SPOR

CANLI

Rıdvan Dilmen: 'Eskişehirspor seneye PTT 1. Lig'de oynar'

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Eskişehirspor maçını değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen: 'Eskişehirspor seneye PTT 1. Lig'de oynar'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol'da Rıdvan Dilmen Galatasaray-Eskişehirspor maçını değerlendirdi.

Dilmen, "Genelde hakemlerimiz rezalet ötesi. Bakın kötü demiyorum, rezalet ötesi. Her maçta bir problem var. Gerçekten çok kötüler. Avrupa'da maçlar izliyoruz orada da hakemler hata yapıyor ama bizim hakemlerimiz baya bir kötü. Hakemlerimiz futbolumuzun gerisinde. Yardımcılar kötü, orta hakemler kötü... Kötü oğlu kötü" dedi.

GÜNTEKİN ONAY: Galatasaray çıkışını devam ettiriyor. Derbi kadrosundan 6 oyuncuyu değiştiren sarı-kırmızılılar, Eskişehirspor'un işini ilk yarıda bitirdi. Çok kolay bir galibiyet oldu. İki tarafın da değerlendiremediği pozisyonlar oldu.

[Maçtan kareler-![Galatasaray - Eskişehirspor maçından kareler 2015-2016](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124781/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/galatasaray-eskisehirspor-macindan-kareler-2015-2016-155239-myspor)

GÜNTEKİN ONAY: Hamza Hoca'nın acımasız şekilde eleştirildiği, tribünlerin yönetimiş istifaya davet ettiği dönemde eleştirlerin acımasız olduğunu söylemiştik. Galatasaray iyi de oynamaya başladı. Eskişehirspor maçının ilk yarısında da iyi futbol oynadı. Trabzonspor galibiyeti Galatasaray için çok önemli bir kırılma noktası oldu. Erkan Zengin'in kaçırdığı o gol çok şeyi değiştirdi.

[Galatasaray fişi ilk yarıda çekti](https://www.mynet.com/galatasaray-eskisehirspora-acimadi-88203-myspor)

GÜNTEKİN ONAY: Eskişehirspor'un hangi teknik direktörle olursa olsun şu kadrosuyla başarılı olabilmesi çok zor. Çok fazla oyuncuları gitti ve yerlerini dolduracak hiçbir oyuncu gelmedi. Kadro kalitesi çok tartışılacak düzeyde. Podolski'yi izlemek için maçta tribünde olan Löw acaba Eskişehirspor'un kalitesini görünce Türkiye Ligi hakkında ne düşünmüştür. Eskişehirspor'un bu durumlarda olması hepimizi üzüyor. Böyle giderse Eskişehirspor, yeni stadındaki maçlarını PTT 1. Lig'de oynayacak gibi gözüküyor.

GÜNTEKİN ONAY: Galatasaray'da bir bardak suda kopan fırtınalar dindi ve Hamza Hamzaoğlu güven tazeledi. Bundan sonra sonuçlar ne olursa olsun tartışılmayacaktır herhalde.

[Olcan Adın’dan alkışlanacak hareket!](https://www.mynet.com/olcan-adindan-alkislanacak-hareket-88204-myspor)

RIDVAN DİLMEN: Eskişehirspor'un kadrosunun zayıflığı ve oynadığı oyun nedeniyle Galatasaray maçtan önce net favoriydi. sert geçen Benfica ve Fenerbahçe maçlarının ardından bu derece kolay bir maç Galatasaray için şahane oldu ve Hamza Hoca rotasyona giderek, oynayaman futbolcularını kullandı. Sneijder da doğru maçta cezalı duruma düştü. Eskişehir maçı tam zamanınmda denk geldi ve tam Galatasaray'în istediği gibi gitti. Hamza Hoca maç içinde de rotasyonlara devam etti.

RIDVAN DİLMEN: Tek taraflı bir maç bekliyorduk ve öyle oldu. İsmail Kartal'ın işi çok zor. Eskişehirspor'un devre arasında mutlaka transfer yapması lazım.

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray ilk yarı çok yüksek tempo yaparak maçı kopardı. Eskişehir'in o tempoya dayanabilmesi imkansızdı. Bu skor Galatasaray için aldatıcı olamamalı. Hiçbir takım Eskişehirspor kadar böyle üstüne gelinmesine müsade etmez.

[O partiden Selçuk İnan'a ilginç teklif](https://www.mynet.com/ldpden-selcuka-bize-de-ogret-88205-myspor)

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray sezon başındaki o hımbıl halinden çıkıp, seri galibiyetlerle müthiş bir özgüvenle oynamaya başladı. Maçın 21:45 olan saati bence yanlış. Havalar da soğudu. Türkiye Ligi'nde kasım ayında bu saatte maç olmaz.

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray, biraz sıktı 3 yaptı, sonra idare etti 4 yaptı ve hak ettiği bir farklı galibiyet aldı. Galatasaray aktif dinlendiği, keyif aldığı hatta eğlendiği bir maç oynadı. Hamza Hoca da doğru işler yaptı. Eskişehirspor da şapkasını önüne koyacak.

RIDVAN DİLMEN: Olcan'ın davranışından dolayı kutluyoruz ama hepimiz adımız gibi biliyoruz ki skor böyle gelişmesiydi o centilmenliği göremezdik.

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray, derbi sonrası moralli, dinlenmiş ve Benfica maçına hazır gözüktü.

['Oyuncularım küsmeyerek çalıştılar'](https://www.mynet.com/oyuncularim-kusmeyerek-calistilar-88207-myspor)

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray baskılı hücum anlayışıyla oynadığı zaman etkili olan yapıya sahip bir takım. Kendi yarı sahasında beklediği zaman zorlanıyor.

GÜNTEKİN ONAY: Hakan Balta çok formda ama Denayer ve Chedjou da stoperde iyi bir ikili olabilir. 20 yaşındaki Semih ile 24 yaşındaki Semih arasında pek fark yok. Halbuki çok fark olmalıydı, çok ileriye gitmeliydi. Ayrıca 21 bin seyirci, Galatasaray için az.

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray'ın derbiyi kaybetmemesi ritminin bozulmaması için önemliydi. Hamza Hoca, derbiyi kaybetselerdi, Eskişehirspor karşısında bu kadar rotasyon yapmazdı. Oyuncular da form tutup sorumluluk almaya başladı. Selçuk, Chedjou, Sabri, Hakan Balta sezon başına göre iyi durumdalar.

RIDVAN DİLMEN: Hamza Hoca'nın kindar olmaması çok güzel bir huyu. Oyuncularıyla iletişimine olumlu yansıyor. Jem Paul Karacan ilk maçında iyi oynadı. Pas oyunu için uygun, düz oynamayan bir futbolcu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler