SPOR

CANLI

NBA efsanesi Vin Baker 110 milyon dolar batırdı!

NBA'in eski yıldızlarından Vin Baker, basketbolu bıraktıktan sonra battı. Alkol ve yanlış yatırımlar yüzünden 110 milyon dolarlık serveti tükenen Baker şimdi bir kahve dükkanı zincirinde çalışıyor.

NBA efsanesi Vin Baker 110 milyon dolar batırdı!

2000 yılındaki Sydney Olimpiyatları'nda ABD Milli Takımı ile altın madalyası olan, NBA'de 4 kez All-Star seçilen Vin Baker, 2006 yılında kariyerine son verdikten sonra adeta dibi gördü. Saha dışında alkol problemi yaşayan ve kilo alan Baker, 5 yılda bütün kariyer kazanımlarını kaybederek batmıştı. Eski sporcu şimdilerde ise ünlü kahve dükkanı zinciri Starbucks'ta barista (kahveleri hazırlayan kişi) olarak eğitim alıyor.

DÖRT ÇOCUĞU VAR

Evli ve dört çocuk sahibi olan Baker, Connecticut'ta açacağı kahve dükkanıyla ilgili olarak, "Bana bu fırsat verildiği için teşekkür ederim. Starbucks düzenli müşterileri olan bir yer ve birçoğu beni tanıyor. Bu şirkette herkes için bir fırsat var" şeklinde konuştu. 43 yaşındaki eski sporcu, NBA kariyeri boyunca 110 milyon doların üzerinde gelir elde etmişti.

Vin Baker, 200 yılında olimpiyat şampiyonu olan ABD Milli Takımı'nda forma giymişti. 44 yaşındaki Baker, 1993-2006 yılları arasındaki NBA kariyerinde Milwaukee Bucks, Seattle Supersonics, Boston Celtics, New York Knicks, Houston Rockets ve Los Angeles Clippers takımlarında oynadı.

SONUM ÖLÜM OLABİLİRDİ!

Elindeki son parayla bu işletmeyi kurduğunu söyleyen Baker, "Sonum uyuşturucu ya da ölüm olabilirdi, bu tip durumlarda sık görülüyor ama burada olmaktan dolayı mutluyum" diyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler