Meteoroloji'den İstanbul uyarısı! 18 Kasım hava durumu tahmini

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, bugün İstanbul'da havanın bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu olması bekleniyor. CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli de sis ile ilgili uyarılarda bulunarak 'Mümkün mertebe sisli zamanlarda çok fazla dışarıda olmamak iyidir. Astım hastaları bunu çok daha iyi bilirler. Önümüzdeki birkaç gün daha sabah saatlerinde sis ile beraber olacağız.' dedi.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara’nın doğusu ve Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi ile İç Anadolu’da yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yurdun doğu kesimlerinde biraz azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Mevsim normalleri üzerinde, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

'ÇOK FAZLA DIŞARIDA OLMAMAK İYİDİR'

CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, İstanbul'da etkili olan yoğun sis ile ilgili hem açıklama yaptı hem de uyarılarda bulundu. Sürmeli'nin değerlendirmeleri şöyle:

"Sis birkaç saate dağılmaya başlayacak. Hava kısıtlı, Ege'de başkentte de sıkı bir sis var. Birincisi sis bir hava kirliliği örneğidir. İçerisinde tanecik vardır, o tanecik nereden gelebilir? Her yerden gelebilir. Ormanların tozlarından, denizlerin tuzlarından gelebilir. Nereden geliyorsa olsun biz onları akciğerlerimize gitmesini istemeyiz.

Mümkün mertebe sisli zamanlarda çok fazla dışarıda olmamak iyidir. Astım hastaları bunu çok daha iyi bilirler. Önümüzdeki birkaç gün daha sabah saatlerinde sis ile beraber olacağız. İstanbul'da Ankara'da İç Ege'de Batı Karadeniz'de de göreceğiz.

Bu sis öğle saatleri itibariyle kalkıyor. Sisin aslında yapışkan bir yapısı vardır. Görüş mesafenizi azaltırken aynı zamanda zemine de yapışır ve yolu kayganlaştırır. Hızınıza lütfen ekstra dikkat edin."

İL İL BEKLENEN HAVA DURUMU

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 17

İstanbul: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 22

İzmir: Parçalı ve az bulutu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyıları sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22

Adana: Az bulutlu ve açık 26

Antalya: Az bulutlu ve açık 24

Samsun: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 19

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 18

Erzurum: Az bulutlu ve açık 10

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 18

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Hayret yandaşlar bunu Ekrem başkana bağlamamış.
yav sanki türkiyedeki herkes istanbulda yaşıyor. Herşeyiniz istanbul olmuş.
doğalgaza %50,elektrik %60 zam.nolacak herkes oduna kömüre dönmeye başladı ısınmak için.bu daha iyi günler yakında nefes alınmaz hala gelecek şehirler !
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler