SPOR

"Satmadık ama satacağız"

Galatasaray kulisleri son günlerde "Riva satıldı" dedikodusu ile çalkalanırken, konuya Başkan Ünal Aysal açıklık getirdi, bu konunun netlik kazanmadığını ifade etti.

"Satmadık ama satacağız"

Ünal Aysal, Acarlar'a satışın netleşmediğini belirtti, "Çeşitli öneriler var. Yurt dışından da iki teklif geldi. 220 ile 250 milyon dolar arasında bir para hedefliyoruz. Ana kriter, garantiler... Ödemenin kısa vadede veya nakit yapılması bizim için önemli" dedi.

[

MYNETSPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

[

CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN](http://iddaa.mynet.com/)

Milliyet'in, "Riva için Acarlar Grubu ile anlaştığınız, hatta 250 milyon dolarlık çek aldığınız iddia ediliyor. Doğru mu?" sorusuna yanıt veren Aysal, "Hayır satmadık. Ama araziyi en kısa sürede satacağız. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. 1 ay içinde kesin kararımızı vereceğiz" dedi.

Galatasaray Başkanı Aysal, Acarlar Şirketler Topluluğu ile de görüştüklerini belirtirken, "Bunun yanı sıra başka öneriler de var. Ayrıca yurt dışından da iki tane teklif geldi. Bunları değerlendiriyoruz. Ancak Riva için abartılı rakamlar telfuz etmeye gerek yok. 220 ile 250 milyon dolar arasında bir değeri söz konusu. Bununla ilgili bizim kriterimiz garantiler.

Ödemenin en kısa vadede ve nakit yapılması bizim açımızdan önemli" ifadesini kullandı. Geçtiğimiz aylarda olağanüstü genel kurulda Riva konusunda yetki aldıklarını söyleyen Aysal, "Genel kurul bize güvendi ve yetkiyi verdi. Önümüzü görmemiz, borçlarımızı yapılandırmamız ve yeni gayrimenkuller edinmemiz için Riva'yı değerlendirmek istiyoruz. Bunu yaparken Galatasaray'ın menfaatlerine göre hareket ediyoruz" diye konuştu. Bu arada 244 bin metrekarelik satış alanına sahip arazinin ruhsat sorununu halleden sarı-kırmızılı kulüp, özellikle yabancıların gayrimenkul satın almasını sağlayan yasal düzenlemenin yapılmasıyla beraber yurt dışından gelen teklifleri titizlikle inceliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
kendilerini yıllarca zengin zanneden sarıcivcivler acaba burasıda devletinmi diyecekler :D galatasaray bu ülkenin geçmişten bugüne gayrimenkulde en zengin futbol takımıdır biz asla suçörgütü kuran çeteci olan hayali ihalelerle çaldığı paralardan tesis yapan başkanlara kapımızı açmayız bizim parada gözümüz olsa bu kulüp cemuzana kapısını açardı kirlilik şike pislik bizde olmaz metriste olur,yazdım yine yazıyorum rahat olun renkdaşlar galatasaray buligi iskoçya ligine çevirecek dünyada 4 takım sayılacaksa bunlardan biri galatasaray olacak buligin kuba beyi ve avrupafatihi ünvanını biz aldık...
madem parada gözünüz yok arsanızı satıp devletin parasını verinde göreyim sizii:DDD
faruk_49 devletin parası zaten alisamiyen arazisi olarak fazla fazla geri verildi. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz derler. sende konuşmadan evvel 2 dk zaman ayırıp araştırki bir daha böyle kapak olma
ali samiyen galatasarayın değilki devlete verilsin ne güzel be devletin malını devlete ver karşılığında belei stada kon. bu ülkede zaten türk olmuyacan pkk olacan elekrik parası vermicen frazların kurduğu takım olacan bedava stada konacan. biz atatürk ün takımıyız akp onun için bizi küme düşürüyor.
ibotar tarihine bak konuş futbolcularını savaşa göndermeğen tek takımın taraftarı seni
hangi rantlar dönüyor bu işte kimlerin ne çıkarı var galatasaray bu işten ne kazanacak yoksa birilerin cepimi dolacak iyice araştırılmalı yoksa felaketler kapıdamı
bu adama ii bakın galatasarayın aksayan tek yanı lider vasıflı başkandı işte burda karşınızda artık kıyıda yüzme dönemi bitti açılıyoruz okyanuslara
sat ünal sat riva satışı gsnin bitişinin başlangıcı olur adam okadar borcu cebinden mi ödeyecek sat ünal sat
satmayın turşusunu kurun kışa konserve yaparsınız
yürübe başkan sat artık borcumuz bitsin artık biraz gelirimiz olsun
Diğer Haberler