MAGAZİN

Komşusunu darp eden Halil Sezai tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi

Halil Sezai olayında son dakika gelişmesi yaşandı! Şarkıcı Halil Sezai, Tuzla'da 67 yaşındaki komşusunu darp ettiği iddiasıyla ifade vermek üzere Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilmişti. Polis eşliğinde adliyeye getirilen Sezai'nin sağ elinin sargılı olduğu görüldü. Halil Sezai tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi!

Tuzla’da dün bir sitede çekim yapan şarkıcı Halil Sezai, çekime izin vermeyen mahalle sakini 67 yaşındaki Hüseyin Meriç ile tartışma yaşamış; Sezai, yaşlı adamı darp etmişti. Yaşanan olayın ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Halil Sezai’yi ifadeye çağırdı.

170920201324437560910

Şarkıcı Halil Sezai Tuzla'da 67 yaşındaki komşusunu darp ettiği iddiasıyla ifade vermek üzere Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi. Polis eşliğinde adliyeye getirilen Sezai'nin sağ elinin sargılı olduğu görüldü.

Sezai'nin savcıya ifade vermesi yaklaşık 2 saat sürdü. Sezai savcılıkta ifadesinin alınmasının ardından "Silahla kasten yaralama" ve "Silahla tehdit" suçlarından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Şarkıcı Halil Sezai Tuzla'da 67 yaşındaki komşusunu darp ettiği olayla ilgili yeni görüntüler de ortaya çıktı. Tuzla’da yaşanan olayı yeni güvenlik kamerası görüntüleri de gündeme geldi.

Sezai bugün avukatı aracılığıyla yeni bir açıklama yapmış ve avukatı açıklamasında "Öncelikle müvekkilimizin, dün sabah saatlerinde yaşanan talihsiz olayın merkezinde yer aldığı için son derece üzgün ve pişman olduğunun bilinmesini isteriz. Şiddetin ne fiziksel ne de psikolojik hiçbir türü kabul edilemeyeceği gibi, hiçbir makul gerekçesi de olamaz. Müvekkilimiz, kamuoyuna karşı olan mahcubiyeti ve şiddetin hiçbir makul açıklaması ve gerekçesi olamayacağına dair inancı sebebi ile konuşmama kararı almıştır.

Müvekkilimiz kararına sadık kalacağını beyanla; yalnızca, üzüntü ve pişmanlığını dile getirmek, kamuoyundan özür dilemek ve yaşanan talihsiz olayın esasında medyaya servis edildiği gibi gerçekleşmediğini beyan etmek istemiştir. Olayla ilgili şahısların, olaya ilişkin görüntüleri ellerinde bulundurmalarının avantajı ile bilinçli ve manipülatif bir şekilde görüntüler üzerinde oynayarak (kesip-düzenleyerek) yaşananları farklı şekilde lanse etmeye çalıştığının, bu amaçla görüntülerin medyaya bu şekilde servis edildiğinin bilinmesini isteriz" demişti.

AK PARTİLİ ÇELİK'TEN TEPKİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 67 yaşındaki komşusunu darp eden Halil Sezai ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çelik, 'Kendine sanatçı diyen bir barbar, yaşlı bir adama alçakça bir şiddet uyguluyor. Her sağlıklı insanın vicdanen reddedeceği alçakça bir davranış bu' dedi.

AK Partili Çelik'in açıklamaları şöyle:

Bu barbara “muhalif” ya da “iktidar karşıtı” diyerek sahip çıkanların olması ise utanılacak bir durum. Alçaklığın ölçüsü siyasi pozisyon olmaz. Ahlakı ya da alçaklığı iktidar karşıtlığı üzerinden değerlendirmek akıl ve vicdan yoksunluğudur.

Kendine sanatçı diyen bir barbar, yaşlı bir adama alçakça bir şiddet uyguluyor. Her sağlıklı insanın vicdanen reddedeceği alçakça bir davranış bu. Bu azgın ve ahlaksız şiddeti uygulayanın insanlığından bahsedilemez ki sanatçılığından bahsedilsin.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
Avukatlık mesleği etik olmalıdır. Suçluyu koruma adaletin tecelli etmesine engel olmamalıdır aksine yardımcı olmalıdır. Kim iyi yalan söyleyip güzel edebiyat yaparsa adalet ondan yana olmamalı vede hukuk masumu korumalıdır.
@orhan062533 turk halkı bu sanatcı musveddesini bitirmeli
ahlaksız kendini bilmeyen ezana bile tahammülü olmayan karaktersiz kişilik sahibi.şarkılarında bile ıkına ıkına yorum yapan şahsiyetsiz.ne istedin yaşlı başlı adamdan.bu iş burada bitmez.mynet sende bunu yayınlamazsın zaten.sizin tarafınızda zaten.
@ali_1972_gcbfj Hemen anında hakim kesiliyorsunuz olayın içini dışını bilmeden tek taraflı karar dövme yanlış tamam ama adam ne yaptıda çıldırdılar kulaktan duyun hüküm verin maşallah.
@cevdet_atinc_1968 haklı yada haksız aynı sekılde senın babanı yada dedenı dovseler senın tepkın ne olurdu olayın ıcı dısı olsa ne yazar kendını savunmakdan uzak bı ıhtıyarı sebebı ne olursa olsun darp etmek hatta ve hatta evıne baskın verıp darp etmek dunyanın neresınde var lafa gelınce her konuda ahklam kesemesını bılen sozde sarkıcı musfeddesını yanına komsu al ıstersen ama dedenı veya babanı uzak tut
4 ayrı suç: 1- Haneye tecavüz, 2- Adam öldürmeye teşebbüs 3- Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek 4-Laikliği çiğnemek
Geri Dön