MAGAZİN

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

İkinci sezonuyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Masumlar Apartmanı dizisinin, yeni sezon afişi yayınlandı. Farah Zeynep Abdullah'ın diziden ayrılmasıyla kadroya dahil olan Melisa Şenolsun, seyirci tarafından büyük tepki çekti. Sosyal medyada, Şenolsun'un dizinin atmosferine yakışmadığına ve kalitesini bozduğuna dair binlerce yorum yapıldı.

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

14 Eylül'de ikinci sezonuyla TRT ekranlarında izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Masumlar Apartmanı dizisi, yeni oyuncu seçimiyle izleyiciyi çıldırttı. Farah Zeynep Abdullah'ın sezon finalinde diziden ayrılmasıyla kadroya dahil olan Melisa Şenolsun, seyirci tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Melisa Şenolsun'un da bulunduğu yeni sezon afişine, sosyal medyadan tepki yağdı. Kullanıcılar, Şenolsun'un Farah Zeynep Abdullah'ın yerini tutamayacağını ve dizinin atmosferine yakışmadığını belirten binlerce yorumda bulundu. İşte tepki çeken o afiş:

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

Masumlar Apartmanı dizisinde İnci karakterine hayat veren ve sezon finalinde diziden ölerek ayrılan Farah Zeynep Abdullah'ın gidişi, izleyiciyi derinden sarsmıştı. Seyirci, Farah Zeynep Abdullah'ın yerine kimin geleceğini merakle beklerken, kadroya Melisa Şenolsun'un dahil olduğu haberi, magazin gündemine bomba gibi düştü. Henüz haberin gerçekliği tartışırken, Masumlar Apartmanı ikinci sezon fragmanında Melisa Şenolsun'un yer alması, seyircinin büyük bir çoğunluğunu hayal kırıklığına uğrattı.

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

''GÖZLERİM KANIYOR''

Dizinin yeni sezonuna sosyal medyadan gelen yorumlar şu şekildeydi:

''İnci'yi çok seviyorduk, nasıl olacak hiç bilmiyorum..'

''Melisa Şenolsun, bu dizinin kalitesini bozar''

''1. sezon ile Masumlar Apartmanı bitmiştir. İnci’nin rolünü bitirerek hikayeyi bozdunuz. Şimdi Farah’ı unutturmak için yaptığınız bu saçmalık, heyecan verecek sanıyorsunuz. Bu sezon erken final olmazsa komedi izleyeceğiz.''

''Yeni oyuncu, çok vasat bir görüntü veriyor.''

''Han, yeni birisi olmadan iyileşemez miydi? İzlediğim tek diziydi, bu da diğerlerine benzedi.''

''Melisa Şenolsun kadar duygusunu gösteremeyen bir oyuncu yoktur sanırım. Mahvedeceksiniz diziyi, gözlerim kanıyor..''

MELİSA ŞENOLSUN KİMDİR?

24 Eylül 1996 tarihinde İzmir'de doğan Melisa Şenolsun, liseyi İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesi'nde okudu. Şenolsun, tiyatroyla Uğur Mumcu Bornova Devlet Tiyatrosu'nda tanıştı. Üniversiteyi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda okuyan oyuncu, meslektaşı Efecan Şenolsun ile kardeştir. Melisa Şenolsun'un oyunculuğa ilk adımı, 2015 yılında yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar ile oldu. Sonrasında Kiralık Aşk dizisinde 'Sude' karakterine hayat verdi. Kiralık Aşk sonrası, Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde yakışıklı oyuncu Mert Yazıcıoğlu ile partner oldu.

''YAMUK BURUN ÇOK HOŞUMA GİDİYOR''

Son olarak dijital projesi olan Atiye'de yer alan oyuncu Melisa Şenolsun, güzellik tanımını şu sözlerle anlatmıştı: ''Kendimi aynada gördüğüm için yorumlayamıyorum. Ben doğal olanı, kusurlu güzellikleri, estetik müdahaleye maruz kalmayan görüntüleri seviyorum. Mesela yüzünü çil basan insanlar, yamuk bir burun ya da cilt lekeleriyle dikkat çeken Winnie Harlow gibi yüzler çok hoşuma gidiyor.''

MELİSA ŞENOLSUN OYNADIĞI YAPIMLAR

-Sinema-
2017 Babam
2019 Güzelliğin Portresi
2021 Buluşma Noktası

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

-Televizyon-
2015 Tatlı Küçük Yalancılar
2015-2016 Kiralık Aşk
2016-2017 Umuda Kelepçe Vurulmaz
2018 Nefes Nefese
2020 Menajerimi Ara
2021 Masumlar Apartmanı

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

-Dijital-
2019-2021 Atiye

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

MASUMLAR APARTMANI KONUSU NEDİR?

Gülben ve Safiye obsesif davranışları olan iki kardeştir. Özellikle Safiye annesinin üzerinde yarattığı olumsuz rol modelliğin etkisindedir, davranışlarının arkasında bu neden yatmaktadır. Han ise kardeşlerin babalarıyla birlikte yaşadığı evde tek erkek kardeştir. Han'ın hayattaki temel amacı, sadakat duyduğu ailesini kollamaktır. Ancak Han'ın hayatı İnci'yi gördükten sonra değişecektir. Ona aşık olacak ve beraber mutlu olma amacı güdecektir. Han, tıpkı üç kardeşi gibi muhtelif davranış bozuklukları olan bir karakterdir, çocukluk travmaları onu çöp karıştırma ve biriktirmeye iterken öfke kontrolünde yaşadığı sorunlar "sahiplenme" ve cinsiyetçi davranışlar ekseninde İnci'ye karşı olan tavırlarında belirginleşecektir. Ailenin en küçük kardeşi Neriman ise günlük yaşamında ve ailesinde yaşadığı problemlerden etkilenmektedir. Onun okuldan edebiyat öğretmeni olan Naci ise ablası Safiye'nin eski sevgilisidir. Safiye'yi unutamayan Naci, aile apartmanının karşısındaki otele yerleşecektir.

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

Radyocu olan İnci, kardeşi ve dedesiyle beraber yaşamaktadır, bir kaza sonrasında tanışıp evlendiği Han'ın aile apartmanına tesadüfi bir şekilde taşınacaktır. İnci'nin huzursuzluğunun temel nedeni ise hayatındaki erkeklerdir. Babasından nefret eden İnci, kardeşi ve kendisine sahip çıkan dedesine duyduğu sadakat ve vefanın karşısında dedesinin korumacı davranışlarını sineye çekmek durumundadır. Eski nişanlısı Uygar da hayatında sorun yaratan erkekler arasındadır. İnci için Han o güne değin tanıdığı erkekler arasında farklı bir çizgi izlemektedir ve ani evliliği hem bu nedenle hem de ikisi için de hayatlarında sorun olarak gördükleri ailevi durumlara bir cevap niteliğindedir. Ancak Han'ın mansplaining tutum ve davranış farklılıkları İnci'ye onu yeteri kadar tanıyıp tanımadığı sorusunu sıkça sordurmaktadır.

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

Dizide Han ve İnci'nin yakın arkadaşları Esat ve Esra'dır. Esat Han'ın çocukluk arkadaşıyken aynı zamanda iş arkadaşlarıdırlar ve Han Esat'tan "tek arkadaşım" olarak bahsetmektedir. Esra ise İnci'nin radyodan arkadaşıdır ve beraber radyo yayını yapmaktadırlar. Dizide geriye dönüşler de sıklıkla kullanılarak karakterlerin ruh hâllerinin gelişimi ve yaşadıkları sorunların temellerine atıfta bulunulmaktadır.

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!

MASUMLAR APARTMANI DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Dizide ana mekân olarak kullanılan apartman İstanbul Beyoğlu'nda yer alan Temel Apartmanı'dır. Han'ın ofisi olarak geçen mekân ise İstanbul Büyükçekmece'de yer alan ve yapımı 2020'de tamamlanan Antik Dantel HQ/ Showroom'dur.

Masumlar Apartmanı dizisindeki o detay seyirciyi çıldırttı!


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
istemeyen izlemez zorlamı
Maasumlar Apardumanı...
Geri Dön