Mete Yarar'dan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili flaş açıklama: Dayak yemiş gibi kabul ediyorum

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Barış Pınarı Harekatı yaptığı konuşmada, "Pompeo’nun söylediği bir laf var. Türkiye’nin tek başına hareket etme kabiliyetini elinden alacak olan büyük işler yapmak zorundayız. Bu da mı sizi uyandırmadı? Gerçekten buna da uyanmıyorsanız siz zaten ölüsünüzdür. Şu anda bu harekata destek verenlerin oranı yüzde 90’ın üzerinde, benim askerime bir tane laf söylenmesini ben dayak yemiş gibi kabul ediyorum" dedi.

Mete Yarar'dan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili flaş açıklama: Dayak yemiş gibi kabul ediyorum

Güvenlik Politikaları uzmanı Mete Yarar, "Barış Pınarı Harekatı İle Yeniden Çizilen Sınırlar" konulu seminerle Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezinde vatandaşlarla bir araya geldi. Gaziosmanpaşa Belediyesinin düzenlediği Türker Akıncı’nın moderatörlüğünü yaptığı seminere vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Programda Yarar, son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi, vatandaşların merak ettiği soruları yanıtladı. Mete Yarar, sosyal medya kullanımını eleştirirken, PYD’nin terör örgütü olarak değerlendirilmemesine tepki gösterdi. Yarar, vatandaşların merak ettiği birçok konuyu slaytlar üzerinden anlattı. Mete Yarar ve seminere katılan vatandaşlar program sonunda asker selamı vermeyi de ihmal etmedi.

"O KADAR MİLLİ İNSANLAR VAR, NİYE ONLARI TAKİP ETMİYORUZ"

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili konuşan Yarar, "Bana dediler ki ‘Türkiye’nin birçok önde kişisi bu Barış Pınarı Harekatı ile ilgili hiç tweet atmadılar.’ Kendi oluşturduğumuz kişilerle ilgili neden şikayette bulunuyoruz arkadaşlar, o kadar güzel insanlar var. O kadar milli insanlar var, niye onları takip etmiyoruz, onların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamıyoruz da soruyu şuraya getiriyoruz; bu adamlar niye etmiyorlar. Bir bakın bakalım 10 milyon kişiden 2 buçuk milyonu bir anda çıktığında şu soruyu sormayacak mı zannediyorsunuz. ‘Ya ne oldu, ben bir hata yaptım galiba 2 buçuk milyon insan nereye gitti?’ Sorgulamazsanız niye düzeltsinler ki” diye konuştu.

"TÜRKİYE'YE BREZİLYA'DAN BAKAN BİR ADAM GİBİ BAKIYORUZ"

PYD’nin terör örgütü olup olmadığının tartışılmasını eleştiren Yarar, “Biz hala televizyonda PYD bir silahlı örgütü müdür, bu adamların Türkiye’de eylemleri var mı yok muduru tartışıyoruz. Kim gibi bakıyoruz biliyor musunuz? Türkiye’ye Brezilyadan bakan bir adam gibi bakıyoruz. Pompeo’nun söylediği bir laf var. Türkiye’nin tek başına hareket etme kabiliyetini elinden alacak olan büyük işler yapmak zorundayız. Bu da mı sizi uyandırmadı? Gerçekten buna da uyanmıyorsanız siz zaten ölüsünüzdür. Şu anda bu harekata destek verenlerin oranı yüzde 90’ın üzerinde, benim askerime bir tane laf söylenmesini ben dayak yemiş gibi kabul ediyorum” diye konuştu.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
konjöktüre göre konuşuluyor. Mete Yarar beyefendi. 4 temmuz 2003 yılında askerlerimizin başına çuval geçirilirken hepimiz dayak yemedik. onurumuz şerefimiz ayaklar altına alındı. O zaman AKP hükümeti milli değilmiydi sesi çıkmadı. Muhalefet ABD’ye nota verilmeli deyince. RTE ; “ ne notası müzik notasımı veriyorsunuz? “ demişti. RTE o zaman ben BOP eşbaşkanıyım diyordu.
bu adam ne iş yapar Allah aşkina biri bana soylesin.. güvenlik politikaları uzmanı...!
Mete Yararı Takdir edenlerdenim.Bu İnsan Gerçeklere Parmak basıyor. ABD emperyalizmi Dünyadaki tüm ülkeleri kullanarak doğal kaynaklarını ülkesine aktarmaktan başka, İnsan ölümleri, maduriyetler, yoksulluklar gibi düşündüğü bir şey yok.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler