MAGAZİN

RTÜK, Hasan Can Kaya'nın sunduğu Konuşanlar programı hakkında inceleme başlattı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Exxen'de yayınlanan ve Hasan Can Kaya'nın sunduğu 'Konuşanlar' isimli programda geçen diyaloglar nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu. RTÜK Başkanı Şahin, "Defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz" dedi.

RTÜK, Hasan Can Kaya'nın sunduğu Konuşanlar programı hakkında inceleme başlattı

Exxen'de Hasan Can Kaya'nın sunduğu Konuşanlar programı için RTÜK harekete geçti.

RTÜK BAŞKANI SOSYAL MEDYADAN AÇIKLADI

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği “Konuşanlar” isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.'' ifadelerine yer verdi.

ebk1

HASAN CAN KAYA İLE NİHAT GENÇ TARTIŞMIŞTI

Gazeteci Nihat Genç ile komedyen Hasan Can Kaya arasında tartışma çıkmıştı. Kaya, Twitter'dan paylaşım yaparak kendisini eleştiren Genç'i arayarak tepki göstermişti.

"KÜFÜR ÖYLE DEĞİL BÖYLE EDİLİR DEYİP YAPIŞTIRDIM"

Twitter hesabından Hasan Can Kaya'nın Exxen'de yayınlanan Konuşanlar programında bir kesiti paylaşan Genç, "Yokluk, sefalet, sapıklık diplerde... Gençler galiba para için makul yollardan geçinecek fikir, akıl, ürün bulamıyor ve zıpırın biri seyircinin yüzüne ana avrat düz gidip ekmeğini kazanıyor! Adına da mizah demiş, seyirci de mazoşist, para verip kendine küfür ettiriyor" ifadelerini kullanmıştı.

nn11

Paylaşımından saatler sonra yeni bir paylaşım daha yapan gazeteci, Hasan Can Kaya'nın kendisini aradığını ve çıkan tartışmada küfürleştiklerini ileri sürmüştü. Genç, Kaya ile geçen telefon görüşmesini ise şu sözlerle anlatmıştı:

"Biraz önce attığım tweet üzerine Hasan Can Kaya aradı. Lafı 'bana böyle diyemezsin'e getirdi. Ben de ona 'seyircinin anasına küfür hiçbir gelenekte yoktur' dedim. Efelenip pişkinliğinde ısrar edince, küfür öyle değil böyle edilir deyip yapıştırdım."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön