SPOR

Mersin'de yeni başkan Hüseyin Çalışkan

Mersin İdmanyurdu'nun olağanüstü genel kurulunda tek listeyle gidilen seçimlerde Hüseyin Çalışkan başkanlığa seçildi...

Mersin'de yeni başkan Hüseyin Çalışkan

Çalışkan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen genel kurulun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, başkanlık görevini birinin kabul etmesi gerektiğini belirterek, "Toto bana vurdu. Ne yapabilirim ki? Başkansız kalacak halimiz yoktu. Birinin kabul etmesi gerekiyordu. Sayın Bakanımız, Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın onayıyla, el birliğiyle başkan olmamı istediler. Ben de kabullenmek zorunda kaldım. İnşallah sıkıntıları bu hafta içinde oturup çözeceğiz" diye konuştu.

Çalışkan, hedeflerinin takımın ligde kalmasını sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

KAHRAMANLI: "KİMSE BİZE DESTEK OLMADI"

Kulübün eski başkanı Ali Kahramanlı, genel kurulda yaptığı konuşmada, 8 yıl boyunca kulübe önemli hizmetler verdiğini söyledi.

Yeni yönetime başarı dileyen Kahramanlı, şöyle konuştu:

"Zor bir süreç, yeni yönetime başarılar diliyorum ama herkesin bu süreçte destek vermesi gerekiyor. Yıllardır bunu söyledik ama kimse bize destek olmadı, yalnız bıraktı. Biz Mersin İdmanyurdu'na hizmet ediyoruz. Gecemizi, gündüzümüzü, malımızı, canımızı verdik. Şu an bakıyorum sanki biz hiçbir şey yapmamışız gibi bir hava yaratılıyor. Burada kim görev alırsa alsın ben her zaman yeni yönetimin yanındayım. Onlar gibi çalışıp, mücadele edeceğim. Bu kulübü bırakmak benim için hakikaten çok zor. Bu kulüp benim çocuğum, evladım gibi. Ben aileme, çocuğuma ayırmadığım zamanı kulübe ayırdım. Hesaplarımız her zaman açık ve şeffaftır. Ben ve yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımız bu kulübün parasını yemedik, çalmadık. Bu kulübe paramızı verdik. Bizim haberimiz olmadan bu kulübün parasını yiyene zehir zıkkım olsun."

Kahramanlı, kulübün icraatlarıyla ilgili kendi dönemlerine ait tüm hesapların incelenmesini istediklerini, tüm konularda şeffaf olduklarını sözlerine ekledi.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak da 1925'te kurulan Mersin İdmanyurdu'nun neredeyse cumhuriyetle yaşıt olduğunu söyledi.

Mersin İdmanyurdu gibi çok köklü bir geçmişe sahip kulüp sayısının çok fazla olmadığını anlatan Çakacak, "Mersin dünya kenti bir yer diyoruz. Zenginliklerinden bahsediyoruz. Mersin İdmanyurdu da Mersin'in en önemli zenginliğidir. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun, etnik kökeni ne olursa olsun Mersin'de yaşayan insanların sahiplendiği bir kulüp. Böyle bir değere herkesin sahip çıkması gerekiyor" dedi.

Başkanlığın, yönetim kurulu üyeliğinin fedakarlıklar gerektirdiğini vurgulayan Çakacak, şöyle devam etti:

"Ali Kahramanlı'ya ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. 8 yıldır kulübü yönetti ve bugünlere getirdi. Bundan sonra da Mersin İdmanyurdu'na hep birlikte sahip çıkacağız. Biz hep yöneticilerimizle birlikte olduk. Herkes bir şeyler yapma gayreti içerisinde oldu. Yeni başkana ve yönetim kurulu üyelerine de destek olmaya devam edeceğiz. Amacımız Mersin İdmanyurdu'nu bulunduğu yerden daha yüksek yerlere taşımak. Taraftar da son derece önemli. İyi günde de kötü günde de takımı yalnız bırakmamalı. Mersin İdmanyurdu bizim ortak değerimiz, bu şehrin ortak değeri. Bu değeri kaybetmemek lazım. Değerin büyüklüğü kaybettikten sonra anlaşılır. Onun için yönetimiyle, idarecisiyle, taraftarıyla bu kulübün her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Temennim kulübün içinde bulunduğu durumdan daha iyi bir yere getirmek. Gün, birlik olma günüdür. Gün, beraber olma günü, gücü birleştirme günüdür."

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise Mersin İdmanyurdu'nun kurulduğu günden bu yana inişleri çıkışları olduğunu ancak bir şekilde Mersin'i temsil ettiğini söyledi.

Kulübün bulunduğu yerin ne Mersin'e ne de Mersin İdmanyurdu'na yakışmadığını belirten Kocamaz, şunları kaydetti:

"Bu kulüp transfer yasağına rağmen geçen yılı 7. sırda bitirmişti ancak şu anki yeri hepimizi üzüyor. Bunun nedenleri çok. Hepimiz kulüp başkanlığı, yöneticilik yaptık. Bizler bu işi biraz da amatörce götürüyoruz. Artık profesyonelce yönetilmesi gerektiği herkes tarafından söyleniyor. Kurumsallaşmanın mutlaka sağlanması gerekiyor. 1925'te kurulmuş kulübün halen dikili bir ağacı, tesisi yok. Demek ki kurumsallaşmayı yeterince sağlayamamışız. Bu işe yeterince gayret göstermemişiz."

Dünyanın bir numaralı sporunun futbol olarak görüldüğünü ve gündemde bütün spor dallarının toplamından daha fazla yer aldığını bildiren Kocamaz, kentin tanıtımında bir marka, bir değer olarak Mersin İdmanyurdu'na herkesin sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler