SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Şenol Güneş'i arayan futbolcu belli oldu!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Bursaspor maçının ardından sarfettiği sözler geceye damga vurmuştu. Güneş'in bahsettiği futbolcu ortaya çıktı...

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in isim vermeden, 'Senin kaptanın bana yalvardı bana gelmek için' ifadesini kullandığı futbolcu yeşil-beyazlıların mevcut kaptanı Serdar Aziz olduğu zannedildi.

Ancak gerçek daha sonra ortaya çıktı. Güneş'in bahsettiği isim geçtiğimiz sezon Bursaspor'da kaptanlık yapan ve sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan milli futbolcu Volkan Şen.

"SENİN KAPTANIN BANA GELMEK İÇİN YALVARDI"

Bir gazetecinin, "Bursaspor'u çalıştırdığınız dönemde Uludağ'ın havası temiz, İstanbul ise kirli akvaryum gibi" açıklamalarınız vardı. Şimdi bir İstanbul takımını çalıştırıyorsunuz. İstanbul'un içinde, akvaryumda iken bu konuyu şimdi nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki sorusuna Güneş, "Ben Bursaspor'u seviyorum, Bursa'yı seviyorum. Ben burada iyi niyetle hizmet ettim. Ben futbol hayatımda en büyük katkıyı Bursaspor'a yaptım. Bugün de bunun meyveleri yeniyor. Beni başka hocalarla karıştırmayın. Bursaspor'u, Bursa'yı seviyorum. Havası da güzel. Çok temiz bir havası var. Dağ havası var. Hiç de aksini söylemiyorum. Şimdi İstanbul'da söylediğim kirlilik manasını onlar da biliyorlar. Bana atılan küfürler bana hiç dokunmadı. Üzüldüm ama kendim için değil Bursaspor için üzüldüm. Bazı şeyleri açmak istemiyorum. Senin kaptanın bana yalvardı bana gelmek için. Sonra başkanı aradım konuştum. Bunları gündeme getirmek değil niyetim" ifadelerini kullandı.

[Şenol Güneş: 'Kaptanın gelmek için yalvardı'](https://www.mynet.com/senol-gunes-kaptanin-gelmek-icin-yalvardi-88704-myspor)

Bursaspor da doğruladı!

Bursaspor Basın Sözcüsü ve Medya Direktörü Suat Paçacı, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, "Bursaspor kaptanı beni alın dedi. Ben başkanı arayıp almayalım, dedim" açıklamasındaki futbolcunun Volkan Şen olduğunu açıkladı.

Basın Sözcüsü Suat Paçacı, yaptığı yazılı açıklamada Şenol Güneş'i arayanın Volkan Şen olduğunu belirtirken şunları söyledi:

"Pazar gecesi maçtan sonra hakem konuşulmasın demiştik ama Mete Kalkavan Quaresma'ya ikinci sarı kartı neden çıkaramadı, neden rakibimizi 10 kişi bırakmak istemedi, merak ediyorum. Biz hakemlere güvenmek istediğimizi söyledikçe, onlar bize güvenmenize gerek yok mesajı vermeye devam ediyorlar.

Maç sonunda bir oyuncu eğer teknik direktöre hakaret edecek cüreti gösteriyorsa, yine maç sonunda hocanız maçı bir tarafa bırakıp, geçmiş üzerinden polemik yaratmaya devam ediyorsa, bu ülkede futbolun gelişmesi için kimin ne katkı sağlayıp sağlamadığını konuşmaya gerek bile yok.

O zaman şunu da söylemek lazım. Bursaspor Kulübü Başkanı 'oyuncularımızın kafaları karıştırılıyor' dendiğinde, niye itiraz ettiniz. Hem şark kurnazı diyeceksiniz, yalancı tüccar diyeceksiniz, sonra da eski kaptanınız Volkan Şen beni arayıp gelmek için yalvardı diyeceksiniz. Dün gece maç sonundaki açıklama, oyuncuların kafalarının karıştırıldığına dair bir itiraf değildir de nedir?

Birkaç hafta önce Beşiktaş muhabirleri ile yaptıkları kahvaltıda söylenen ve bütün medyada yer alan açıklamayı da hatırlatalım o halde. Muhabirler soruyor, Bursaspor'dan kimi istersiniz diye... Cevap da şu, "Serdar Aziz'i isterim, Beşiktaş'a geldiğimde de istemiştim zaten.."

Şimdi bunca laf, bunca söz, kafa karıştırmak değil midir?

Biz Bursaspor olarak sadece, doğrunun ve dürüstlüğün tarafı olmaya, ülke futbolu için bir değer yaratmaya devam edeceğiz. Bizi sahanın içinde dışında ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar, doğru bildiğimiz yolda yürümekten vazgeçmeyeceğiz.

Herkesin sonuca odaklandığı bir ülkede, eğer Bursaspor taraftarı, Beşiktaş maçından sonra takımını alkışlıyor ve teselli ediyorsa asıl konuşulması gereken örnek davranış budur."

Sosyal medyadan yorumlar:


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler