SPOR

"Muharrem Usta ceza geleceğini bildiği halde ödeme yaptırmadı"

Trabzonspor’a gelen transfer yasağının perde arkasında yaşananlar şok etkisi yarattı. FIFA’nın Bordo-Mavili kulübü defalarca uyardığı ve ödemenin yapılmaması durumunda uygulanacak sonuçları bildirdiği ortaya çıktı. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın ceza alınacağını bildiği halde ödeme için herhangi bir talimat vermediği iddia edildi.

"Muharrem Usta ceza geleceğini bildiği halde ödeme yaptırmadı"

Bordo-Mavililer’e verilen transfer yasağının perde arkasında yaşananlar, şok etkisi yarattı. FIFA’nın Trabzonspor’u defalarca uyardığı, ikaz edip ödemenin yapılmaması durumunda uygulanacak sonuçları bildirdiği ortaya çıktı. FIFA ile Trabzonspor arasında Matus Bero’nun transfer edildiği Trencin Kulübü’ne yapılmayan 250 bin Euro’luk ödeme ile ilgili süreç şu şekilde ilerledi...

20 ARALIK 2017’DE İLK UYARI, 24 OCAK 2018’DE 2. UYARI
FIFA, Trabzonspor’a ilk bildirimi 20 Aralık 2017 tarihinde yaparak, ödemenin gerçekleşmediğini hatırlatıp en kısa zamanda gereğinin yapılması istedi. Bu bildirime Trabzonspor’un cevap vermediği ifade edildi. Bordo-Mavililer’den cevap alamayan FIFA, bu sefer 24 Ocak 2018 tarihinde tekrar bildirim gönderip ödemenin yapılmadığını, bu durumun devam etmesi halinde transfer yasağı ile birlikte disiplin kuruluna sevk edileceği uyarısını yaptığı bilgisine ulaşıldı.

YİNE CEVAP VERİLMEDİ
Trabzonspor, ikinci uyarıya da cevap vermeyince, son olarak 20 Şubat 2018 tarihinde Tecrin kulübüne 10 gün içinde paranın yatırılması gerektiği, yatırılmaması durumunda ise transfer yasağının resmiyet kazanarak disiplin kuruluna sevk edileceği bildirildi. 10 günlük sürenin sonunda ise FIFA, Bordo-Mavililer’den herhangi bir geri dönüş gelmediğini ve ödemenin yapılmadığını tespit ederek, transfer yasağı cezasını resmen işleme koyup, duyurdu.

PUAN SİLME CEZASI DA GELEBİLİR
Trabzonspor’a yönetimin ve idari heyetin duyarsızlığı, takipsizliği ve sorumsuzluğu nedeniyle gelen transfer yasağının yanında, disiplin cezası verilmesinin de söz konusu olduğu ifade edildi. Trabzonspor’un disipline sevk edilmesi halinde puan silme cezasının kaçınılmaz olduğu öne sürüldü. Transfer yasağının kaldırılma ihtimalinin çok zor olduğu belirtilirken, puan silme cezasının da gelmesi durumunda Trabzonspor’un daha da zor duruma düşürüleceği ifade edildi.

BAŞKAN USTA'NIN HABERİ VARDI
Konuyla ilgili kulüp içerisinden alınan bilgilere göre, uyarılar Başkan Muharrem Usta’ya bildirildi. Ancak Başkan Usta tarafından ödeme için herhangi bir talimat yapılmadığı konuşuluyor.

MAHMUT AKSU: "USTA İHRAÇ EDİLMELİ"
“Muharrem Usta, Trabzonspor’u bitirme görevini tamamlamıştır. Trabzonspor’u tamamen bitirmiştir. Görevli gelmiştir. Kimin adamı olduğunu bilmiyorum ama Trabzonspor’u tamamen bitirmiştir. Bana göre diğer başkanların resimlerinin yanından resminin indirilmesi ve disiplin kuruluna verilip ihraç edilmesi lazım. Diğer başkanların yanına onun resmini asmak, diğer başkanlara hakarettir. Okumuş futbol cahili.”

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU: "İŞİNİ GÖRDÜ KAÇIYOR"
“İşlerini halletti ve ihtiyaç kalmadı ki görevden kaçıyor. Bir ay içerisinde kongre kararı almasını başka bir şeye bağlayamadım. Birkaç gün içinde takip edeceğim. Neler olup bitiyor bakacağım. Ancak biz her zaman göreve hazırız. Trabzonspor için asla görevden kaçmam. Trabzonspor başkanlık makamı benim için kutsal bir yerdir.”

MEHMET YİĞİT ALP: "ORTAK ADAY ÇIKARILMALI"
“Kongreye çok kısa bir zaman var. Kim nasıl hazırlanacak o da belli değil. hayırlısı olsun. Sağ olsunlar. Trabzonspor’un kurtuluşu bugün isimlerde değil. Doğru prensiplerde, ortak prensipleri ortaya koyup, ortak akılla tek aday çıkarmalıyız. Trabzonspor’un zaman kaybetme şansı yok. Ben adayım. O aday, başkası aday. Öyle bir hayat yok. Trabzonspor’un kurtuluşu için herkes bir araya gelecek. Kırgınlıklar, küskünlükler bırakılacak. herkes elini taşın altına koyacak, doğru olan budur.” (Habertürk)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
GERCEK SIKECI TRABDON...yıllardır uefa fıfa cas falan dıyodun al sana. hepsı bı arada gercek sıkecı sahtekarlar sızı. 8tasa da yattınız haa. guya adı sanı duyulmayan bı topçuya 8tas 3trılyon para verdı.. alenı sıke bu. sahtekarlar takımısınız. ortalık malı gıbı herkese verıyorsunuz. saygınlınız bıttı. ahmet nur cebımı ayarladı sıkenızı. ..guya kanuna uydurdunuz ha. sahtekar sıkecıler sızı...
@uskudar_2016 Şike yaptığınızı dünya biliyor istediğiniz kadar bir yerinizi yırtın şikeden ceza alan takımlar Fenerbahçe,Eskişejir,Sivas nokta sen konuş :))
@st.turhan34 bence bursa antep buca karabuk 8tas 6s ve trabdon.ınanmazsan aç maçlarını seyret..sıkecıler sızı..tatlı su kurnazları..
@uskudar_2016 sencesi oncasi buncasi yok kardes uefadan ceza almis sabikali kulubun taraftarisin iste kendinize arkadas aramayin bu kadar illa ariyosaniz hadi sivasa eskisehir:)))
fenerin ahı tutu daha çok sürünecek trabzon
O halde bu yapılan da şikedir.
kupa sapını beşinde koşuyoruz diye cahil taraftarı da kandırarak kulübü çiftlik gibi kullanıp Trabzon'u bitiren bir önceki ve şu anki yönetim el birliği ile kulübü bir iki kulübü koruma ve altyapısı yapma uğruna her kesi kendine düşman yaptılar yazıklar olsun kişisel menfaatleri sonra ortaya çıkacak kandırdıkları taraftar onların yüzüne tükürecek
Allah belanı versin Usta senin ben ...............
şimdi de Fikret Ormana danış ne yapacağını...
bu sene kume dusmese bile seneye gider daha da zor gelir geri
köpek lerin duası kabul görse gökten kemik yagardi
fetoyu çağırın yardımınıza..malum 6s 8tas bursa feto faruk çelık..butun fetoçuler hep beraberdınız
tabiki bilerek yatırmadı çünki kongreden sonra başkan olamayacak ve gelen kişi başarılı olursa kendisi çok eleştirilecek ve avrupaya gidemesin trasfer yapamasın ki biz gittikten sonra benim başarısızlığım başkasının başarısı altında ezilmesin dedi ve klübü ateşe attı çakmağıda çaktı işte bu tip insanlar kulüp yönetiyor zenginmiş neyapalım zenginse sanki cebinden mi topçu alıyorlar bence direk ami mandıralı başkan olsun ünal karaman direktçr işte bu kadar zengin adamları başkan seçmeyin futboldan anlayan adamları getirin zaten parayı gene kulüp vermiyormu zengin olsa ne yazar
kendi takımına boyle kotuluk yapandan başkan olurmu.... futbol cahili dr bozuntusu..ceza geleceğini bile bile 100 bin euro gibi parayı ödememke affedilmez bir hata.. düşman başına boyle başkan..
Bile bile bu ödemeyi yaptırtmayanın ya çok emin olup bir bildiği olmalı ya da İHANET ETMİŞ OLMASI LAZIM. Diğer ihtimal akıl eksikliği,zeka geriliği olmuş olsa dr.olmaz,kurumu bu hale gelmezdi. TS.GENEL KURULU GERÇEKLERİ ÖĞRENİP NE GEREKİYORSA YAPACAKTIR.
onların derdi Fenerbahçe şampiyon olamadılar yaaa ondan böle oldular feneralayı çarptı alayını ulan işinize bakın top oynatın takıma feneralayı değil bulaşmayın fenere olur haliniz fenalar fenası yönetim istifa yönetim istifa
hacııı...... neredesin hacııı
Benim aklım sadece bir şeyi bilir; Spor külübü yöneticeleri dönemlerinde ki borçlardan sorumlu olmalıdır. Saltanatı sür her yerde sayğı gör, poh pohlan, valiyle belediye başkanıyla, başbakanla, cumhurbaşkanıyla randevusuz konuş. Sonra külüp borç batağında. Kardeşim madem paran yoktu adamlar 2 milyon euro veriyor adamı neden vermiyorsun. 4 ay sonra bedavaya gitti. Dayılığın kime. Olan külübe oluyor.
2.ci liğe hazırlanmaya başlasın hamsiler. Keh keh.
sanada bi cevap köpekler istedi diye atlar ölmez
Diğer Haberler