SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Şok sözler: 'Euro 2016 iptal olabilir'

Fransa-Almanya maçının oynandığı Paris'te gerçekleştirilen 7 farklı saldırıda 140 kişi hayatını kaybetti. Bir canlı bomba eylemcisinin Stade de France'a girmeye çalıştığı ve stada alınmayınca giriş kapısında üzerindeki bombayı patlattığı açıklandı

Fransa'nın başkenti Paris'te Fransa-Almanya maçının oynandığı sırada 7 ayrı bölgede saldırılar meydana geldi. Saldırılarda 140 kişinin hayatını kaybettiği ve onlarca da yaralının olduğu belirtildi.

Paris'in 10. ve 11. bölgelerinde restoran ve eğlence yerlerine ve statta silahlı saldırı düzenlendi. 10. bölgede yer alan bir bar ve restoranın terasına kaleşnikof silahla saldırıldı.

11. bölgede eğlence merkezi Bataclan'a ise yine silahlı saldırı düzenlediği ve içeride rehin alınan 100 kişinin öldürüldüğü kaydedildi.

[Paris'teki saldırının ardından statta korku dolu anlar](https://www.mynet.com/paristeki-saldirinin-ardindan-statta-korku-dolu-anlar-88935-myspor)

Bir başka saldırı ise Stade de France'ın yakınlarında meydana geldi. Almanya ve Fransa milli takımları arasında oynanan maç sırasında patlamalar yaşandı. Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, Fransa ile Almanya arasındaki hazırlık maçının oynandığı sırada Stade de France'ın girişinde gerçekleşen patlamada 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

[Fransa'daki Türk sporcular şokta!](https://www.mynet.com/fransadaki-turk-sporcular-sokta-88937-myspor)

Euro 2016 zora girdi!

L’Equipe’te yer alan habere göre, Fransa Futbol Federasyonu başkanı Noel Le Graet, “EURO 2016 için zaten endişeler vardı. Artık görülüyor ki bu endişeler güçlendi” diye konuştu.

[Almanya Milli Takımı'na bomba ihbarı!](https://www.mynet.com/almanya-milli-takimina-bomba-ihbari-88901-myspor)

Karşılaşmayı izleyen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, stat çevresinde meydana gelen patlamaların ardından yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde stattan çıkarıldı. Müsabaka bitmesine rağmen bir süre taraftarların çıkışına izin verilmedi.

Stat dışında güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından patlamaların yaşandığı bölgeye uzak kapılardan tahliye edildi. Yaşanan korku ve panik nedeniyle kalabalık bir taraftar grubu sahaya inerek, burada bekledi.

İşte Avrupa futbol Şampiyonası'nın iptali iddiasına sosyal medyadan gelen bazı tepkiler;


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler