SPOR

Pique'nin vergi kaçırma cezası onandı

İspanya'da Maliye tarafından eksik vergi ödemekle suçlanan Barcelonalı futbolcu Gerard Pique'ye verilen 2,1 milyon avro para cezası onandı.

Pique'nin vergi kaçırma cezası onandı

İspanya Ulusal Mahkemesi, imaj gelirlerinden eksik vergi ödediği gerekçesiyle Merkez İdari Ekonomi Mahkemesi tarafından verilen 2,1 milyon avroluk para cezasına Pique'nin yaptığı itirazı reddetti.

Ulusal Mahkeme, Pique'nin 2008, 2009 ve 2010 yıllarında elde ettiği imaj gelirlerinden düşük vergi ödemek için 2006 yılında kurduğu Kerad Project adlı şirketini kullandığına kanaat getirdi.

EŞİ SHAKIRA DA SUÇLANIYOR

Pique'nin birlikte yaşadığı eşi ve iki çocuğunun annesi olan Kolombiyalı şarkıcı Shakira da İspanya'da 14,5 milyon avro vergi kaçırmakla suçlanıyor.

İspanya'da Maliye, son yıllarda futbolcuların hesaplarını sıkı kontrolden geçirirken, geçmişte Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, James Rodriguez, Radamel Falcao, Angel Di Maria, Javier Mascherano, Neymar, Marcelo, İker Casillas, Luka Modric, Alexis Sanchez ve Fabio Coentrao gibi isimler vergi kaçırma suçundan para cezaları almıştı. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Shakira’ya neden dokunuyorsunuz hadsizler kitapsızlar !!!!
sağ eliyle veriyor sol eliyle alıyor uyanık ispanya türkiyede olsa ayağa kalkarlar hele türk basını yaygarayı basar
Avrupa bu yuzden güclu ekonomiye sahip işte..insan orada da suç islemeye müsait fakat öyle bir sistemleri var ki Cr7 bile olsan Messi bile olsan yargilanabiliyorsun ve vergi kacakciligindan hüküm yiyorsun..sen hiç Turkiyede vergi kacakciligindan hukum yemiş sporcu sanatci siyasetci buyuk iş adamı gördun mü? goremessin. peki cidden hepsi de mi cok namuslu Turkiyemizin zenginleri..hayir, ama onlara dokuancak kadar güclu ADALET sistemimiz ce bagımsız YARGIMIZ yok sadece durum bu
Iyi olmus. Bu degilmi katalonya kurulsun diyen. iyi olmus yasadigin vatana nankörlük etmeyeceksin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler