Mersin'de veli ilkokul müdürünün odasını bastı!

Mersin'de bir okulda birinci sınıfta okuyan çocuğunun sınıfı değiştirilmediği iddiasıyla okul müdürünün kapısını kırarak, odasını basan veli, korku dolu anlar yaşattı. Okulun giriş kapısını da tekmeleyip, yumruklayan veli, çocuğunu sınıftan alıp, müdürünü tehdit ederek okuldan ayrıldı. Okul müdürü de polis çağırarak, veliden şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre olay, dün öğleden sonra merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Müfide İlhan İlkokulunda meydana geldi. K.K. isimli bir veli, birinci sınıfta okuyan çocuğunun sınıfının değiştirilmediğini iddia ederek, okula geldi. Sinirli bir şekilde önce okulun giriş kapısını tekmeleyip, yumruklayan, ardından okul müdürünün kapısına tekme atıp, kırdıktan sonra içeri giren veli, korku dolu anlar yaşattı. Okulda bulunan görevliler ve öğretmenlerin araya girmesiyle okul müdürüne fiziksel bir şiddet uygulayamayan veli, sözlü olarak tehdit ettikten sonra çocuğunu okuldan alarak, evine gitti. Olayın ardından okula polis çağıran müdür Halil Sarı ise veliden şikayetçi oldu.

"OKUL MÜDÜRÜMÜZÜN HİÇBİR KUSURU DAHİL YOKTUR"

Olayın ardından kent merkezinde görev yapan okul müdürleri ile sendika başkanları, okulda müdür Sarı'yı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini sundular. Olayla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Eğitim Sen Mersin Şube Başkanı Metin Ercan, bugün üzücü bir olaydan dolayı Müfide İlhan İlkokulu'nu ziyaret ettiklerini söyledi. Bir velinin okula gelerek müdürün kapısını kırıp, müdürü tehdit ettiğini söyleyen Ercan, "Gerekçeye baktığınız zamanda okul müdürümüzün hiçbir kusuru dahil yoktur. Veli çocuğunu yazdırmıştır, sınıflar belirlenmiş, sınıflar belli olduktan sonra da araya farklı kişileri devreye sokarak, okula da gelerek sürekli çocuğunun sınıf değişikliğini talep etmiş ancak okul müdürümüz de doğal olarak okul açıldıktan sonra sınıf değişikliği yapmanın sakıncalı olduğunu söylemiştir. Okul müdürümüz bu noktada bunun mümkün olmadığını, öğretmenin yeterli olduğunu söylemesine rağmen veli bundan dolayı okul müdürüne karşı kinlenmiş, dün de çocuğu bahçede oynarken düşmüş çenesinde küçük bir sıyrık oluşmuş, okul idaresi de veliyi okula davet etmiş, veli onu da bahane ederek okul müdürünü burada tehdit etmiş, okul müdürümüzün kapısını kırmıştır" diye konuştu.

"VELİNİN YAPTIĞI KESİNLİKLE YANINA KALMAMALIDIR"

Okul müdürleri ve öğretmenlerin yalnız olmadığını vurgulayan Ercan, "Herkesin elini, kolunu sallayarak okullara gelip idarecilerimizi, öğretmenlerimizi tehdit etmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Yetkililerin de bu olayla ilgili sadece açıklama yapıp, bu olayları kınamalarıyla da yetinmemeleri gerekir. Mutlaka bir yasal düzenleme yapılmalıdır. Halis Sarı yalnız değildir. Bu şekilde şiddete maruz kalan bütün arkadaşlarımızın yanındayız. Halil hocam kendisine yapılan saldırıyla ilgili de suç duyurusunda bulunmuştur. Velinin yaptığı kesinlikle yanına kalmamalıdır" ifadelerini kullandı.

Okulda görevli olan ve olayı yaşayan Nesrin Kızilin ise velinin aniden okula geldiğini belirterek, "Önce kapıyı tekmeledi ardından içeri girdi. Daha sonra müdürümüze bağırıp, çağırdı. 'Daha sana göstereceğim, dur sıra sana da gelecek' diyerek, üstüne yürüdü. Hepimiz engel olmaya çalıştık ama hiç kimse bir şey yapamadı çünkü çok sinirliydi. Sonra çıkıp, gitti sınıftan çocuğunu aldı. Orada yine öğretmene de bağırdı. Çocuğuyla birlikte bağırarak okuldan ayrıldı" dedi.

"ONLAR NASIL İSTEKTE BULUNUYORLARSA, BİZİM DE İSTEKLERİMİZ VAR"

Okul öğretmenlerinden Tuğba Nişan da bu şiddet olayını kınadıklarını vurgulayarak, "Geçen sene ben de üzücü bir olay yaşamıştım. Velilerimiz çok büyük olaylar, sorunlar çıkarmıştı. Biz de öğretmenler olarak onlar geldiklerinde istedikleri öğretmenleri tabiri caizse kriterlerini maddeler halinde istiyorlar. Şöyle öğretmen istiyoruz, bu özellikleri olan öğretmen istiyoruz diye bizlere bildiriyorlar. Biz de edepli, ahlaklı, okula, idareye, öğretmene değer veren, saygı gösteren veliler istiyoruz. Onlar nasıl istekte bulunuyorlarsa, bizim de isteklerimiz var" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
sanki veli haklı gibime geldi. çünkü bazı memurlar kendilerini ilah zannediyorlar. demekki daha önce veli defalarca temennisini iletmiş ama çocuğun başına olay gelince veli de parlak vermiş.
sizin çocuklarınız evliya evladı çünkü yere düşüp dizi kanayamaz gelip öğretmen tokatlarsiniz dimi sonra bu çocuklardan ne oluyor biliyor musun hayata atılınca keşten başka birşey olmuyor kimse sizin çocuğunuza evliya muamelesi yapmıyor çocukta afalliyor
@ajdarmuz AYNEN İŞİNİ İYİ YAPAN MÜDÜRLERDE VAR KÖTÜ YAPANDA MESALLA VELLİ OLARAK OKUL MÜDÜRÜNÜ ÇOCUGUN YERİNİ DEGİŞTİR YANINDAKİ ARKADAŞIYLA UYUM SAĞLAYAMADI DİYE DEDİĞİMİZDE UMURSAMAYAN MÜDÜR DE VAR HA CEVABI DÖVMEK OLMAMALI AMA MODERN BİR ŞEKİLDE ŞİKAYET EDİLECEK BİR BÖLÜM OLMALI VELİ HAKLIMI HAKSIZMI DİYE
Valla arkadaşlar Adam haklı demiyeceğim,Amma velakin okullarda Müdürler tanıdıklarını yahutta parti aracılığı ile aratıldığında,bu tür olaylar oluyor,Herzman şu söylerim bir insan hak etmediği koltuğa oturmuşsa tasması uzundur,
salla kafadan yapılan eğitim ve sınavların sonucudur . sıonunda bir veli daha çileden çıktı. herkesde çocuğunun hakkınıo yedirtmesanki puanlar düzgün puanlanmış sınavlarla veriliyor. habire ihraç edip duruyorlar. sınavlarda sınav olsa bari. kafasına estiği gibi yerleştirme sınavları. kazananda yapılan yolsuzluğun kapatıcısı. çok çalıştımda kazandım. senin gibi çalışan yok. okullarda öğretmenler tarafında,n rencide edilip kovulup dövulüp okullara yaklaştırılmayan öğrenciler var. bütün suçları hocalarla aynı görüşten olmamak. bu ülk,ede oya göre eğitim sınav varken eğitim yoktur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler