SPOR

Şike Kumpası Davası’nda ara kararlar açıklandı

''FETÖ/PDY'nin ‘Futbolda şike’ soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla açılan Şike Kumpası Davası'nda 20. günün sonunda ara kararlar açıklandı.

Şike Kumpası Davası’nda ara kararlar açıklandı

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz, eski futbolcular Ümit Karan ve İbrahim Akın'ın da aralarında bulunduğu bazı kişiler hakkında, "Futbolda şike soruşturması" adı altında "Kumpas" kurdukları iddiasıyla aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 20'si tutuklu 108 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tahliye taleplerini reddeden mahkeme duruşmayı Mayıs ayına erteledi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Silivri Cezaevi yerleşkesinin karşısında bulunan duruşma salonunda yapılan duruşmaya Mehmet Baransu, Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu tutuklu ve tutuksuz 22 sanık ve tarafların avukatları katıldı. Bugünkü duruşmada tutuklu olan sanıkların ve avukatlarının tahliye talepleri alındı. Taleplerin ardından kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı Mayıs ayına erteledi.

İDDİANAMEDEN
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede bir numaralı sanık Fetullah Gülen. Eski milletvekili İhsan İşbilen, işadamı Muammer İhsan Kalkavan, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, İstanbul eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu, eski Organize Suçlar Şube Müdürü Nazmi Ardıç, kapatılan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu 108 sanık, Aziz Yıldırım ve futbol dünyasındaki bir çok isme, "Futbolda şike soruşturması" adı altında "Kumpas" kurmakla suçlanıyorlar.

"Hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek", "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak", "Haberleşme gizliliğini ihlal etmek", "Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek", "Resmi belgede sahtecilik", "İftira", "İftira nedeniyle mağdurun gözaltına alınmasına veya tutuklanmasına neden olmak" ve "Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçlarından 8 yıldan 85 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezaları isteniyor.

İddianamede, Aziz Yıldırım, Serdar Adalı, Tayfur Havutçu, Yılmaz Vural, Emmanuel Emenike, Bülent Uygun, Göksel Gümüşdağ, Hikmet Karaman, Deniz Tolga Aytöre, Ümit Karan, Mahmut Özgener, Mustafa Sani Şener, Gökçek Vederson, İbrahim Akın, Mecnun Odyakmaz, Sami Dinç, Sadri Şener, Murat Özaydınlı, İskender Alın, Cemil Turhan, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu gibi futbol dünyasından toplam 75 müşteki ve 91 mağdur yer alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Allahın izniyle bu kumpas çökecek..Fenerbahçemiz aklanacak...ve bu kumpasın sorumluları da cezalarını çekecek..
@keremmikyas ya bırak şikecisiniz
Fener düşmanı iftiraci itler alayınıza gider :)
2+2=4 Fenerbahçe şike yapmıştır.
@hipofiz @hipofiz fetosunun elini biyerlerini ölmedin mi?uzak mı gidemiyor musunuz?yaziiik uzuldummm
fenevbahçe diye yazılır,şikebahçe diye okunur
iftiracıların cezanlandırılması sadece fenerbahçe için değil,TSK yı çökertmek isteyenlere cevaptır.Ama bu öfkemizi dindirmeyecek....Daha çok iftiracı var.
@ilker_suna_2016 @ilker_suna_2016 fenev kim ki cezalandırılmaya calısılacak
@darktouch en çok da sana koymuş fener galiba baya hırs yapmışsın
Eli para çantasıyla fenevliler şike yaptıysam fenevbahçe için yaptım diyen azize hala çıkıp kumpas şike yok diyorlar. Ne şike olmaması kimi kandırıyorsunuz. Fenevliler bu kumpas yalanına inanacak kadar saf olabilir blz zekiyiz ve saf değiliz. Şike yapıldı gayet nettttttt
şike deyi ce bu ülkede 6S Gelir ardından kankisi 8JK DIR yanlış algı yapmayin
Evet şike YAPILDI 8JK kupa maçında şike yaptı 6S denizliye para gönderdi şike yaptı kişi karşısındakini kendi gibi görürmüş o yüzden bizide siz gibi sanmaniz normaldir
@darktouch fenevli şikecilerin doğrular hosuna gitmemiş belli
@ahmet.arisoy ağlama ağlama olmayan seyleri var diye söyleyerek bebe. azize değilmiydi şike yaptıysam fenev için yaptım diyen
@ahmet.arisoy algı falan böyle zeki kelime kullanman seni zeki yapmaz
@darktouch kendi kendini onaylayan sığır
Bu konu hakkında hiçbir yorum getiremeyeceğim fakat söyleyeceğim tek şey:Adaletini sürekli sorguladığımız ülkemizin yargısının;daha ilkokula giden bir çocuğa şike nedir diye sorulsa,hangi futbol takımımızın sempatizanı olursa olsun ilk cevabının Fenerbahce olacağını bu ülke biliyorsa ve onayladıysa bizler ne diyebiliz!!!???Bu; haksızlığa uğrayan bir insanın Allahından bul demesi gibi bir olaysa,Mafya bulamamasından değildir!!!!!!her sabaha yeniden umut ile uyanıp hakkımı alacağım demesinin onurudur....Bugün FİFA Başkanı Sepp Blatter,F.Beckenbauer,Platini ceza alıyorsa gerisi size kalmıştır!
Herşey ayan beyan ortaya çıkmışken hala kumpasi savunmak, Ne ayaksiniz. Dikkat edin kupascilarla isbirliginden başınız dert almayın...
Azize çıkıp şike yaptıysam fenevbahçe için yaptım diye açıkladı hala saf ezikler ağlıyor yok yapmadık yok Bjk yaptı diye saflar yazık ya size
fb oldugu heryerde sike vardir bu net
Diğer Haberler