Kıyma makinesine gerek kalmadı: Evde kıyma nasıl yapılır?

Tazecik kurban etiyle kıyma yapmak için artık kasap kasap dolaşmanıza gerek yok. Mutfak robotunda pratik bir şekilde kendi kıymanızı elde edebilirsiniz. İşte detayları...

Kıyma makinesine gerek kalmadı: Evde kıyma nasıl yapılır?

Kıyma makinesi olmadan taze etlerden kıyma hazırlamak ister misiniz? Öyleyse bu bilgileri bir kenara not edin!

Etin kemiklerini, sert parçalarını ve zarlarını çıkarın. Yağ kısımlarını ise ayıklamadan eti 3 santim küpler halinde kesin.

Eti yağkı kağıt serili tepsiye dizin. Bu şekilde tepsiyi dondurucuya koyun ve yarım saat dondurucuda bekletin. Etin kenar kısımlarının sert ancak orta kısımlarının yumuşak kalması gerekecek. Eti dondururken robotun bıçağını da aynı sürede buzlukta bekletin ki kesme işlemi süresince sorun yaşamayın.

Yarım saatin ardından bıçağı robotun haznesine yerleştirin. Robotun yarısına kadar etleri koyun ve 1, 2 saniyelik aralıklarla eti 10 kez öğütün. Öğütme sırasında robotun bıçak kısmına et sıkışabilir ya da aşağıda toparlanabilir. Bu sırada robotun çalışmasını durdurup bir iki kez robotu sallayın.

Etin öğütüldüğünden ve büyük parçaların kalmadığından emin olun. Eğer hala parçalar kaldıysa birkaç kez daha robottan etleri geçirebilirsiniz. İşte kıymanız hazır! Dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Çok daha basit bir yöntem söyliyeyim: Etlerinizi kemikten ayırın ve bir poşete yerleştirerek en yakın kasaba gidin ve kilosunu 1 TL'den çektirin , sonrada en kısa yoldan kediye ve köpeğe görünmeden eve dönün; İyi Bayramlar.....
1 tl den kıymayı kac seneler öncesi cektırıyorduk suan 2.5 3 ten asagı cekilmez
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler