Mesut Özil'e saldıran Ashley Smith'e 10 yıl hapis cezası verildi

Arsenal forması giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil ile takım arkadaşı Sead Kolasinac'a bıçaklı saldırıda bulunan sanıklardan Ashley Smith, 10 yıl hapis cezası aldı.

Londra'da gerçekleştirilen duruşmada, 30 yaşındaki sanık Ashley Smith hakkında karar verildi. Hakim, futbolculardan 200 bin sterlin değerindeki saati çalmaya çalıştıklarını itiraf eden saldırganın "dehşet verici" bir sabıka kaydı bulunduğunu vurguladı.

38 ayrı suç kaydı bulunan ve 20'sinden hüküm yiyen saldırgana 10 yıl hapis cezası verildi. Ayrıca sanığın verilen maddi hasar nedeniyle 181 sterlin ödemesine hükmedildi.

2017 YILINDA 42 AY HAPİS YATMIŞ
Saldırganın hırsızlık nedeniyle 2017 yılında 42 ay hapis cezasına mahkum edildiği ve futbolcuları soymaya çalıştığı dönemde şartlı olarak serbest bırakıldığı belirtildi.

26 yaşındaki diğer sanık Jordan Northover hakkındaki karar ise ileri bir tarihte verilecek.

İngiltere'nin başkenti Londra'da 25 Temmuz'da araçta bulundukları sırada motosikletli iki kişinin bıçaklı saldırı girişimiyle karşı karşıya kalan Mesut Özil ve Sead Kolasinac, güvenlik gerekçesiyle Arsenal'in sezon başındaki lig maçlarında kadroya alınmamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
adalet bu olmali. ûlkemiz ders alsin gidip ingilizlerden. bizde olsa salgitsin derdi hakemlerrr.!!!! . adamlarda adaler var adalet.
Yeminle bizde olsa denetimli serbestlik der salarlar ingilterenin yasası hukugu falan var bizde sal gitsin olay bu
bizde olsa serbest kalırdı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler