YEMEK

Kokusuz bir mutfak için en çok tercih edilen davlumbaz çeşitleri

Bulunduğu ortamdaki kirli havayı ve kötü kokuları bir çırpıda çekerek temizleyen davlumbazlar, işlevsel olmalarıyla 7'den 70'e herkesin süper kahramanı oluyor. "Davlumbaz nedir?" ve "En iyi davlumbaz nasıl olmalı? soruları yazımızda cevap buluyor. Peki ama en iyi davlumbaz markaları hangisi? Gelin, bu sorunun cevabına da hep birlikte bakalım!

Kokusuz bir mutfak için en çok tercih edilen davlumbaz çeşitleri

Davlumbazlar; havadaki dumanı, kokuyu, ısıyı ve yabancı maddeyi çekerek dışarı atıyor. Paslanmaz çelik, alüminyum, bakır, ısıya dayanıklı camlar gibi neredeyse tüm endüstriyel malzemelerden nasibini alarak üretilen davlumbazlar, birçok farklı marka tarafından sunuluyor. Siz de geniş bir ürün çeşitliliğine sahip modeller arasından mutfağınıza, tarzınıza ve zevkinize uygun olanları seçebilirsiniz. "Peki, hangi ürünü ve hangi markayı seçmeliyim?" derseniz de cevabı davlumbaz önerisi listemizde bulabilirsiniz. Ama öncesinde davlumbazlarla ilgili çok merak edilen soruları cevaplayalım!

Mutfakların En Kritik Parçaları: Davlumbaz ve Aspiratör Farkı Nedir? Doğru Davlumbazı Nasıl Seçersiniz?

Mutfakların vazgeçilmezi olan davlumbaz ve aspiratörler arasındaki tek fark, görüntü ve değişen hava gücü. Davlumbazlar aspiratörlere göre daha güçlü motorlara sahip oldukları için hava çekiş gücü daha yüksek. Davlumbazlar, bacalı yapısıyla mutfak dolaplarınızdan birinin feda olmasına sebep olurken aspiratörler ise çıkış alanına ihtiyaç duymaz çünkü havadaki kötü kokuyu temizleyerek havayı tekrar mutfak ortamına geri verir. Ayrıca aspiratörler dolap altına takılarak yerden de tasarruf etmenizi sağlar. Aspiratörlerden istediğiniz verimi almanız için karbon filtrelerin 6-12 ayda bir değişmesi gerekir. Davlumbazların yağ tutucu filtrelerinin yıkanabilir olması ise kullanıcılarına böyle bir değişimi zorunlu kılmaz. Sizler de geniş bir mutfağa sahipseniz ve düzenli bir şekilde filtre değişimiyle uğraşmak istemiyorsanız tercihinizi davlumbazlardan yana kullanabilirsiniz.

Şimdi de "Davlumbaz alırken nelere dikkat edilmelidir?" sorusuna gelelim. Son yıllarda oldukça popüler ve önemli bir hale gelmiş bu ürünleri satın alırken bazı hususlara da dikkat etmek gerekir. Davlumbaz alırken öncelikli tercihiniz metreküp/saat cinsinden hava emiş gücü ve desibel cinsinden ses seviyesi olmalı. Davlumbazlarda özellikle hava emiş gücü 300-480 metreküp/saat olanları tercih etmeniz gerekiyor. Örneğin 500 metreküp/saat emiş gücüne sahip bir davlumbaz ile mevcut havayı ortalama 3 dakikada rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Davlumbazın kurulumu ise hem ses seviyesinde hem de çekim gücünde belirleyici bir özelliğe sahip. Siz de davlumbazınızın çekiş gücünün düşmemesini ve davlumbazınızdan daha az ses çıkmasını istiyorsanız baca montajını mümkün olduğunca kısa ve bacada az eğimli olacak şekilde yapabilirsiniz.

1. Yüksek Çekim Gücüyle Hepimizin Kalbini Fetheden Luxell DA6-835 Cam Davlumbaz

2-3

100 TL ve üzeri alışverişlerinizde 25 TL indirim kazanmak için tıklayın!

Davlumbaz tavsiye listemizin ilk sırasında Luxell marka cam bir davlumbaz yer alıyor. Genişliği 60 cm olan bu davlumbaz modeli; mobilyaları buhar, nem ve yağ gibi faktörlerden korumasının yanı sıra istenmeyen yemek kokularını da uzaklaştırıyor. Eğimli bir yüzeye sahip olması ise yemek buharını daha yukarıya çıkarmadan tutuyor. Siz de performansı ve kalitesi bakımından oldukça iddialı olan bu ürün aracılığıyla mutfak dolaplarınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Ortamdaki kötü kokuyu bir anda içine çekerek yok eden bu sihirli ürünün bakımı da çok kolay! Davlumbazın kapalı olduğundan emin olduktan sonra üzerinde deterjan kalıntısı olmayan yumuşak bir bezle tüm yüzeyi nazikçe temizleyebilirsiniz.

Fiyat ve performans açısından da uygun olan bu ürünü incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. "Davlumbaz Ne Demek?" Sorusunun Cevabı: Bosh DWK65AD70R Duvar Tipi Davlumbaz

3

Duvara dayalı pişirme ünitelerinde kullanılan bu ürün, mutfağınızı planlamanız için size sınırsız bir özgürlük verir. Pişirme tarzınıza ve tariflerinize uygun 3 ayrı emiş gücü bulunan bu ürün; pişirme öncesinde, sırasında ve sonrasında sürekli temiz hissettiren bir ortam yaratır. İster bacalı ister bacasız kullanabileceğiniz bu ürün sayesinde siz de mutfağınızda gerekli hijyeni sağlayabilirsiniz. Üstelik karakteristik duruşu ve kusursuz tasarımıyla büyüleyen bu ürünle tüm bakışlar mutfağınıza çevrilir! Şimdiden mutfağınızın en favori parçası olacak bu ürünü eşinize, dostunuza, komşunuza, kısaca tüm yakınlarınıza çekinmeden önerebilirsiniz.

Gri rengiyle büyüleyen bu ürünü mutfağınızla kavuşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Davlumbaz Çeşitleri Arasında Göz Dolduran Altus Ala 545 B Ankastre Cam Davlumbaz

4-2

Ultra ince yapısı ve kusursuz tasarımıyla mutfağınızın en dikkat çekici parçası olacak bu ürüne bayılacaksınız! Altus Ala 545 B Ankastre Cam Davlumbaz, LED aydınlatması sayesinde karanlıkta bile yemek pişirmenize olanak verir. Bir yüzeyini duvara dayalı olması ise coanda etkisi ile basınç kabiliyetinin artmasını sağlar. Böylece mutfak havalandırmasındaki ve iklimlendirmesindeki koku, duman ve kirliliğin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Kullandığınız üründen daha fazla verim almak, enerji tasarrufu yapmak ve ömrünü uzatmak için de "Davlumbaz nasıl kullanılır?" sorusunun cevabını bilmeniz gerekiyor. Öncelikle mutfağınızdaki buharı en etkili biçimde gidermek istiyorsanız davlumbazınız açıkken kesinlikle cam açmamalısınız. Çünkü açılan cam, alçak basıncı yok ederek davlumbazın çalışma performansını düşürür.

Birçok işleve sahip olan bu ürünü daha ayrıntılı incelemek için hemen tıklayın!

4. Dünyanın En Sessiz Davlumbazı: Kügerr F10 60 cm Inox Ankastre Sessiz Davlumbaz

5

Patentli derin sessizlik teknolojisi radialitic motor sistemi ve özel geliştirilen nano karbon filtreleriyle bacasız kullanımlarda bile üstün sessizlik sağlayan bu harika ürünle tanışmaya hazır mısınız? Sıradan karbon filtreli kullanımlardan 4 kat daha sessiz olan bu ürünler sayesinde artık yemek pişirirken davlumbaz sesinden rahatsız olmayacaksınız. 5 güç kademeli moda sahip Kügerr, özellikle 1, 2, ve 3. kademelerde derin bir sessizlik içinde çalışır. Böylece bir taraftan yemek pişirirken diğer taraftan da kesintisiz müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Hatta minik bebeğiniz sürekli gözünüzün önünde olsun istiyorsanız onu mutfakta dahi güvenle uyutabilir ve sadece onun cıvıltılı sesine kulak verebilirsiniz.

Şaşırtıcı sessizliğiyle diğer davlumbazlardan ayrılan bu eşsiz ürünü detaylıca incelemek için sizi hemen buraya alalım!

5. Silverline 2240 Piramit Davlumbaz ile Yemek Kokularına Son!

6

Hem mutfak dolaplarına hem de ocağa son derece estetik bir görüntü kazandıracak bu ürün, zaman ayarlı otomatik kapanma sistemiyle kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Cihaz; nem seviyesini, duman varlığını ve buharı belirleyen yerleşik sensörlere sahip. Otomatik çalışma sistemini açın, arkanıza yaslanın ve 15 dakika içerisinde atık yemek kokularının nasıl yok olduğuna şahit olun. Üstelik ürün, belirlenen süre sonrasında kapanacağı için tekrar mutfağa girmenize bile gerek yok. Böylece davlumbazınız çalışırken siz de diğer işlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Ürünü detaylı bir şekilde incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

6. En Çok Tercih Edilen Davlumbaz: Profilo DVE6G520 Ankastre Davlumbaz

7

Prime üyesi olup avantajlardan yararlanmak için tıklayın!

Hava dolaşımlı ve hava çıkışlı kullanıma uygun bu ürün, duvara kolayca monte edilerek yerden tasarruf etmenize imkan sağlıyor. 70 dB ses seviyesi ve 540 metreküp/saat hava debisi ile hem ultra sessiz bir şekilde çalışıyor hem de yağı, kiri ve dumanı çok iyi çekiyor. Siz de bu ürünü bir saniye bile tereddüt etmeden güvenle satın alabilir ve yemek kokularının diğer odalara dağılmasını engelleyebilirsiniz. Eğer bacalı kullanım yerine filtreli kullanımı tercih ettiyseniz mutlaka bir hava dolaşım kiti temin etmelisiniz. Ürününüzde bulunan çelik yağ filtresini nasıl temizleyeceğinizi de uzun uzun düşünmenize gerek yok! Karbon filtrenizi hızlıca bulaşık makinesine atarak yıkayabilir ve kuruduğunda tekrar yerine takabilirsiniz.

Bu harika ürünle tanışmak için hızlıca buraya tıklayabilirsiniz!

7. Davlumbazların Yıldızı: Arçelik P 18 Ycb A Sınıfı Davlumbaz

8

Arçelik'in en çok tutulan ve tercih edilen davlumbaz çeşitlerinden biri olan bu ürün, bir davlumbazdan daha fazlasını vadediyor! A enerji sınıfı olmasıyla yüksek bir enerji tasarrufu sağlayan ürünün bu özelliği elektrik faturalarına da yansıyor. Doğru akım motoru, geleneksel davlumbazlara kıyasla daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Siz de çevre dostu bu ürünü tercih ederek hem cebinizden tasarruf edebilir hem de dünyamızı koruyabilirsiniz. Yine her modelde olduğu gibi bu modelde de 3 farklı hız seviyesi yer alıyor. Böylece pişirdiğiniz yiyeceğe uygun hız ayarını seçerek ürününüzden en verimli şekilde faydalanabilirsiniz.

Geleceğe daha iyi bir dünya bırakmak için güçlü ve hesaplı bir araç sunan ürün için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Etkili ve Görsel Olarak Çekici: Simfer 8613 Ankastre Cam Davlumbaz

9

Türkiye'nin en önemli beyaz eşya markalarından biri olan Simfer ile yazımıza devam ediyoruz. Cihazın genişliği 60 cm, çekiş gücü ise 500 metreküp/saat değerinde. LED aydınlatması ve uzaktan kumandası ile adeta sihirli bir değneğe dönüşen bu ürün, her yerden rahatça kontrol edilebiliyor. Siz de sadece birkaç tuşa basarak ürünün tüm fonksiyonlarını aktif olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sessiz motor yapısı ve düşük ses seviyesi sayesinde yemek yaparken mutfağınızda daha huzurlu bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Boydan boya camla kaplı tasarımıyla mutfağınıza daha zengin bir dokunuş yapan bu ürünle tanışmak için sizi hemen buraya alalım!

9. Teka DF 60 Duvar Tipi Davlumbaz, Modern Görünümüyle Mutfağınıza Çok Yakışacak !

10

Teka marka davlumbaz, listemizin olmazsa olmazı. Tuşlu kontrol düğmeleri, 54 dB ses seviyesi ve 3 farklı hız moduyla bir davlumbazda olması gerekenden daha fazlasını veren bu modeli eminim sizler de çok seveceksiniz. Üstelik inox yani paslanmaz çelikten üretilmiş olması da kullananların yüzünü güldüren diğer bir etmen. Kısaca oldukça dayanıklı olan bu ürün sizler için güvenli bir liman ve sağlam bir dost olacak. Siz de 60 cm genişliği ile tüm ocak tiplerine uyum sağlayan bu ürün ile yemek yaparken kokunun tüm eve yayılmasını engelleyerek daha ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Bundan daha iyisi nasıl olur?

Bu ürünle tanışmak için hemen tıklayın!

10. Modern Mutfakların Mücevheri: Profilo DVP6C420 Davlumbaz

11
Listemizi duvar tipi davlumbaz denilince akla gelen ilk modellerden biriyle kapatıyoruz. Türkiye'nin en önemli beyaz eşya markalarında biri olan Profilo'nun ürettiği bu ürün, mutfağınız içerisinde size daha fazla kullanım alanı sağlıyor. Üstelik birçok davlumbaza göre fiyatı oldukça uygun olan bu model, tüm beklentilerinizi de karşılıyor. Ürün; yemek pişirirken etrafa yayılan kokuları çekmekle kalmıyor, aynı zamanda havayı temizleyerek her zaman taze hissetmenizi sağlıyor. Profilo Davlumbaz, şık tasarımıyla tarzınızı yansıtmanıza da olanak tanıyor. Üstelik bacasız bir davlumbaz arıyorsanız bacasız kullanıma da uygun.

Siz de mutfağınızda daha kaliteli bir hava olmasını garanti eden bu ürünü incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön