SPOR

CANLI

Sinan Şamil Sam adına yapılan heykel tepki çekti

Dokuz defa Türkiye Şampiyonluğu, Türkiye adına 1 altın, 1 gümüş, 2 bronz madalya kazanan efsane boksör Sinan Şamil Sam adına yapılan heykel büyük tepki çekti. Mersin'de merkez noktada bulunan heykel için sosyal medyada büyük tepki gösterildi. Mersin yerel basınında, eseri anlamlandıramayan vatandaşların 'Hamamcı boksör' ve 'tantuni kral' gibi güzellemeler yaptığı yazıldı.

Sinan Şamil Sam adına yapılan heykel tepki çekti

Efsane sporcuları ölümsüzleştirmek adına yapılan eserler takdir gördüğü gibi bazen de büyük tepki çekiyor. Mersin'de Sinan Şamil Sam'ı ölümsüzleştirmek adına yapılan heykel büyük eleştiri topladı. Heykeli Şam'a benzetemeyen vatandaşlar ve sosyal medya kullanıcıları, eserin o noktadan kaldırılmasını istiyor.

SİNAN ŞAMİL ŞAM HEYKEL

"HAMAMCI BOKSÖR"

Mersin yerel basınından mersinimecehaber.com, şehir halkının gösterdiği tepkilere haberinde yer verdi. Vatandaşların bazılarının 'hamamcı boksör' kimisinin de 'tantuni kral' güzellemesi yaptığı belirtildi. Bir süredir kentin merkezinde bulunan heykelin kaldırılmamasına da tepki gösteriliyor. Sosyal medyada eseri görüp 'Şu heykel işini bırakın, gelin size iş vereyim taş duvar yapın. Bu nasıl bir işkencedir. Yahu ' yorumunu yapanlar da oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 64 yorum
Eser mi ? Bu eserse ben şaheserim.
sinan şamil'in dövdüklerinden biri yapmıştır...
Bir belediye buna nasıl izin verir insanoğlu çağlar öncesinde o imkanlarla neler yapmış uzay çağına geldik bunu yapan adam kim yemin ediyorum tanışıp sohbet etmek istiyorum.
ben Kim-Jong’a benzettim :)))
Takım
O
Av
P
Geri Dön