SPOR

CANLI

Nihat Özdemir: "İkinci yarıda takımlarda 9 futbolcu varsa çıkıp oynanmak zorunda"

Nihat Özdemir: "İkinci yarıda takımlarda 9 futbolcu varsa çıkıp oynanmak zorunda"

TFF Başkanı Nihat Özdemir, futbol statü ve talimatlarında yapılan değişikli ile ilgili olarak, "İkinci yarıda takımlarda 9 futbolcu varsa sahaya çıkıp maçlar oynanmak zorunda, yoksa takımlar hükmen mağlup olacak" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu korona virüs dönemine özgü olmak üzere futbol statü ve talimatlarında değişikliğe gitti. Süper Lig’in ikinci yarısından itibaren takımlar 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, bu sayıyı sağlayamayan ekipler ise hükmen yenik sayılacak.

TRT SPOR’a konuya ilişkin açıklamada bulunan TFF Başkanı Nihat Özdemir, 1,5 ay önce Kulüpler Birliği’nde bu konunun konuşulduğunu aktardı. Özdemir, "Takımlarda 9 futbolcu varsa sahaya çıkıp maçlar oynanmak zorunda, yoksa takımlar hükmen mağlup olacak. 1,5 ay önce Kulüpler Birliği’nde yapmış olduğumuz toplantıda çalışmaları ilan etmiştik, görüş alışverişi yaptık. İkinci yarıda takımlarda 9 futbolcu varsa sahaya çıkıp maçlar oynanmak zorunda, yoksa takımlar hükmen mağlup olacak" dedi.
Avrupa Şampiyonası’na milli takımın daha iyi hazırlanabilmesi için Süper Lig’in 16 Mayıs’ta bitmesi gerektiğini ifade eden Nihat Özdemir, her şartta liglerin oynanarak bitirilmesini istediklerini söyledi. Yayıncı kuruluşla yaşanan anlaşmazlığa da değinen Özdemir, ödemelerle ilgili cuma gününe kadar anlaşma sağlama hedefinde olduklarını belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
ha 9 kişiyle oynamışsin ha hükmen mağlup olmuşsun.Zaten sahaya 9 kişiyle cikarsa rakip 11 kişi ezer geçer
Birilerinin çıkarına ama bakalım sonunda kim karlı çıkacak kim şampiyon olacak
anlaşılan şu ki virüslü futbolcunun sahaya çıkmasını saglayıp virüs hızını artırmak olacak. şimdi bana diyeceksiniz ki test yapılıyor evet test yapılıyor . nasılmı deyim gelen heyete saglam adam başkasının ismiyle test oluyor negatif geliyor veya saglamı pozitif vakayı test yaptırıyor pozitif çıkartıp maçlara çıkmıyorlardı şimdide maça çıkmak için her türlü dalavere yapılacak virüs hızı artacak not alın çözüm bu degil çözüm bu zamanda kesinlikle alt yapıdan on tane sporcuda dahil edilmeli maça 18 çıkma zorunlulugu getirseniz her takım alt yapıya yönelecek çözüm sahada 18 topçu nokta
sahaya 18 topçu çıkma zorunlulugu getirin bakın alt yapılarda kımıldama nasıl başlayacak
Takım
O
Av
P
Geri Dön