EĞİTİM

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

KPSS önlisans sonuçları adayların erişimine açıldı! KPSS sonuçları ÖSYM sorgulama ekranı

KPSS önlisans sonuçları, 3 Kasım 2022 Perşembe günü ÖSYM'nin (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) internet sitesi üzerinden açıklandı. Kamu kurumunda çalışmak isteyen birçok aday sınav sonuçlarını öğrenmek için internette araştırma yapmaya başladı. Peki, KPSS ön lisans sonuçları nasıl öğrenilir? İşte 2022 KPSS önlisans sınav sonuçları sorgulama ekranı ve detaylar...

KPSS önlisans sonuçları sınava giren adayların erişimine açıldı. Bahsi geçen duyurunun ardından çok sayıda vatandai arama motorlarında "KPSS ön lisans sonuçları nasıl öğrenilir?" sorusunun yanıtını araştırıyor. ÖSYM’nin Twitter hesabından ve ÖSYM web sitesinden adaylara yapılan açıklamanın detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte KPSS ön lisans sonuçları ve konuya ilişkin detaylar...

s0

KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI AÇIKLANDI

KPSS ön lisans sonuçları 3 Kasım tarihinde açıklandı.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet
adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

s1

KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

s2

Sorgulama işlemi yapmak isteyen adaylar T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle sonuçlara erişebilir. Sınav sonuç ekranında adayların Genel Yetenek-Genel Kültür oturumlarından doğru, yanlış cevap sayıları ve ilgili puan türlerinden elde ettikleri sonuçlar gözükmektedir.

s4

Adaylar için ayrıca sınav sonuç belgesi basılı olarak oluşturulmayacaktır. Sınav sonuçları adaylara mail veya posta yoluyla bildirilmez.

Keşfet


En Çok Aranan Haberler