EĞİTİM

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Sobe ne demek? Sobe kelimesinin TDK sözlük anlamı nedir?

Türkçe hem Orta Asya hem de Anadolu coğrafyasında şekillenmiş, özgün bir dildir. Pek çok kişi Türk dili ile yakından ilgilendiğinde hem dilbilgisi yapısı hem de kelime çeşitliliği bakımından bu özgünlüğü fark eder. Özellikle orijinal dili Türkçe olan kitaplar, bu özgünlüğün ve çeşitliliğin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Bu kitapları okurken sık rastlanan durumlardan biri de kelimelerin anlamlarının merak edilmesidir. Anlamı yaygın olarak bilinmeyen kelimelerden biri de Sobe şeklindedir.. Türkçede sık sık kullanılan Sobe kelimesinin TDK sözlük anlamı nedir?

Türkçe, belirli zaman dilimlerinde değişmiş ve gelişmiştir. Bu değişim günlük kullanımlara da yansımıştır. Bazı dönemlerde popüler olan kelimeler bazen daha az kullanılmaktadır. Ancak bu kelimeler yaygın olmasa da hala gündelik dilin içerisinde varlığını sürdürmektedir. Bu nedenle bilinmeyen pek çok kelime ile karşılaşılır. Anlamı merak edilen kelimelerden biri de Sobe şeklindedir. Peki, Sobe ne demek?

Sobe Ne Demek? Sobe TDK sözlük anlamı nedir?

  • Sobe kelimesinin TDK sözlüğe göre 1 farklı anlamı vardır.
  • Sobe kelimesinin kökeni Türkçe dilidir.

Sobe TDK sözlük anlamı şu şekildedir:

  1. isim Genellikle kovalamaca, saklambaç vb. çocuk oyunlarında, ebeden önce davranıp daha önce kararlaştırılmış yere ulaşıldığında söylenen söz


Keşfet


En Çok Aranan Haberler