MAGAZİN

Sermiyan Midyat: Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hassasiyet ve çaba...

Sevgilisine şiddet uyguladığı iddialarıyla gündemde olan Sermiyan Midyat ABD'ye gitti. Ünlü oyuncu "Linç edecekler olacaktır fakat Sağlık Bakanlığı'nın, hükümetin, Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hassasiyet, emek, çaba ve gerçekten teşekküre ve takdire şayan" dedi.

Bir süre önce sevgilisini dövdüğü haberleriyle gündeme gelen Sermiyan Midyat iş görüşmesi için gittiği Amerika'da gördükleri karşısında şoke oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Sermiyan Midyat, insanların koronavirüse karşı gerekli tedbirleri almadığını ve sosyal mesafe kurallarına uymadığını belirterek, New York sokaklarında karşılaştığı manzarayı çektiği bir video ile anlattı. 46 yaşındaki oyuncu, havalimanında ateş ölçümü yapılmadığını dile getirerek, kafelerin, restoranların açık olduğunu ve insanların sosyal mesafe kurallarına uymadığını söyledi.

Midyat, Amerika ve Türkiye'de alınan tedbirleri de karşılaştırdı. Oyuncu Sermiyan Midyat, açıklamasında "Linç edecekler olacaktır fakat Sağlık Bakanlığı'nın, hükümetin, Cumhurbaşkanı'mızın gösterdiği hassasiyet, emek, çaba ve gerçekten teşekküre ve takdire şayan" dedi.

aüaüaüa

Midyat, çektiği videoda şu ifadelere yer verdi: "Herkese Amerika New York'tan selamlar, sevgiler. Yaklaşık bir yıldır, pandemi başladığından beri yurt dışına çıkmamıştım. Şimdi bir iş görüşmesi dolayısıyla Amerika'ya geldim ve Amerika'nın pandemi konusunda tutumu karşısında inanılmaz şaşırdım. Herkesin süper güç dediği Amerika'dan bahsediyoruz. Bakın herkes sokaklarda, kuaförler ve restoranlar açık, herkes dip dibe havalimanında ateş bile ölçülmedi. Bizde alışveriş merkezlerinde, kafede bile ateş ölçülüyor. Söyleyeceğim şey belki kimilerinin beni linç etmesini sağlayacaktır. Zira memleketimize sırf muhalif olmak için ya da sırf şirin gözükmek için siyah-beyaz diyen popülasyon çok fazla. Benim de biliyorsunuz 23 yıldır huzurunuzdayım, övgüsü eleştirisinin nereye gideceğini hesap etmeden konuşan bir deli kardeşinizim.

'CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖSTERDİĞİ ÇABA TAKDİRE ŞAYAN'

Söylemek istediğim şu ki; hakikaten insan içindeyken fark etmiyor. Bir yıldır memlekette herkes birbirini delice eleştiriyor. Fakat şunu net olarak söyleyeyim ki herkesin süper güç dediği Amerika'da gördüklerimden sonra memleketin kıymetini çok daha fazla insan fark ediyor. Bu bir düşünce değil gözlemle tespittir. Bu konuda gerçekten memleketteki bütün sağlık çalışanlarının, hekimlerin, emekçilerin, Sağlık Bakanlığı'nın, hükümetin, Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hassasiyet, emek, çaba ve gerçekten teşekküre ve takdire şayan... Umarım tenkit etmeyi bildiğimiz kadar takdir etmeyi de öğreneceğimiz günlerde buluşuruz ve en yakında zamanda da sinemalarda görüşmek dileği ile görüşmek üzere."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
bence de takdire şayan hiç kimse gerçek vaka ve ölüm sayılarını bu kadar gizleyemezdi
Sen 1991 dogumlusun galiba , sen bu virus 90 larda olsaydi ne olurdu diye gidip babana bi sor. Anlatsin sana o yillari ve hastaneleri . Sonra gel burda elestir.
@sabri_evcimik_1991 Hiç kimse sizin kadar iyi senaryo yazıp oynayamaz..Asıl takdire şayan olan budur.umut karagöz hapse atılsın mı???
sabricik diyorum sana çünkü yasin küçük hastane kuyruğu ilaç kuyrugu cenaze rehini gormemissin belli sen bilmezsin baban belki bilir adam deden iyi bilir onlara bir sor istersen insana verilen değeri bundan öncekilerde.
@sabri_evcimik_1991 selak ölüm sayısını gizlese ne olacak gizlemese ne olacak hükümetin eline ne geçecek, biraz beyin olsada düşünseniz.
@sabri_evcimik_1991 Nabıcaktın Kardeş Kurtarabilecekmiydin Yani Hepsini Acıkla sa Sen Veya Onlar Ne Yapabılecekti Velevki Yalan Söylediler Doğruyu Söyleseler Nolcak 2 Gün Evde Kaldılar Ertesi Gün İstiklal Cadeesine Doluştular Sen Kime Ne Anlatıyorsun Anca Boşa Yorum Yazmak İçin Yazın
Bi bitmediniz arkadaş
ne yapalım maydoğdu şimdi 91 yılına geri mi dönelim. aradan 30 sene geçmiş hala geçmişte mi kalacağız. Dünya değişiyor bırakta kuyrukta beklemekte değişmesin. gerçi sizin jenerasyon böyle geri, basmıyor. yok şeker yok yağ kuyruğu. boş boş konuşmayın okuyun biraz
Hadi İyisin Amacına Ulaştın Seni İlk Seçimde Ak Partiden Milletvekili Adayı Gösterirler.. Gerçek Sanatçı Ya Hiç Siyaset Konuşmamalı Konuşacaksa da Olumsuzlukları da Gündeme Getirmeli Hayat Senin Amerika'ya Gidip Gelmeden İbaret Değil Şu An Düşüncülerini Söylediği İçin Onlarca Gazeteci Suçları Daha Kesinleşmediği Halde Ceza Evinde Ve Benzeri Yüzlerce Kişi Ayrıca Evine Ekmek Götüremeyen Binlerce İnsan Var, Ve Başka Onlarca Konu,,
Neden öyle düşündün linç edilmekten Doğru esastır seversin sevmezsin doğru olanı görüp taktir etmek yalnış olanı görüp eleştirmek insanlık budur doğrulukta
Geri Dön