SPOR

Michael Bradley'den örnek davranış

ABD Milli Takımı kaptanı Michael Bradley, Ekvador maçı öncesinde Orlando saldırısıyla ilgili bir anmada bulundu ve tüm dünyanın takdirini topladı.

Michael Bradley'den örnek davranış

ABD Milli Takımı Kaptanı Bradley, Ekvador maçı öncesinde seramoniye Orlando saldırısında ölenleri anmak için gökkuşağı rengindeki pazubandıyla çıktı.

Copa America'da bugün sabaha karşı oynanan maçta ev sahibi ABD, Ekvador'u 2-1 yenerek yarı finale yükseldi. Seattle'daki karşılaşmada ABD Milli Takımı Kaptanı Michael Bradley, tüm dünyaya önemli bir mesaj verdi.

Sahaya Orlando saldırısında ölenleri anmak için gökkuşağı pazupandıyla çıkan Bradley, başta sosyal medya olmak üzere herkesten büyük övgü aldı. Bradley ayrıca, pazubandın üzerine kurbanları anmak için açılan hashtag olan "One Nation" (Tek Ulus) yazdı.

49 KİŞİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Özellikle son yıllarda İngiltere'de pek çok profesyonel futbolcu sahaya gökkuşağı renginde bağcıklarla çıkıyordu. Orlanda saldırısı, eşcinsellerin gittiği "Pulse" isimli gece kulübünü otomatik silahlarla basılarak 49 kişiyi öldürülmesi ve 50 kişinin yaralanmasıyla sona erdi. Eşcinsellere yönelik bu katliam dünya kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu.

Seattle kentindeki Centurylink Field'da oynanan çeyrek final maçında ABD'nin gollerini 22. dakikada Clint Dempsey ve 65. dakikada Gyasi Zardes attı.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler