Kuruluş Osman nerede çekiliyor? İşte Kuruluş Osman dizisi oyuncuları ve konusu! 1. bölüm fragmanı izle!

ATV'nin merakla beklenen dizisi Kuruluş Osman 20 Kasım Çarşamba akşamı 1. bölümüyle ekrana gelecek. Diriliş Ertuğrul'un devamı olan Kuruluş Osman'da Osmanlı'nın kuruluş yılları anlatılacak. Burak Özçivit ise Osman Gazi rolünü canlandıracak. Peki Kuruluş Osman dizisi konusu nedir, oyuncuları kimler? Kuruluş Osman'ın fragmanları da büyük ilgi gördü. İddialı dizi için 50 bin metrekare araziye Bizans Kalesi inşa edildi. İşte Kuruluş Osman 1. bölüm fragmanları ve konusu.

Uzun süredir merakla beklenen Kuruluş Osman dizisi için büyük gün geldi çattı. Kuruluş Osman 20 Kasım 2019 Çarşamba günü 1. bölümüyle ekrana gelecek. Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı olan, Mehmet Bozdağ'ın yapımcısı olduğu Kuruluş Osman'da başrolü Burak Özçivit oynuyor. Kuruluş Osman dizisi Osmanlı Devleti'nin ilk yıllarına ışık tutacak ve 600 yıl boyunca kıtalara hükmeden dev imparatorluğun kuruluş hikayesini anlatacak. Kuruluş Osman için yapımcı Boğdağ Film dev bir plato kurdu. Yapım aylar süren dizi setinde Bizans kalesi bile yapıldı. Diriliş Ertuğrul'da Ertuğrul Bey'in en yakınındaki isim olan Bamsı ise bu defa Osman Gazi'nin alplerinden biri olacak. Peki Kuruluş Osman ne zaman başlıyor. İşte Kuruluş Osman 1. bölüm fragmanları, konusu ve oyuncu kadrosu.

kuruluş

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete gider.

Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır.

kuruluş1

Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos'un dostluğu değildir.

kuruluş2
Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar.

kuruluş3

Amcası Dündar Bey'in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar.

kuruluş4

Yaşananlar Kayı'nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

1440061223651
Bamsı karakteriyle milyonların gönlüne taht kurmuş Nurettin Sönmez, ‘Kuruluş Osman’ kadrosunda da yer alırken, Dündar karakterini Ragıp Savaş, Alişar karakterini ise Saruhan Hünel canlandıracak.

101120151141432399762

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Dönemin obaları, otağları, şehirleri ve mekanlarını hissettiren Kuruluş Osman’ın çekimleri Beykoz’a bağlı Riva’da gerçekleştiriliyor. Dizide kullanılan atlar için de arazinin bir bölümü ayrılmış. Burada eğitmenler eşliğinde atlar doğal ortamlarına uygun olarak yetiştiriliyor.

kuruluş5

KURULUŞ OSMAN OYUNCULARI KİMLER?

Burak Özçivit-Osman

Saruhan Hünel-Alişar

İsmail Hakkı Ürün-Samsa

Özge Törer-Bala Hatun

Abdül Süsler-Kalanoz

Ragıp Savaş-Dündar

Alma Terziç-İsodora

Ayşegül Günay Demir-Zöhre

Nurettin Sönmez-Bamsı

Seda Yıldız-Şeyh Edebali

kuruluş-6

İsmail Hakkı (Samsa),Tuğrul Çetiner (Yannis), Ayşegül Günay (Zöhre), Alma Terzic (Sofia), Emre Basalak (Gündüz), Abdül Süsler (Kalonoz), Eren Hacısalihoğlu (Batur), Özge Törer (Bala Hatun), Buse Arslan (Aygül), Aslıhan Karalar (Burçin), Serhan Onat (Aybars), Uğur Arslan (Nizamettin), Açelya Özcan (Ayşe Hatun) , Emel Dede (Gonca), Yiğit Uçan (Boran), Ali Sinan Demir (Tursun), Şevket Çapkınoğlu (Megala), Ayşen Gürler (Helen), Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos).

kuruluş7

KURULUŞ OSMAN SETİ İÇİN DEV PLATO KURULDU!

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın, yönetmenliğini Metin Günay'ın üstlendiği, kadrosunda Burak Özçivit, Özge Törer, Ayşegül Günay, Ragıp Savaş, İsmail Hakkı Ürün, Abdül Süsler, Alma Terziç ve Seda Yıldız'ın yer aldığı dizi için Bozdağ Film Platosunda dört şehir ve beş oba kuruldu.

'Kuruluş Osman’ için Kayı Obası, Bizans kalesi, suni göl ve çevresinde bir şehir ile Türkmen beyliği kasabasından oluşan devasa setler inşa edildi.

Untitled-5

50 bin metrekare arazi üzerine Bizans Kalesi inşa edildi. Ayrıca alanda, meydan, çarşı, dükkanlar, kilise, evler, surlar ve kuleler bulunuyor.

Untitled-6

800 metre genişliğe ve 1.60 metre derinliğe sahip suni göl ve 20 bin metrekare alana içinde pazar yerleri, sahil, iskele ve evler olan şehir kuruldu. 30 bin metrekare alana ise içinde konak, çarşı, dükkan, ev, meydan ve cami olan Türk beyliği kasabası inşa edildi.

6d96010a-1c1d-48b7-a8f0-0002255ffec9

YAPIMI 6 AY SÜRDÜ

Kılıç, kalkan, hançer, mızrak ve yaydan oluşan döneme ait silah; mobilya, günlük eşyalar ve aksesuvarlar üretilmesi için 150 kişik sanat grubu gruldu. Dekorların yapımı 6 ay sürdü.

kuruluş3

Kostüm ekibi ise ana oyuncu kadrosu için 120 adet kostüm dikti. Döneme ait binlerce kostüm ve zırh için 50 bin metre eksiltilmiş özel kumaş kullanıldı.

kuruluş

Ayrıca, Osman Bey karakterine hayat verecek olan Burak Özçivit başta olmak üzere oyuncular dağlık ve ormanlık alanlarda askeri eğitim aldılar. Oyuncular doğal ortamlarda kendi barınaklarını inşa edip, sularını bulup, yemeklerini hazırladılar.


Okuyucu Yorumları 2 yorum
Tarihi gerçeklerle alakası olmayan ver gazı dizileri .
yalana bak. ekrana damga vuracakmış.... parayla insanlarla oturup yemek yiyenden hayır gelmez. hele tarihimize ait filmde oynatmak ise büyük hata.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler