Şefler, restoranların ve kafelerin karanlık sırlarını paylaşıyor

Dışarıda yemek yemek birçok kişi için keyifli bir aktivitedir. Oturduğumuz restoran ya da kafe, ne kadar lüks ya da popüler olursa olsun içeride neler döndüğünü tahmin edemeyiz. Peki restoranların bizim görmediğimiz kısımlarında neler oluyor? İşte restoranda yemek yemeden önce dikkat etmeniz gereken şeyler.

Şefler, restoranların ve kafelerin karanlık sırlarını paylaşıyor

Dışarıda keyifle yediğimiz yemeklerin mutfakta, hangi şartlar altında hazırlandıklarını bilemeyiz ancak şeflerin kafe ve restoranlar hakkındaki itirafları bizlere bu konuda yol gösterebilir. İşte bir mekanda yemek yemeden önce dikkat etmeniz gereken unsurlar.

Vegan ya da vejetaryen besleniyorsanız genellikle bu beslenme tipine özel çalışan mekanları tercih edin. Aksi halde sosis kızartılan bir tavada yine vejetaryen ya da vegan yemeğiniz hazırlanabilir ve sizin bundan habersiz kalarak yemeğinizi düşünmeden yiyebilirsiniz.

Girdiğiniz restoranın çok geniş bir menüsü var ise bir kez daha düşünmekte fayda var. Bir restoran çalışanı bu durumu şöyle detaylandırıyor: "Mutfaktaki çalışanları 40 farklı yemeği iyi yapma konusunda eğitmek oldukça zor. Bu yüzden yemeklerin kalitesinin düşeceğini unutmayın."

menü

Bir restoran ya da kafede çorba içecekseniz, o mekanın çorbasıyla ünlü olmasına dikkat edin. Eğer ünlü bir çorbası yok ise bu restoranda çorbalar acele bir şekilde hazırlanabilir ve yan yemek muamelesi görebilir.

Masada duran tuz ve biberliği elinize alın ve iyi bir şekilde inceleyin. Eğer bunlar kirliyse muhtemelen mutfak da aynı şekilde kirlidir. O mekandan uzak durun!

Eğer etnik yemek yemek istiyorsanız ve gittiğiniz mekanda etnik müşteriler de var ise o zaman bu mekanın yemekleri muhtemelen iyi olacaktır. Etnik yemekleri iyi bir şekilde pişiren restoranlar, o kültüre sahip insanları çekmeyi başarırlar.

iStock-641825792

Günümüzde çok sık göremesek de açık mutfak olan mekanları tercih edin. Her şeyin göz önünde olduğu mekanın mutfağında pişen ürünleri yemek çok daha keyif vericidir.

Yemeklerin yanında gelen sos kaseleri her zaman temizlenmeyebilir. Yarım kalan sos kaselerinin üzerine katık yapılarak kase doldurulabilir. Bu durum da temizlik açısından son derece rahatsız edici olacaktır. Bunun için sos kaseleri yerine sosun kendisini isteyerek kendi tabağınıza ekleyebilirsiniz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Sağlıksız bulduğum için dışarıda yemek yemem. Ev yemeği gibisi yok. Temiz, sağlıklı ve güvenilir
Ben de param olmadigi icin disarıda yemek yiyemem..yoksa karıma yormamak için yılın yarısını dışarda yemek isterdim ben de...
Milletin sağlıgı ile oynuyolar arkadaş bu dünyanın birde ahireti var kardeşim ülkede saglık müdürlükleri var ama sadece ad olarak var görevini yapmıyolar bile
Sağlık müdürlükleri gıda denetimi yapmaz. gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri denetim yapar.
sef yarismalarinda gorduk ahci oldugunu soyleyenler kamera karsisinda boyle iseler restorantta nasillar allah bilir. bu da en iyi restorantta yenen yerse digerlerinin vay haline.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler