Kura Nehri buz tuttu

Kar yağışıyla birlikte sokakların beyaz örtüyle kaplandığı Ardahan, bugünlerde dondurucu soğuklarla baş etmeye çalışıyor. Kentte kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için çalışmalara hız verilirken, Kura Nehri'nin büyük kısmının donması da ilginç görüntüleri beraberinde getirdi.

Kentte önceki gün etkili olan kar yağışı sonrası birçok köy yolu ulaşıma kapandı. Kapanan köy yollarını açmak için ekipler seferber oldu. Kar yağışının durması ile birlikte soğuklar da etkili olmaya başladı. Ardahan’ın Göle ilçesinde dün gece hava sıcaklığı sıfırın altında 16 derece olarak ölçüldü. Aşırı soğuklar nedeniyle Kura Nehri'nin büyük kısmı dondu. Nehrin bazı bölümlerinde kalın buz tabakaları oluştu. Buzla kaplanan nehir beraberinde güzel bir görüntüyü de ortaya çıkardı.

Etkili olan soğuklarla birlikte Kura Nehri'nin yüzeyinin tamamen donduğunu söyleyen Tekin Balcı, "Ardahan’da kar yağışının ardından soğuk hava etkili olmaya başladı. Göle ilçesinde hava sıcaklığı eksi 16 dereceye kadar düştü. Havanın buz kesmesiyle Kura Nehri de dondu. Soğukla mücadelenin başladığı Ardahan’da yaşam da zorlaşmakta ve soğukla mücadele başladı. Allah bize yardım etsin" dedi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler