SPOR

PSG'nin stadını havaya uçuracaklardı!

PSG stadyumu yakınında bomba bulundu. Fransa'nın en iyi futbol takımlarından biri olan Paris St. Germain'in maçlarını oynadığı Parc des Princes Stadyumu'na çok yakın bir yerde bomba yapımında kullanılan malzemeler bulundu, 5 şüpheli gözaltına alındı.

PSG'nin stadını havaya uçuracaklardı!

Daily Mail’in haberinde Parc des Princes Stadyumu'na çok yakın bir yerde bulunan bombanın benzinle kaplı 4 gaz tüpü ve onların bağlı olduğu bir cep telefonundan oluştuğu ifade edildi. Bombanın bulunup etkisiz hale getirilmesinden sonra 50 bine yakın kişinin tribünlerde olduğu maç oynandı.

5 KİŞİ GÖZALTINDA
Olayla ilgili 5 kişi gözaltında. Bunlardan biri aşırılık yanlısı bir İslamcı olduğu için gözetim altında olan bir şahıs.France Inter radyo kanalına konuşan Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, olayla ilgili beş kişinin gözaltına alındığını belirten Collomb, bunlardan birinin “radikalleştiği düşüncesiyle” güvenlik güçlerince takip edildiğini kaydetti.

Söz konusu binanın, Paris Saint-Germain futbol kulübünün maçlarını yaptığı Parc des Princes Stadı’na çok yakın bir mesafede olduğu duyuruldu. Paris Savcılığının konuyla ilgili terör şüphesiyle soruşturma başlattığı ifade edildi.

Fransa’da, 13 Kasım 2015’te Paris’te düzenlenen terör saldırılarının ardından ilan edilen olağanüstü hal devam ediyor. (Skor)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bunlar ne ara israille arası bozulduki ? gerçi fransızların islamı kötülemek için yapmış olduğu hilelerde olabilir.
PSG bildiğiniz üzere KATARIN katara haraç kesip ambargo koyan ülkeler,katarın onlara karşı verdiği tepki barcelonanın oyuncusu NEYMARin 222 milyon euroya transfer etmesi oldu adeta katar siz kimsiniz dedi peşinden ispanyada olaylar oldu ABD sen nasıl buna izin verirsin dedi şimdide stadı hava uçuracaklarmış... gerçekten tuhaf şeyler oluyor allah yar ve yardımcımız olsun.
neymiş OHAL de bomba bulunuyormuş.Bizde mi ?
Psg'nin sahibi de Arap bu arada.
Diğer Haberler