EĞİTİM

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

KPSS ön lisans sonuçları açıklandı! ÖSYM 2022 KPSS ön lisans sonuç sorgulama ekranı!

KPSS önlisans sonuçları, 3 Kasım 2022 Perşembe günü ÖSYM'nin (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) internet sitesinde adayların erişimine açıldı. Kamu kurumunda çalışmak isteyen birçok aday sınav sonuçlarını öğrenmek için internette araştırma yapmaya başladı. Peki, KPSS ön lisans sonuçları nasıl öğrenilir? İşte 3 Kasım 2022 Perşembe günü ÖSYM tarafından yapılan açıklama ve 2022 KPSS önlisans sınav sonuçları sorgulama ekranı...

KPSS önlisans sonuçları bugün açıklandı. Bahsi geçen duyurunun ardından çok sayıda vatandai arama motorlarında "KPSS ön lisans sonuçları nasıl öğrenilir?" sorusunun yanıtını araştırıyor. ÖSYM’nin Twitter hesabından ve ÖSYM web sitesinden adaylara yapılan açıklamanın detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte KPSS ön lisans sonuçları ve ayrıntılar...

s0

KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI AÇIKLANDI

KPSS ön lisans sonuçları 3 Kasım tarihinde açıklandı.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet
adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

s1

KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

s2

Sorgulama işlemi yapmak isteyen adaylar T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle sonuçlara erişebilir. Sınav sonuç ekranında adayların Genel Yetenek-Genel Kültür oturumlarından doğru, yanlış cevap sayıları ve ilgili puan türlerinden elde ettikleri sonuçlar gözükmektedir.

s4

Adaylar için ayrıca sınav sonuç belgesi basılı olarak oluşturulmayacaktır. Sınav sonuçları adaylara mail veya posta yoluyla bildirilmez.

Keşfet


En Çok Aranan Haberler