SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Lucescu sadece Sergen'i seçti!

Mircea Lucescu, La Gazetta dello Sport'un Extra Time ekine kapak oldu.

Türkiye'de teknik direktörlük yaptığı Galatasaray ve Beşiktaş ile büyük başarılar yaşayan Mircea Lucescu, çalıştığı futbolcular arasından seçtiği en iyi 11'e Türk futbolculardan sadece Sergen Yalçın'ı aldı.

[

* SÜPER LİG PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYIN](http://iddaa.mynet.com/puandurumu?ligid=1)

CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Avrupa'nın en başarılı teknik direktörlerinden biri Mircea Lucescu. Ülkemizde de uzun yıllar boyunca çalışmış, Galatasaray ve Beşiktaş ile başarıdan başarıya koşmuştu. Evet, Rumen teknik adam Mircea Lucescu'dan bahsediyoruz.

Türkiye'den ayrıldıktan sonra Ukrayna'nın ekibi Shaktar Donetsk'i çalıştırmaya başlayan ve başarılarını burada da sürdüren ünlü teknik adama, İtalyan La Gazetta Della Sport tam iki sayfa yer ayırdı.

TAFFAREL, ZAGO, HAGI...

Mircea Lucescu bu bölümde, çalıştığı oyuncular arasındaki en iyi 11'i de belirledi. Türk futbolcular arasından ise sadece Sergen Yalçın'ı seçti. Sergen Yalçın ile birlikte Beşiktaş'ta 100. yılda şampiyonluk yaşayan, UEFA Kupası'nda çeyrek final oynayan ve Stamford Bridge'de Chelsea'yi 2-0 deviren Lucescu, ayrıca Taffarel, Zago, Hagi gibi tanıdığımız futbolcuları da çalıştığı oyuncular arasından seçtiği ilk 11'e dahil etti.

SERGEN YALÇIN: "ÇOK DA ŞAŞIRMADIM"

"Lucescu, benim çalıştığım en iyi hocalardan biridir. Oyuncuyu tanır, yeteneklerini bilir ve en iyi verim almaya çalışır. Beni çalıştığı takımlardaki en iyi 11'e almasına çok da şaşırmadım. Çünkü G.Saray ve Beşiktaş'ta çok başarılı işler yapmıştık. Futbol karakterimi, zekamı biliyor, yeteneğimi görüyor. Kim Lucescu'nun futbol bilgisinden şüphe edebilir ki? Teknik direktör bilgisine kimse laf söyleyemez. Adam gibi adamdır Lucescu. Hala da görüşürüz. Ne mutlu bana."

**İŞTE O 11

**

lucescu11.jpg

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler