SPOR

"Ölürüm de formamı çıkarmam"

Genoa'da yenilen dördüncü golden sonra bir grup holigan, "Giydiğiniz forma size layık değil, üzerinizden çıkartın" diye tezahürat yaptı. Sculli haricindeki tüm futbolcular, formalarını bırakıp, soyunma odasına gitti.

Hafta sonu İtalya Ligi'nde oynanan Genoa-Siena maçında, taraftarların çıkartığı olaylar karşılaşmanın da önüne geçti.

[

* MYNETSPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Genoa taraftarı, takımlarının Siena'ya 4-1 yenilmesini sindiremeyince, futbolcuları adeta gasp etti. İlk yarısı Siena lehine 3-0 biten maçın ikinci yarısında, misafir ekip dördüncü golü atınca, Genoa'lı taraftarlar, soyunma odasına giden tünelden sahaya indi. Sahaya göz yaşartıcı bomba ve havai fişek atan holiganlar, önce maçın tatil edilmesini sağladı. Fanatik Ultras taraftarlarının başkanı Genoa'nın kaptanı Marco Rossi'ye koşarak, "Forma size layık değil, hemen üzerinizden çıkarın" tehditinde bulundu.

Holiganlara tek başına kafa tuttu, formayı vermedi
Hakemler soyunma odasına giderken, Genoa'lı futbolcular da formalarını çıkarmaya başladı. Ancak bir kişi haricinde. Genoa'nın 81 numarası Guiseppe Sculli, "Ölürüm de formamı çıkartmam. Ben profesyonel bir futbolcuyum. Ekmek parama ihanet edemem" diyerek tek başına taraftarlara kafa tuttu. 50 dakikalık bir aranın ardından karşılaşma tekrar başladı. 90 dakikanın son düdüğü çaldığında ise, Genoa sahadan 4-1'lik mağlubiyetle ayrıldı.

fodrddr.jpg

İtalya futbol tarihine kara bir leke olarak geçecek
Çıkan olaylar hakkında konuşan İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Giancaro Abate ve Ulusal Olimiyat Komitesi Başkanı Gianni Petrucci, "Genoa Kulübü, 70-80 çapulcuya boyun eğdi. Bu kabul edilemez bir gasptır. Böyle bir olayın İtalya Ligi'nde yaşanması tarihe kara bir leke olarak geçecektir" dedi.

Bu olay Marasi Stadı'ndaki ilk vukuat değil. 12 Ekim 2010'da aynı statta oynanan İtalya ile Sırbistan arasında oynanan karşılaşmada Sırp taraftarlar çıkardıkları olay nedeniyle maç iptal edildi.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler