SPOR

Rıdvan Dilmen: 'İzmir marşı yasaklasın demedim'

NTV Spor yorumucusu Rıdvan Dilmen, % 100 adlı programda yeni sezon öncesi gelişmeleri değerlendirdi ve Beşiktaş-Atiker Konyaspor maçı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Dilmen: 'İzmir marşı yasaklasın demedim'

Beşiktaş - Atiker Konyaspor maçında yaşanan olaylar, Milli takımda Lucescu dönemi, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Başakşehir'e dair Rıdvan Dilmen, NTV Spor %100 Futbolda yeni sezonu değerlendirdi.

"BİLMEDİĞİMİZ ŞEYLER DÖNÜYOR"

"Konya'yı nasıl bilirdik? Milli takım o kadar güzel ortamda oynadık derken, bir şeyler dönüyor. Bizim aklımızın ermediği problemleri hissedebiliyorum. Tribünlerdeki gerginlik, özellikle son 1 yıldır hızla devam ediyor ve tavan yaptı. Sayın Bakanımız Osman beye de hoşgeldin diyelim."

"İZMİR MARŞI YASAKLANSIN DEMEDİM"

"Saha içi değil, saha dışı konuşulmalı önce. Ülke olarak bütünleşmemiz lazım. Siyasi ve sosyal anlamda, her anlamda düşmanlık olmamalı. Zaman zaman bizler de antipatik olabiliyoruz. Barış sezonu olmalı. Bu sezonun adı barış sezonu olmalı. Bizim ülkemiz çok güzel bir ülke. İnsanlarımız güzel insanlar. Sporun siyasete, siyasetin spora karıştırmamak lazım.

[Futbol tarihinin en pahalı transferleri](http://spor.mynet.com/futbol/113545-futbol-tarihinin-en-pahali-transferleri.html)

Mustafa Kemel Atatürk'ü hepimiz seviyoruz. Ancak bunu siyasi malzeme olarak görmek her anlamda kötü. Çünkü o dünyanın en büyük lideri. Ben asla İzmir Marşı yasaklansın demem. Öyle bir ahlaksız adam değilim, asla yapmam. Ancak Allah-ü ekber sesleri falan bunlar olmamalı sporda. Bu hemen manipüle ediliyor. Özelllikle sosyal medyada gençlerimiz provakasyonlara dikkat etmeli."

"KULÜPLERİMİZ YERLE BİR OLDU"

"Ekonomik olarak kulüplerimiz yerle bir oldu. Talisca'yı oynatamıyorsunuz. Fenerbahçe oyuncu satamadan alamıyor. Galatasaray UEFA'dan ceza aldı ve gidemedi Avrupa'ya. 3-4 yıl sonra Bulgar ve Romanya Ligleri'ne döneceğiz. Avrupa'da Arap ülkeleri, Ruslar kulüp satın alıyorlar ve enteresan bonservis fiyatları ortaya çıktı. Piyasa çok değişti. Onların UEFA'da dosyası yok ama UEFA'da. Bizim var. Yerel olarak tedbirleri almadığımız için borçlanıyoruz ve transfer yapamayacak hale geldik. Alt yapıya da önem vermiyoruz."

"ŞENOL GÜNEŞ'TEN ÖNCE LUCESCU İLE GÖRÜŞÜLDÜ"

Lucescu benim tanıdığım en önemli teknik adamlardan birisi. Başarılı teknik adamdır. Ben ırkçı bir insan değilim. Lucescu'nun da yanlış bir karar olduğunu düşünmüyorum. En azından 4 maç için. Uzun vadeli demiyorum. Ancak sürecin işleyiş tarzı sıkıntılı oldu. Fatih hocanın gidişi de, gelişi de. Çok net söylüyorum. Aksini iddia eden varsa gelip oturalım.

Fatih hocaya 14 Temmuz'u, 15 Temmuz'da bağlayan gece Alaçatı olayından sonra TFF, yolları ayırma kararı aldı ve sonra Lucescu geldi. Lucescu ile daha Şenol Güneş aranmadan önce konuşuldu. Niçin Şenol Güneş ile oturdunuz?

Ayın 31'inde Romanya'da Lucescu ile anlaştınız, niye Şenol Güneş ile görüştünüz? Anlamsız teşebbüsler güven ortamında dakika 1 gol, 1. O zaman Konyalı seyirci de sahaya giriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 59 yorum
spora siyaseti kendin karıştırıyorsun Rıdvan bir sporcu olarak
Aynen utanmada yok adamda.Pişkin işte.
diyemezsin zaten
sen sus rıdvan bey sen bu ülkede ayrımcılığı yapan . spora siyaseti sokan sen değilmisin evet hayıra sporu alet ettin şimdi bariş mış senin ağzına yakışmıyor. o kelime
Spora siyaseti sen karıştırdın yalaka.Kimse senin olduğun programı izlemiyor artık.Şeytanlığa devam et
sen nesin ki hiç izmire geldinmi kemalpaşa ilçesini gördünmü,bel kahvede çay içtinmi hadi şeytan
MADDE 1:ATATÜRK'Ü ANMAK SİYASI BİR MALZEME DEĞİLDİR,SİYASET ÜSTÜDÜR. MADDE 2:DEMİRÖREN,SEN VS ÇIKIP EVET DEMEDİNİZMİ SPORA SİYASETİ SOKAN SİZLERSİNİZ VE İZMİR MARŞI SÖYLENİYOR DİYE RAHATSIZ OLDUNUZ ONDAN SİYASET KARIŞMASIN DİYORSUN,BUNLARLA SEN GİT KIT AKILLILARI KANDIR.YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞAAAAAAAAAA.....
Atatürk'ü ağzına alma hadsiz yalaka !
sende kaypak yüssüz ve yanar dönersin.. kimin kayığına bindiğin belli derğil allahtan kadın olmamışsın.. artık güntekin bile seninle değil kimse izlemez seni yalaka yussuzx...
dansöz,istersen de
spora siyaset bulaştıran sensin Rıdvan efendi .REFERANDUM ÖNCESİ EVET PROPOGANDASI YAPMADIN MI DÜRÜST OL DÜRÜST
ben de varım dedin , unutmadık unutmayız.
bence yasaklansın nerede boş beyin var söylüyor, tabi bunlar 15 Temmuz destekçileri ve ödlekleri.
Allah u ekber de desin izmir marşı da okusun . Ne olacak bunları birbirinden ayıra ayıra bıkmadınız.
sporu siyasete karıştırmayın diyor birde, la azcık düz çizgide dur, az dediğinin arkasında ol, az delikanlı ol be şeytan!
RIDVAN SEN ARTIK SAF DEĞİŞTİR LÜTFEN NE OLUR!YOKSA HEP VİCDAN AZABI ÇEKERSİN!
Sporda siyaseti başlatanlar içinde Rıdvan Dilmen yok mu?
gündemde kalmak için yaranmak için neler neler söylüyorsun sonra "R" :)
yalakalar daima ters döner,rüzgar nerden eserse oraya.devran dönecek elbet...izmir marşıyla gideceksiniz...
ne demiş ne demiş
yap yap devam et büle millete karıştırın ortalığı bi tarafınıza kına yakarsınız
en önemlisi ortada hiç bir şey yokken tribünlerin karışması bir sürü kanı bozuk aramıza karışmışken biz gereksiz işlerle birbirimizi kırmayalım.
Ekranlardan Rıdvan Dilmen yasaklanmalı...
Bu ülkede FF varmıkı
BİR İNSAN KENDİNİ BU KADAR TUKETEBİLİRDİ ANCAK.. SPOR'A SİYASET SOKANLARIN BAŞINDA OLAN, SPORLA SİYASETİ İÇ İÇE SOKUP, KENDİ SPOR PROGRAMINDA DAHİ HER FIRSATTA ARAYA SİYASİ BİR KAÇ İSMİ SOKUP GEREKSİZCE ÖVEN KENDİSİ DEĞİLMİŞ GİBİ, ŞİMDİ KALKMIŞ "SPOR'A SİYASET SOKULMAMALI" DİYOR.. ATATURK BİR SİYASİ KİŞİLİK DEĞİLDİR SADECE SAYIN ŞEYTAN RIDVAN, O TURKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU, HALKTAN BİRİ OLAN, KALBİ VE RUHU İLE TURKİYE YE AŞIK BİR LİDERDİR.. BİZİM ATAMIZDIR... İZMİR MARŞI YASAKLANSIN DEMEMİŞMİŞ.. BİR DEMEDİĞİN O KALDI ZATEN... YAKINDA ONUDA SÖYLERSEN HİÇ ŞAŞIRMAYACAĞIZ..
sporculara evet kapmayası yaptırıp çağrı zinciri yaptıran şeytan tüm inandırıcılığını yitirdin artık senin yerin tarafsız spor yorumculuğu değil akp saflarıdır,Atatürkten,Bayraktan rahatsız olanlar var diye onlara yasak getireceğiz fakat gol sonrası rabia işareti yapanları,siyasi referanduma taraf olan oyuncuları baş tacı edeceğiz bumu tarafsız spor?
Ne dediğini kulakların duyuyormu;REFARANDUMDA EVET diyerek sporda siyaset yapansın.TFF.Yanlış yapıyor ülkenin başı yanlış üstüne yanlış yapıyaor amma sizler alkış tutuyorsunuz.BJK-KONYA maçında dua edinki insanımız sağduyulu davranarak ölümler olmadı.ÇAKI-YABANCI-YANICI MADDE NASIL İÇERİ ALINIR.TFF.Başkanı,stadda amiri,vali-emniyet müd.bakan derhal istifa etmelidir.
rezil ediyorsun kendini bir fenerbahçe'li olarak senden utanıyorum. Önce ima et sonra yalanla, sen ve senin gibilerin taktiği bu. İzmir marşı olmasa sen olmazdın, kimse olmazdı. ya da olurdunuz da... gerisini biliyorsunuz.
Yasaklanması gereken bir şey varsa cumhuriyet düşmanı ve şeriat heveslisi tarikatçı yobazların söylemleridir.
spora siyaseti karıştırmayalım diyen adama bakar mısın ??? güler misin ağlar mısın ???? umduğunu bulamadın heralde...
Sende biraz onur olsa Atatürk'ün adını ağzına almazdın. Her kes senin ne mal olduğunu iyi biliyor. Neyin arkasına saklanmaya çalışıyorsun. Atam'ı savunuyormuş gibi yapman çok daha iğrenç. Nereden düştünüz şu güzel Anadolu'ma, yazık günah be.
bu bi ölsede kurtulsak herşeyi kendi yapiyo sonra bide boyle konusuyo deli oluyorum şeytannnn
ŞEYTAN... ADI USTUNDE... GÖREVİ İNSANLARI KANDIRMAK, KÖTUYU İYİ GİBİ GÖSTERMEK, HARAM OLANI HELAL DİYE YUTTURMAYA ÇALIŞAN "KÖTULUK SEMBOLU"... BAŞKA NE BEKLENİR Kİ ŞEYTAN'DAN...!!! KİMSEYE BOŞU BOŞUNA ŞEYTAN DENMEZ, KİMSEDE KENDİNE "ŞEYTAN" DENİLMESİNDEN HOŞLANMAZ VE BUNU KABUL ETMEZ..!!! İSTİSNALAR HARİÇ TABİKİ...!!!!! ALLAH'IN LANETİ HEP ŞEYTAN'IN UZERİNDE OLACAKTIR VESSELAM...!!!!!
birlik olmalıyız, bütünleşmeliyiz diyorsun da lafta kalıyor. milli takımı karıştırmak için rıdvan-rüştü-aykut-oğuz-acun-emre-arda-aziz-selahattin-göksel... bir sürü insan işbirliği yaptınız ve sizin yüzünüzden ispanya ve hırvat maçlarında döküldük. tek sebep milli takımlarda fenerliler olmadığı için yaptınız bunu... fenerbahçe için milli takıma zarar verdiniz...
Siyasetin spora , sporun siyasete karışmaması lazım diyorsun, o zaman, iktidarın spora direk müdahalesini kına, spor adamıysan referandumda evet kampanyasına katılma. sen iktidar lehine olan herşeyi kullanacaksın sonrada spor siyaset bir birbirine karışmamalı diyeceksin. senin derdin belli federasyon başkanı olmak, bunun yoluda muktedire bağlılığını ilan etmen, onu yapıyorsun. şeytan bile sende ahlaki davranır.
Önceden devamlı izlememe rağmen referandumda yaptığı yalakalıktan sonra bir tane programını izlemedim. Sizin gibilerin ne olduğunu çok iyi bilyoruz. Atatürk'ü övmenize rağmen içinizde ne kadar düşmanlık beslediğiniz çok iyi biliyoruz. Sen yalakalığa devam belki seni tff ye başkan yaparlar.
BOŞUNA DEMEMİŞLER ŞEYTAN RIDVAN DİYE
yalaka rıdvan tıpkı hidayet türkoülu gibisiniz hepin,z hadi ordan fenerle seni sevdik ama sen kendin bitiridn sevgini siyasi işlere girdin
sen rıdvan efendi , çıkıp da yalakalık yaptın mı ? evet çiyim dedin mi ? dedin ...İzmir marş ı Vatan marşı iken , siyasi dedin mi dedin ...şimdi ATATÜRK dünyanın en büyük lideri deyip de geri vites yapıp kurtarmaya çalışıyon ... sana yazıklar olsun !!!
Oyunu baştan belli edip ayrımcılık yaptı.Siyaseti spora soktu.Birde ne diyor.Katıldığı proğramları seyretmiyorum,yüzünü göreceğim diye.Artık emekli olup köşesine çekilmeli.Siyaset o kadar yağcılığa rağmen harcı değil.
izmir marsi akp karsitligi degildir yalaka ridvan. tum turkiyenin marsidir
Diğer Haberler