EĞİTİM

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

ÖSYM KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınav sonuç tarihini duyurdu mu? KPSS SONUÇLARI ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçlarına dair araştırmalar hız kazandı. 2023 KPSS sınavları devam ediyor. KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarının ardından bu hafta sonu KPSS Alan bilgisi sınavları gerçekleştirilecek. İki günde üç oturumda halinde düzenelenecek olan KPSS'nin sonuç takvimi ise merak ediliyor. Peki, KPSS SONUÇLARI ne zaman açıklanacak? ÖSYM KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınav sonuç tarihini duyurdu mu? İşte tüm merak edilenler...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen KPSS maratonu devam ediyor. KPSS A Grubu Öğretmenlik Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 23 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi. KPSS Alan Bilgisi sınavları ise üç oturum şeklinde bugün ve yarın yapılacak. Peki, KPSS SONUÇLARI ne zaman açıklanacak? ÖSYM KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınav sonuç tarihini duyurdu mu? İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ve KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) sınav sonuçları ÖSYM takvimine göre 25 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacak.

KPSS sınav sonuçları ÖSYM sonuç açıklama sisteminde erişime açılacak. Adaylar sınav sonuçlarını T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile görüntüleyecek.

YKS  4

KPSS KAÇ DAKİKA, KAÇ SORU?

2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı'nın Alan Bilgisi 1. oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri çoktan seçmeli 120 soru için adaylara 150 dakika verilecek.

  1. oturum hukuk, iktisat, maliye alanlarından yapılacak ve 120 soru için 150 dakika süre verilecek.

  2. oturum işletme, muhasebe, istatistik alanlarında yapılacak. 120 soru için 160 dakika verilecek
    Keşfet


En Çok Aranan Haberler