Ösym Haberleri Ve Son Dakika Ösym Haberleri

Ösym Haberleri Ve Son Dakika Ösym Haberleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ya da kısaca ÖSYM, Türkiye’de yüksek öğretim programlarına yani, bir üniversitede okumak isteyen adayların araından seçim yapılmasını sağlayacak sınavları yapmakla yükümlü kurumdur. 1974 yılında bu temel görev ile kurulmakla beraber daha sonra Türkiye’de gerçekleştirilen pek çok merkezi sınavın hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olmuştur. ÖSYM sorumluluğundaki sınavlar şunlardır:

 • Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) (2018-günümüz)
 • Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) (2010-17)
 • Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) (2010-17)
 • Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)
 • Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS)
 • Elektronik Yabancı Dil Sınavı ( E-YDS) ( Yılda 12 kez )
 • Dikey Geçiş Sınavı (DGS)
 • İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı
 • Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ( İlkbahar Dönemi -Güz Dönemi)
 • Yükseköğretim Kurulu Seviye Tespit Sınavı
 • Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı (JANA)
 • Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS)
 • Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) (İlkbahar Dönemi -Güz Dönemi)
 • Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS)
 • Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS)
 • TSK Askeri Liseler Sınavı (ALS)
 • Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS ; İlkbahar Dönemi -Güz Dönemi)
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG) (İlkbahar Dönemi -Güz Dönemi)
 • Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)
 • KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT)
 • Kamu kurum ve kuruluşları için yapılan diğer sınavlar (Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği vs.)
 • Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)
 • Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL)
 • Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ)

Ösym Haberleri

ALES/3 SONUÇLARI AÇIKLANDI! ÖSYM ile ALES sonuçları nasıl öğrenilir? Sonuc.osym.gov.tr sonuç sorgulama ekranı

ALES sınav sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 19 Kasım Pazar günü saat 10:15'te gerçekleştirilmişti. Konuya dair son dakika açıklaması ÖSYM tarafından yapıldı. ALES sonuçları açıklandı. ÖSYM sınav sonucu ekranında puan bilgisi, doğru ve yanlış sayıları yer alıyor. İşte, sonuc.osym.gov.tr ALES sonuç sorgulama ekranı...

Egitim 05-12-23 10:40

SON DAKİKA | 2023-ALES/3 sonuçları açıklandı

Son dakika haberine göre ÖSYM, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 2023-ALES/3 sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Egitim 05-12-23 10:14

ÖSYM VE MEB SINAV TAKVİMİ: 2-3 Aralık'ta ne sınavı var? Bu hafta sonu sınav var mı?

Bu hafta sonu ne sınavı var, sorusunun yanıtı araştırılıyor. Yıl içerisinde gerçekleştirilen üniversite, lise ya da özel kurumlar sınavlarına binlerce kişi katılım gösteriyor. Sınav tarihleri ÖSYM ve MEB sınav takvimi doğrultusunda belli oluyor. Peki, hafta sonu ne sınavı var? İşte detaylar...

Egitim 02-12-23 12:33

ALES SONUÇLARI 2023 SONUC.OSYM.GOV.TR: ÖSYM ile ALES/3 sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Gözler o tarihte!

ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 19 Kasım Pazar günü saat 10:15'te gerçekleştirildi. Adaylar ÖSYM'den gelecek açıklamayı bekliyor. Peki, ALES/3 sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte, sonuc.osym.gov.tr ALES sonuçları ekranı...

Egitim 30-11-23 14:59

KPSS 2023/7 TERCİH KILAVUZU: ÖSYM ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Personel alımı için KPSS tercihleri nasıl yapılır?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak için KPSS-2023/7 tercih ekranı erişime açıldı. Konuya dair ÖSYM'den açıklama yapıldı. Peki, KPSS tercihleri nasıl yapılır? İşte ais.osym.gov.tr Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Sözleşmeli Personel alımı için KPSS 2023/7 ekranı...

Finans 23-11-23 13:35

FETÖ üyeliğinden yargılanıyordu! Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir için istenen ceza belli oldu

FETÖ üyeliğinden yargılanan eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir hakkında istenen ceza belli oldu. Ali Demir için tutuksuz yargılandığı davada savcı, 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası talep etti. Duruşma, 15 Şubat 2024'e ertelendi.

Haber 21-11-23 17:42

ALES SORULARI VE CEVAPLARI açıklandı mı, ne zaman açıklanır? ÖSYM ALES/3 soru kitapçığı ve cevap anahtarı PDF ekranı

ALES soru ve cevaplarına dair duyurular yakından takip ediliyor. ÖSYM tarafından organize edilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), yüksek lisans eğitimi alma hayali kuran üniversite mezunlarının gündeminde yer alıyor. Bugün gerçekleşen sınavın soruları ve cevap anahtarı merak edilen konular arasında yer aldı. Peki, ALES soruları ve cevapları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? ÖSYM ALES/3 soru kitapçığı ve cevap anahtarı PDF ekranı yayınlandı mı?

Egitim 19-11-23 14:50

ALES ne zaman başlıyor ve bitiyor? ALES/3 sınavı saat kaçta, kaç soru ve kaç dakika?

ALES sınavı başlangıç ve bitiş saati merak ediliyor. ÖSYM tarafından organize edilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), yüksek lisans eğitimi alma hayali kuran üniversite mezunlarının gündeminde yer alıyor. Bugün gerçekleşecek sınavın saati ve sonuçların açıklanacağı tarih de merak edilen konular arasında yer aldı. Peki, ALES ne zaman başlıyor ve bitiyor? ALES/3 sınavı saat kaçta, kaç soru ve kaç dakika?

Egitim 19-11-23 10:02

ALES ne zaman başlayacak ve bitecek? 2023 ALES/3 sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

ALES/3 sınavı için geri sayım devam ederken adaylar sınav hakkındaki araştırmalarına hız kazandırdı. ÖSYM tarafından organize edilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), yüksek lisans eğitimi alma hayali kuran üniversite mezunlarının gündeminde yer alıyor. Hafta sonu gerçekleşecek sınavın saati ve sonuçların açıklanacağı tarih de merak edilen konular arasında yer aldı. Peki, ALES ne zaman başlayacak ve bitecek? 2023 ALES/3 sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

Egitim 17-11-23 15:49

ALES ne zaman, saat kaçta? ALES/3 sınavı kaç soru ve kaç dakika? ais.osym.gov.tr ile sınav giriş belgesi sorgulama

ALES/3 sınavının detaylarına dair araştırmalar yoğunluk kazandı. ÖSYM tarafından organize edilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), yüksek lisans eğitimi alma hayali kuran üniversite mezunlarının gündeminde yer alıyor. Peki, ALES ne zaman, saat kaçta? ALES/3 sınavı kaç soru ve kaç dakika, sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

Egitim 17-11-23 15:44

ÖSYM VE MEB SINAV TAKVİMİ: Bu hafta sonu sınav var mı? 18-19 Kasım'da ne sınavı var?

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek sınavlar merak konusu oldu. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Milli Eğitim Bakanlı (MEB) sınavları genellikle hafta sonları gerçekleşiyor. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin araştırmalar yoğunlaştı. Peki, Bu hafta sonu sınav var mı? 18-19 Kasım'da ne sınavı var?

Egitim 17-11-23 15:09

TUS yerleştirme sonuçları açıklandı! TUS 2. dönem yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? ÖSYM sonuç sorgulama ekranı

TUS yerleştirme sonuçları ile ilgili son dakika açıklamasında bulunuldu. ÖSYM'den yapılan açıklamada "01-09 Kasım 2023 tarihleri arasında tercihleri alınan 2023 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nın yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır." ifadesine yer verildi. Peki, TUS 2. dönem yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? İşte sonuc.osym.gov.tr TUS yerleştirme sonuçları ekranı...

Egitim 17-11-23 10:07

ALES 3 SINAV TARİHİ 2023: ALES ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

ALES 3 sınavının tarihi vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bilindiği üzere ÖSYM geçtiğimiz günlerde sınav giriş belgelerinin erişime açıldığını duyurmuştu. Peki, ALES ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte, ais.osym.gov.tr ALES sınav giriş belgesi sorgulama ekranı...

Egitim 15-11-23 15:27

ÖSYM VE MEB SINAV TAKVİMİ: Bu hafta sonu sınav var mı? 11-12 Kasım'da ne sınavı var?

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek sınavlar merak konusu oldu. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Milli Eğitim Bakanlı (MEB) sınavları genellikle hafta sonları gerçekleşiyor. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin araştırmalar yoğunlaştı. Peki, Bu hafta sonu sınav var mı? 11-12 Kasım'da ne sınavı var?

Egitim 10-11-23 12:32

ÖSYM 2024 SINAV TAKVİMİ! YKS, KPSS, DGS, MSÜ, ALES ve YDS ne zaman yapılacak, başvurular başladı mı?

ÖSYM 2024 sınav takvimine göre sınav ve başvuru tarihleri merak ediliyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2024 yılında yapılacak sınavlara ilişkin tarihleri duyurdu. Böylece 2024 yılında gerçekleşecek KPSS, DGS, YKS, MSÜ, YDS ve ALES gibi sınavların tarihleri de belli oldu. Peki, YKS, KPSS, DGS, MSÜ, ALES ve YDS ne zaman yapılacak, başvurular başladı mı?

Egitim 07-11-23 21:19

DGS TARİHİ 2024: ÖSYM sınav takvimi ile DGS ne zaman, başvurular hangi tarihte?

DGS'nin ne zaman yapılacağı merak edildi. 2024 ÖSYM sınav takvimi geçtiğimiz gün açıklandı. Dikey Geçiş Sınavı bu sene 16 Temmuz 2023 tarihinde yapılmıştı. 2024 ÖSYM sınav takvimi ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy tarafından paylaşıldı. Peki, DGS ne zaman, başvurular hangi tarihte? İşte, konuya dair detaylar ile 2024 DGS sınav tarihleri...

Egitim 07-11-23 15:08

ALES TARİHİ 2024: ÖSYM sınav takvimi ile ALES ne zaman, başvurular hangi tarihte? Yılda üç kez düzenleniyor!

ALES'in ne zaman yapılacağı 2024 yılında tezli yüksek lisans ya da doktora yapmak isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 2024 ÖSYM sınav takvimi geçtiğimiz gün açıklandı. Peki, ALES ne zaman, başvurular hangi tarihte? İşte, konuya dair detaylar ile 2024 ALES sınav tarihleri...

Egitim 07-11-23 15:02

KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim ne zaman yapılacak? İşte KPSS 2024 lisans, ön lisans, ortaöğretim başvuru ve sınav tarihi

KPSS başvuru ve sınav tarihleri için araştırmalar hız kazandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans oturumu her sene belirli tarihlerde düzenleniyor. İki yılda bir düzenlenen ortaöğretim ve ön lisans oturumları bu sene gerçekleştirilecek. Peki, KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim ne zaman yapılacak?

Egitim 07-11-23 14:34

ÖSYM 2024 YILI SINAV TAKVİMİ: ÖSYM sınav takvimi ile YKS, DGS, ALES ne zaman, hangi tarihte yapılacak? Sınav tarihleri yayımlandı!

ÖSYM 2024 yılı sınav takvimi internette araştırılıyor. Önümüzdeki yıl TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirilecek olan YKS sınavının yanı sıra, DGS, ALES gibi sınavların da tarihi belli oldu. Birçok kişi internette konuya dair araştırma yapıyor. Peki, ÖSYM sınav takvimi ile YKS, DGS, ALES ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte ÖSYM 2024 yılı sınav takvimi...

Egitim 07-11-23 08:01

ÖSYM SINAV TAKVİMİ 2024: ÖSYM sınav takvimi ile KPSS, YKS, DGS ne zaman yapılacak? İşte sınav ve başvuru tarihleri

YKS, KPSS, DGS başvuru ve sınav tarihleri geçtiğimiz gün ÖSYM tarafından açıklandı. Yayımlanan takvimle beraber YKS, KPSS, ALES, DGS başvuru ve sınav tarihleri de belli olmuş oldu. Buna göre YKS haziran ayında düzenlenecek. Peki, KPSS, YKS, DGS ne zaman yapılacak? İşte KPSS, YKS, DGS sınav ve başvuru tarihleri...

Egitim 07-11-23 07:48

DGS 2024 SINAV TARİHİ: ÖSYM sınav takvimi ile DGS ne zaman, hangi tarihte? ÖSYM açıkladı!

DGS'nin 2024 yılında ne zaman yapılacağı konusunda bilgi edinmek isteyenler arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. Ön lisans mezunu öğrenciler, örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmak için DGS'ye girecekler. DGS tarihi 2024 ÖSYM takviminin yayımlanması ile netleşti. İşte detaylar...

Egitim 07-11-23 07:44

ALES 2024 SINAV TARİHİ: ÖSYM sınav takvimi ile ALES ne zaman, hangi tarihte? ÖSYM açıkladı!

ALES'in 2024 yılında ne zaman yapılacağı konusunda bilgi edinmek isteyenler arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. Tezli yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen kişiler, 2024 ÖSYM sınav takvimini araştırıyor. ALES tarihi 2024 ÖSYM takvimi belli oldu. İşte 2024 ALES tarihi...

Egitim 07-11-23 07:43

KPSS LİSANS 2024 SINAV TARİHLERİ: 2024 ÖSYM sınav takvimi ile KPSS ne zaman, hangi tarihte? ÖSYM açıkladı!

KPSS 2024 lisans oturumunun tarihi ÖSYM sınav takviminin açıklanmasının ardından internette araştırılıyor. Birçok kişi "2024 KPSS lisans ne zaman, hangi tarihte yapılacak?" gibi sorulara yanıt arıyor. İşte, ÖSYM sınav takvimi ile ilgili merak edilenler ve 2024 KPSS lisans tarihi...

Egitim 07-11-23 07:41

KPSS ÖN LİSANS ne zaman yapılacak? KPSS 2024 ön lisans başvuru tarihi ne zaman? İşte ÖSYM sınav takvimi

KPSS ön lisans başvuru ve sınav tarihi araştırılıyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı ÖSYM tarafından belirli tarihlerde düzenleniyor. Ön lisans oturumu bu sene düzenlenecek. Peki, KPSS ön lisans ne zaman yapılacak? KPSS 2024 ön lisans başvuru tarihi ne zaman?

Haber 06-11-23 15:08

Bu hafta sonu sınav var mı? 4-5 Kasım'da ne sınavı var? ÖSYM ve MEB sınav takvimi

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek sınavlar merak konusu oldu. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Milli Eğitim Bakanlı (MEB) sınavları genellikle hafta sonları gerçekleşiyor. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin araştırmalar yoğunlaştı. Peki, Bu hafta sonu sınav var mı? 4-5 Kasım'da ne sınavı var?

Egitim 03-11-23 16:38

ALES 2024 ne zaman yapılacak? ÖSYM sınav takvimi ile ALES sınav tarihleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM'de!

ALES ile 2024 ÖSYM sınav takvimi vatandaşlar tarafından merak edildi. Üniversitelere lisansüstü öğrenci alımları ile öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi gibi kadrolara yapılacak atamalar için ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınava ilişkin detaylar 2024 ÖSYM takvimi ile belli olacak. Peki, ALES 2024 ne zaman yapılacak? ÖSYM sınav takvimi ile ALES sınav tarihleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Egitim 03-11-23 14:30

2024 DGS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM sınav takvimi ile DGS sınav tarihleri açıklandı mı? Gözler ÖSYM'de!

DGS ile 2024 ÖSYM sınav takvimi vatandaşlar tarafından merak edildi. Dikey Geçiş Sınavı bu sene 16 Temmuz 2023 tarihinde yapılmıştı. Meslek yüksek okulu mezunları ve önümüzdeki yıl ön lisans mezunu olacak kişiler arama motorlarında "2024 DGS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM sınav takvimi ile DGS sınav tarihleri açıklandı mı?" gibi sorulara yanıt arıyor. İşte ayrıntılar...

Egitim 03-11-23 14:18

YKS 2024 NE ZAMAN? ÖSYM takvimi ile YKS sınav tarihleri açıklandı mı, ne zaman açıklanır? Gözler ÖSYM'de!

YKS tarihi ile 2024 ÖSYM sınav takvimi vatandaşlar tarafından merak edildi. TYT sınavı bu yıl 17 Haziran'da AYT ve YDT ise 18 Haziran'da yapılmıştı. Konuya dair detaylar merak konusu oldu. Birçok kişi internette araştırma yapıyor. Peki, 2024'te YKS ne zaman yapılacak, hangi tarihte? ÖSYM takvimi ile YKS sınav tarihleri açıklandı mı, ne zaman açıklanır?

Egitim 03-11-23 14:12

ÖSYM sınav takvimi 2024 ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takvimi ile YKS, KPSS, ALES, YDS ve DGS tarihleri belli oldu mu?

ÖSYM sınav takvimi hakkında açıklama yapılıp yapılmadığını öğrenmek isteyen kişiler arama motorlarında sorgulama yapıyor. Bilindiği üzere ÖSYM sınav takvimi her sene güncellenmektedir. ÖSYM sınav takvimi 2024 ile birlikte YKS, KPSS, ALES, YDS ve DGS tarihleri belli olacak. İşte detaylar...

Egitim 01-11-23 11:01

YDS SONUÇLARI AÇIKLANDI! 2023 YDS sonuçları nasıl öğrenilir? Sonuc.osym.gov.tr Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınav sonucu ekranı

YDS sonuçları hakkında ÖSYM tarafından son dakika açıklama yapıldı. 22 Ekim 2023 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları erişime açıldı. Peki, YDS 2 sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, sonuc.osym.gov.tr YDS sonuç sorgulama ekranı...

Egitim 31-10-23 12:01

20223-İSG SINAV BAŞVURUSU: ÖSYM ile İSG sınav ücreti ne kadar, ne zaman yapılacak? Ais.osym.gov.tr başvuru ekranı

İSG sınav başvurusu ile ilgili ÖSYM'den son dakika açıklamasında bulunuldu. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına girmek isteyenler arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. Peki, 2023 İSG sınav ücreti ne kadar, ne zaman yapılacak? İşte, ais.osym.gov.tr 20223-İSG sınavı başvuru ekranı...

Egitim 26-10-23 10:40

ÖSYM 2024 sınav takvimi ne zaman açıklanacak? KPSS, ALES, DGS ve YKS ne zaman yapılacak? Gözler ÖSYM'de!

ÖSYM sınav takvimi 2024 vatandaşlar tarafından merak edildi. Önümüzdeki yıl birçok kişi Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirilecek olan YKS sınavına girecek. Peki, ÖSYM sınav takvimi 2024 açıklandı mı? İşte ÖSYM sınav takvimi 2024 hakkında detaylar...

Egitim 25-10-23 15:20

YDS/2 sınavı 2023 ne zaman, saat kaçta yapılacak? Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı kaç dakika, kaç soru? ÖSYM YDS süresi ve soru sayısı!

YDS/2 sınavının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacak sınava ilişkin araştırmalar hız kazandı. Peki, YDS/2 sınavı 2023 ne zaman, saat kaçta yapılacak? YDS kaç dakika, kaç soru? İşte detaylar...

Egitim 20-10-23 15:29

ÖSYM ile KPSS 2023/6 SGK personel alımı sonuçları nasıl öğrenilir? SGK personel alımı sonuçları açıklandı!

SGK personel alımı sonuçları erişime açıldı. ÖSYM yaptığı duyuruda "KPSS-2023/6: Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı" ifadesini kullandı. Peki, ÖSYM ile KPSS 2023/6 SGK personel alımı sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar...

Finans 20-10-23 13:22

KPSS 2023/6 TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA: KPSS 2023/6 ile SGK personel alımı sonuçları nasıl öğrenilir? ÖSYM tercih sonuçları ekranı!

SGK personel alımı sonuçları belli oldu. Bilindiği üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesine 1392 sözleşmeli personel alımı yapılacağını belirtmişti. 5 Ekim'de başlayan tercih süreci 11 Ekim'de sona erdi. Adaylar işlemlerini KPSS 2023/6 tercih kılavuzuna göre yaptı. ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. Peki, SGK personel alımı sonuçları nasıl öğrenilir? İşte sonuc.osym.gov.tr KPSS 2023/6 tercih sonuçları sorgulama ekranı...

Finans 20-10-23 13:21

Kaymakamlık sınavı ne zaman? Kaymakamlık sınavı başvuruları başladı mı? ÖSYM açıkladı

Kaymakamlık sınavı ne zaman, başvuruları başladı mı gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan Kaymakamlık sınavı başvuruları bugün itibariyle başladı. Belirli aralıklarla açılan sınavlar dahilinde kaymakam adaylarını belirleyen İçişleri Bakanlığı, bu yıl da ÖSYM aracılığıyla önemli bir sınav gerçekleştirecek. İşte Kaymakamlık sınavına dair tüm detaylar...

Egitim 20-10-23 13:18

YDS SINAV TARİHİ 2023: YDS/2 ne zaman yapılacak, kaçta başlayacak, kaçta bitecek? ÖSYM YDS sınav giriş belgesi ekranı

ÖSYM'den YDS ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının yapılacağı tarihte açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlükleri belli oldu. Peki, 2023 YDS/2 ne zaman yapılacak, kaçta başlayacak, kaçta bitecek? İşte, YDS sınav giriş belgesi ekranı...

Egitim 19-10-23 15:16

TUS SONUÇ SORGULAMA EKRANI SONUC.OSYM.GOV.TR: ÖSYM ile 2023 TUS sonuçları nasıl öğrenilir?

TUS sonuçları ile ilgili ÖSYM'nin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunuldu. 24 Eylül'de iki farklı oturumda gerçekleştirilen 2. dönem sınavının Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları bugün saat 10.00 itibarıyla erişime açıldı. Peki, ÖSYM ile 2023 TUS sonuçları nasıl öğrenilir? Sonuc.osym.gov.tr TUS sonucu sorgulama ekranı

Egitim 19-10-23 10:54

ALES GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ 2023: ALES/3 geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL? Ais.osym.gov.tr başvuru ekranı

ALES geç başvuru ücreti ve ÖSYM AİS ekranı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Tezli yüksek lisans yapmak isteyen ya da akademik personel kadrolarında bulunmayı hedefleyen kişilerin girdiği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için geç başvurular başladı. Peki, ALES/3 geç başvuru ücreti ne kadar, nasıl başvuru yapılır? İşte, ais.osym.gov.tr Ales geç başvuru ekranı...

Egitim 17-10-23 13:29

SGK PERSONEL ALIMI SONUÇLARI: KPSS 2023/6 tercih kılavuzu ile 1392 SGK personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Gözler ÖSYM'de!

SGK personel alımı başvuru sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM tarafından yapılacak. SGK personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacağı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Kuruma 1392 personel alınacak. Bilindiği üzere tercih işlemleri 11 Ekim'de sona erdi. Şimdi gözler ÖSYM tarafından yapılması beklenen SGK personel alımı sonuçları açıklamasına çevrildi. Peki, SGK personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KPSS 2023/6 tercih sonuçları sorguma ekranı!

Finans 16-10-23 10:43

DGS ek tercih sonuçları açıklandı! DGS ek tercih sonuçları nasıl öğrenilir? ÖSYM AİS ekranı ile DGS ek tercih sonucu sorgulama

DGS ek tercih sonuçları açıklandı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Ön lisans eğitimlerini 4 senelik lisans düzeyine taşımak isteyen öğrenciler, üniversitelerin DGS ek kontenjanları için tercihlerini yapmış ve sonuçların açıklanmasını büyük bir heyecanla beklemeye başlamışlardı. Beklenen açıklama ÖSYM'den geldi. Peki, DGS ek tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte tüm detaylar...

Egitim 10-10-23 10:12

2024 KPSS ne zaman, ÖSYM tarihi açıkladı mı? Ortaöğretim, ön lisans, lisans KPSS sınavı takvimi

KPSS lise, ön lisans ve lisans oturumlarının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Birçok kişi arama motorlarında 2024 KPSS takvimi ile ilgili sorgulama yapıyor. Bilindiği üzere lisans oturumu Temmuz'da ortaöğretim ve ön lisans sınavları 2022'de yapılmıştı. Peki, 2024 KPSS ne zaman, ÖSYM tarihi açıkladı mı? İşte detaylar...

Egitim 06-10-23 11:55

DGS EK TERCİH 2023 EKRANI AİS.OSYM.GOV.TR: DGS ek tercih nasıl yapılır, sonuçlar ne zaman belli olacak? Dikkat bugün son!

DGS ek tercih işlemlerinin nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Ek yerleştirme işlemleri ÖSYM'den yapılan açıklama sonrası 29 Eylül'de başladı. İşlemler için bugün (4 Ekim 2023 Çarşamba) son gün. Peki, DGS ek tercih nasıl yapılır? 2023 DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Egitim 04-10-23 13:39

DGS EK TERCİH SONUÇLARI 2023: ÖSYM ile DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, nasıl tercih yapılır? Ais.osym.gov.tr işlem ekranı

DGS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ÖSYM AİS ekranı üzerinden işlemlerini gerçekleştiren adaylar tarafından merak edildi. Üniversitelerin 2 yıllık bölümünden mezun olup lisans tamamlamak isteyen vatandaşlar arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme tercihleri için yarın son gün. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, nasıl tercih yapılır? İşte, Ais.osym.gov.tr DGS ek tercih ekranı...

Egitim 04-10-23 07:33

ALES/3 BAŞVURU EKRANI 2023 AİS.OSYM.GOV.TR: ÖSYM ile ALES başvurusu ne zaman, başvuru ücreti ne kadar?

ALES başvuru tarihleri, ücreti ve ÖSYM AİS ekranı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Tezli yüksek lisans yapmak isteyen ya da akademik personel kadrolarında bulunmayı hedefleyen kişilerin girdiği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için başvurular başladı. Birçok kişi, "2023 ALES başvurusu ne zaman?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, ALES 3 başvuru ücreti ne kadar? İşte detaylar...

Egitim 29-09-23 10:04

DGS EK TERCİH TARİHLERİ 2023: DGS ek tercihler ne zaman başlıyor, ÖSYM ek yerleştirme kılavuzunu yayımladı mı?

DGS ek tercih tarihleri merak konusu olurken ÖSYM'nin Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme kılavuzu ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. üniversitelerin 2 yıllık bölümünden mezun olup lisans tamamlamak isteyen vatandaşlar ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruları inceliyor. Peki, DGS ek tercihler ne zaman başlıyor? DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı?

Egitim 28-09-23 11:11

ALES BAŞVURULARI 2023 başladı mı, ne zaman başlayacak? ALES 3 sınav ve başvuru tarihleri belli oldu mu?

ALES başvurularının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek. ALES başvuruları, ÖSYM'nin AİS ekranı veya mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Peki, ALES 2023 başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? ALES 3 sınav ve başvuru tarihleri belli oldu mu?

Egitim 27-09-23 00:07

TUS ne zaman, saat kaçta ve kaç dakika sürecek? 2023 TUS 2. Dönem sınavında kaç soru sorulacak?

TUS sınavı süresi ve soru sayısı gibi detaylar merak ediliyor. ÖSYM tarafından organize edilen Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı bugün gerçekleştirilecek. 2023 TUS 2. Dönem sınavı hakkında araştırmalar hız kazandı. Peki, TUS ne zaman, saat kaçta ve kaç dakika sürecek? 2023 TUS 2. Dönem sınavında kaç soru sorulacak?

Egitim 24-09-23 13:20

TUS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM TUS 2. Dönem sınav sonuçları tarih bilgisi

TUS sınavı sonuçlarının ne zaman adayların erişimine açılacağı merak ediliyor. ÖSYM tarafından organize edilen Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı bugün gerçekleştirilecek. 2023 TUS 2. Dönem sınavı hakkında araştırmalar hız kazandı. Peki, TUS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM TUS 2. Dönem sınav sonuçları tarih bilgisi

Egitim 24-09-23 13:15