SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mustafa Denizli: 'Resmen el freniydi'

Maçın kırılma anları iki pozisyon ve iki oyuncu değişikliğiydi. Beşiktaş'ın şanssızlığı iki fırsata da Ersan'la girmesiydi. Sosa'nın ve rakibin el freni Fernandes'in çıkması ise sonucu belirledi.

Mustafa Denizli: 'Resmen el freniydi'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaybedilen 2 puanı nasıl yorumlamak lazım?

Kazanamamak Beşiktaş’ı puan hesaplarının içine soktu. Kendi maçından sonra Sporting ne yapacak diye beklemek durumunda kaldı. Ama istediği haber de Arnavutluk’tan geldi. Skenderbeu, sürpriz bir sonuca imza atıp Sporting’i yendi. Sporting, 4 puanda kalırken Beşiktaş ise puanını 6’ya taşıdı. Beşiktaş, gelecek hafta Skenderbeu’yu yenerse puanını 9’a çıkaracak. Ve son hafta Portekiz’de sadece kaybetmemesi gerekecek. Dün Arnavutluk’ta yenilen Sporting gelecek hafta Lokomotiv’i, Moskova’da yenebilir. Fakat ipler yine de Beşiktaş’ın elinde olacak. Şunu da belirtmekte fayda var. Beşiktaş, Olimpiyat’ta kazansaydı, işini son haftaya bırakmayacak ve Portekiz’de kaybetme/kazanma endişesi taşımayacaktı.

Beşiktaş neyi eksik yaptı?

Beşiktaş, ilk yarıda pozisyon üretemedi desek yeridir. Olcay, Gökhan ve Gomez çok etkisizdi. 2. yarıya Quaresma ile başlamak ayrı bir hava ve aktivite getirdi Beşiktaş’a. Hem Gökhan hem de Quaresma oyuna katkı sağlamaya başladılar. Beşiktaş mutlak bir hakimiyet kurdu. Bunun da baş aktörü Sosa’ydı. Bütün etkili ataklarda başlangıç noktası Arjantinliydi. Attığı muhteşem paslar tehlike yarattı. Ve golü de buldu Beşiktaş. Ondan sonra işi daha kolay götürür düşüncesi varken bunu yapamadılar. Beşiktaş pozisyona giremedi mi?

ŞANSSIZLIK ERSAN

Bunu söyleyemeyiz. Beşiktaş’ın şanssızlığı girdiği 2 önemli pozisyonun da aktörünün Ersan olmasıydı. Ersan, ilkinde kaleciden dönen topta bir adım geride kaldı. İkincisinde ise uzatma dakikalarında, çok etkili kullandığı kafayla çok kötü ve zayıf bir vuruş yaptı. Hani derler ya nereye vursa gol olurdu. Olmadı. Ve o top neredeyse gidip Beşiktaş’a maç kaybettirecekti. Tolga son anda ayağıyla belki de mağlubiyeti önledi. Beşiktaş adına Quaresma, Sosa, Atiba, Beck ve İsmail iyiler arasındaydı. Ama Gomez dün etkisizdi.

[Maçtan kareler-![Beşiktaş-Lokomotiv Moskova maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124879/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/besiktas-lokomotiv-moskova-macindan-kareler-155269-myspor)

Kırılma anı neydi sizce?

Beşiktaş eğer Necip’i kullanmak istiyorsa kenara gelen oyuncu Sosa olmamalıydı. Beşiktaş adına kırılma anlarına baktığımızda 2 gol pozisyonu ve 2 oyuncu değişikliğinden bahsetmek lazım. İki pozisyon Ersan’la girilen ve değerlendirilemeyenlerdi. İki oyuncu değişikliği ise Sosa’nın ve Fernandes’in çıkmasıydı. Fernandes, resmen Lokomotiv’in el freniydi. O çıkınca Moskova temsilcisi çok daha hızlı hücuma çıktı ve Beşiktaş kalesi tehlike yaşamaya başladı. Kısacası Beşiktaş’ın yarattığı tehlikelerin başlangıcı Sosa’nın çıkışı ve rakibin el freni Fernandes’in kenara gelişi, skor üstünde çok etkili oldu.

Skenderbeu iyiliği

Beşiktaş’ın gruptan çıkma şansını nasıl değerlendirirsiniz?

Beşiktaş, Lokomotiv beraberliğine rağmen, grubun diğer maçından çıkan sonuçla ipleri yine de elinde tutmuş oldu. Artık bütün hesaplar, gelecek hafta Skenderbeu maçında 3 puanın garanti olduğu üzerine yapılacak. Sporting eğer Moskova’da kazanamazsa zaten Beşiktaş, gruptan çıkmayı garantileyecek. Eğer Sporting, Moskova’da kazanırsa o zaman tek bir sonuç düşünülecek: Portekiz’de kaybetmemek. Zira gelecek hafta iki takımın da kazanması halinde son hafta maçında Sporting’e Beşiktaş’a karşı mutlak galibiyet gerekecek.

YAZIK OLDU

İplerin elimizden kaydığını düşündüğümüz grupta Skenderbeu, bir iyilik yaptı. Yine de Beşiktaş, Lokomotiv’i yenseydi, bütün bu hesapları yapmasına da gerek kalmayacaktı. Kısacası yazık oldu. Beşiktaş kazanacak pozisyonlar da bulmuştu aslında.

İKİ PENALTI VERİLEBİLİRDİ

Hakemi nasıl buldunuz?

Hakem genelde vasattı. Çok kritik verip vermediği karar var. İki penaltıyı çalsa kimse ‘Neden çaldı’ diyemez. İki anda da kollar doğal görüntüsü içinde değil. Birini Beşiktaş’ın lehine, diğerini de aleyhine verebilirdi.

Euro 2024 Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler