MAGAZİN

Şahan Gökbakar'dan yardım çağrısı! Marmaris'teki yangına havadan müdahale istedi

Marmaris'teki orman yangını devam ederken, Şahan Gökbakar da söndürme çalışmalarına katıldı. Yangın bölgelerinden canlı yayınlar yapan Gökbakar, konum bildirerek havadan müdahale çağrısında bulundu. Gökbakar, helikopterle sadece bir kez su döküldüğünü ve bunun yetersiz kaldığını belirterek, yangının büyüdüğünü açıkladı. Gökbakar'ın yardım çağrısını yinelemesinin ardından 3 helikopter olay yerine geldi. Akşam saatlerinde de yayın yapan Gökbakar, alevlerin yeniden yükseldiğini söyledi.

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Türkiye'yi derinden yasa boğan orman yangınlarını canlı yayınla takipçilerine aktardı. Sadece evinin bulunduğu bölgede kalmayan Gökbakar, ulaşabildiği noktalardan konum attı. Gökbakar'ın videoları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Gökbakar, Marmaris ilçesine bağlı Selimiye Mahallesi'nde kaydettiği görüntülerde, yangının yola sıçradığını belirterek, "Bakın burası cehennem. Buraya artık kimse müdahale edemez, havadan müdahale şart. Havadan müdahale" ifadelerini kullandı. Gökbakar'ın yayınları milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Olay yerinden yine canlı yayınlar yapan Gökbakar isyanını dile getirdi. Ünlü komedyen, "Size yangın yayını yaptığım yer yanıyor. Yangın yolu atladı. Videolardaki sinirim, üzüntü ve çaresizlikten. Kusuruma bakmayın. Sabahtan beri yayını yaptığım yerin hali burası. 'Yola atlarsa yanarız' dedim ve yola atladı. Yola atlaması ‘geçmiş olsun' demek. Bu dağdan bütün burası yanacak. Bütün Selimiye'ye doğru yanacak. Buraya müdahale lazım. Göze göre göre yola atladı, mahşer yerine döndü. Buraya acil müdahale lazım. Buraya havadan müdahale şart. Burada insanların hepsi çaresiz" dedi.

YANGIN TOPLARI GETİRTTİ

Müdahale gelmeyince Gökbakar, söndürme çalışmalarına bölge halkıyla birlikte katıldı. O anlarda ünlü komedyen, “Ben bugün sabah itibarıyla buraya yangın topu denen bir malzeme bulup getirttim koli koli. Biz sabah burada yanan ufak tefek ateşlere, buradaki halkla beraber müdahale ettik ve buraları söndürdük. Soğutma olmadığı için, herhangi bir havadan müdahale buraya yapılmadığı için söndürülen yerler için için yanıp rüzgarın ve sıcağın etkisiyle tekrar alev alıyor. Burada itfaiye de yok. Müdahale edilmezse büyüyecek. Bir önceki yayını bitirdikten sonra buraya bir helikopter geldi. Bir kere su boşaltıp gitti. Sabah bizim söndürdüğümüz yer tekrar alevlendi. Ben kimsenin kötü niyetli hareket etmediğini düşünüyorum ama yeterli olmadığı için buralar böyle” uyarılarında bulundu.

UYARININ ARDINDAN 3 HELİKOPTER GÖNDERİLDİ

'Rica ediyorum, havadan müdahale edin' diyen Gökbakar'ın çağrısının ardından, 3 helikopter olay yerine gelerek yangına müdahalede bulunmaya başladı.

Ünlü komedyen, gelen desteğin ardından, "Allah razı olsun. Müdahale geldi teşekkür ederiz ama devam etmesi lazım. Lütfen devam, rica ediyorum. Bütün yetkililer çok çalışıp yoruluyor ama müdahaleyi eksik bırakmasın. Helikopterlerin attığı çok az bir su. Bunun sürekli yapılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

sahan_4250

"TEKNEDE GÖZCÜLÜK YAPIYORUM"

Şahan Gökbakar, akşam saatlerinde de sosyal medya hesabından canlı yayın açarak, Marmaris Hisarönü bölgesinde karadan soğutma desteği gelmediği için alevlerin yeniden başladığını duyurdu. Teknede gözcülük yaptığını söyleyen Gökbakar, "Bölgedeki vatandaşlar nöbette. Onlar dağın eteğinde oldukları için yangını göremiyorlar. Ben gözcülük yapıyorum, teknedeyiz. Onların göremediği açıdan bölgeyi görüyorum ve yangını bildiriyorum. Akşam saatlerinde maalesef havadan müdahale olamıyor" dedi.

"ALEVLER YENİDEN ARTTI"

Elinden fazla bir şey gelmediğini ifade eden Şahan Gökbakar, “Korkum şu, Orhaniye iki üç gün önce bu haldeydi. Orhaniye artık evler yanacak kıvamda. Üç gün önceki Orhaniye’yi gördüğüm için şimdi bunu görüp diyorum ki, eyvah. Orman ve itfaiye ekipleri canla başla çalışıyor. Yangını kontrollü şekilde bir yere getirmeye çalışıyorlar. Ancak yangın bir anda ve kuvvetli şekilde yer değiştiriyor. Gündüz saatlerinde bu alanlara yeniden havadan müdahale edilmesi gerekiyor" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 60 yorum
Akıl verme ivedik ;tut bir su tankeri seninde tuzun olsun yangını söndürmeye öyle akıl verme
Helal olsun la Şahan pek sevmem seni ama şu sanatçı olduğunu iddia edenler içinde en delikanlı sen çıktın
Deniz kenarında Marmariste yeni villası da yanabilir ondan korkuyor ondan böyle çok telaşlı
@musa_sargin_1930 sence o yanan villası sigortalı değlilmidir yorum olsun laf olsun işte .
Helikopter yetmiyor malesef yangın söndürme uçağı lazım ,tarım ve orman Bakanlığı'nın ileri görüşlü olup zamanında yangın söndürme uçağını envanterine katması lazımdı illa musibet olacak bunların anlaması için yazık günah değil mi bu kadar zayiat verdik
Pkk yakıyor pkk!!! Hangi teknık bilgi desem bir iki trolun paylaştıklarını soylersın, yanlış desem saldırırsın.. Nasıl ikna edecez sizi peki!! Pkk köşede oturmuş gülerek izliyor olanları, zira bahseden yok
@halil_kahraman_1986 bu kadar çok yerde bir anda yangın çıkması nedeniyle elinde 50 adette söndürme uçağı olsa nasıl söndürürsün? kübradan atma.amerika avrupa bu tür yangınları bir anda sönderemezken.azcık mantıklı ol
Geri Dön