SPOR

TFF Başkanı Nihat Özdemir: 2 Nisan'ı görelim

Nihat Özdemir, "Hele bir 2 Nisan'ı görelim, Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine göre oturup şartları bir daha değerlendiririz. Şu anda olmayan şeyler üzerinden polemik ve kavga ortamı yaratmak yanlış" dedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir: 2 Nisan'ı görelim

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig’in geleceği hakkında yapılan spekülasyonların yanlış olduğunu söyledi.

Akşam’a konuşan Başkan Özdemir, Türk futbolunun koronavirüs salgını nedeniyle içine düştüğü durumu en az hasarla atlatması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Ümitlerinin ve hayallerinin Türkiye’nin iyi olması ve Süper Lig’in oynanması şeklinde olduğunu belirten Özdemir, "Türkiye’deki ortamın iyi olmasını bekliyoruz. Türkiye’deki şartların iyi olmasını diliyoruz" ifadesini kullandı.

"BİZ KİMSEYLE KONUŞMUYORUZ"

Başkan Nihat Özdemir, bazı yöneticilerin ligin geleceğine dair yaptıkları yorumların yersiz ve zamansız olduğunu da belirterek, "Biz kimseyle bu konularda bir şey konuşmuyoruz. Bizim temennimiz ligin oynanıp, tamamlanması. Hele 2 Nisan’ı bir görelim, ondan sonra yeni bir değerlendirme yaparız. Bu sadece bizim vereceğimiz bir karar değil. Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine göre oturup, yeni bir yol haritası belirleriz. Şu anda olmayan ihtimaller üzerine polemik üretip, bunun üzerinden toplumu gerecek değerlendirmeler yapmak yersiz olur" şeklinde konuştu.

KONUNUN BİRÇOK TARAFI VAR

Dünyanın benzeri görülmemiş bir felaketten geçtiğini, futbolun da bundan olumsuz etkilenmesinin doğal olduğunu belirten Özdemir, "Bu işin birçok tarafı var. Kulüpler var, futbolcular var, taraftar var, yayıncı kuruluş var. Ama biz daha hiçbir şey konuşmadık. Her şeyin iyi olmasını bekliyor ve diliyoruz. Sis bulutlarının dağılmasından sonra sağlıklı bir değerlendirme yapabiliriz. Şu anda polemik üretecek yaklaşımlar ve açıklamaların içinde olmamalıyız" dedi.

BİLİM KURULU NE DİYOR?

TFF Başkanı Nihat Özdemir, 2 Nisan’da yeniden yapılacak değerlendirme toplantısında Bilim Kurulu’nun tavsiyelerinin önemli olduğunu söyledi. Peki Bilim Kurulu bu konuda ne diyor? Daha önce 18 Mart’ta kurulun üyelerinden Prof. Dr. Recep Öztürk 3 maddelik şu açıklamayı yapmıştı:

"Seyircisiz maç önerdik. Sporcular arasında görülürse maçların tamamen ertelenmesi de gündeme gelir. Bilim Kurulu, sorun bazlı çalışır ve sadece öneride bulunur. Gerisi ilgili kurumların tasarrufundadır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
Sn. Başkan görmeniz gereken tek şey istifa etmeniz. Bu noktadan sonra ben futbolcu olsam değil 2 nisan 2 Haziran da bile oynamam. Bilim kurulu tavsiyesine uymayıp 26 haftayı oynattığını biliyoruz Tabiki kimse istemezdi bu olağan üstü durumu. O ayrı. Ama bir kaptan fırtınalı havalarda belli olur. Bu dümen bırak lütfen
@sevket_sevket_2020 koyun can derdinre kasapta et derdinde
zerre kadar şerefin varsa nihat İSTIFA ET ..
YAPILMASI GEREKEN BU YILIN İPTAL EDİLİP OYNANMAMIŞ SAYILAMSIDIR..YOKSA MUTLAKA BİRİLERİNE HAKSIZLIK EDİLECEKTİR..SON HAFTA BİLE ŞAMPİYONLUK KAZANILABİLİYOR..UEFA VE ŞAMP LİGİNE GİDECEKLER SON 10 YILIN ORTALAMALARI İLE TESPİT EDİLEBİLİR..
@lvnt.kzk he son 10 yılın ortalamasıylmış yok son 100 yılın ortalamasını koyalım mala bak.
Utanmazlık diz boyu... Hala maçları başlatma derdindeler... Maçlardan gelecek para, sıra sağlığınızı kurtarmaya geldiğinde hiçbir işe yaramayacaktır. Ülke virüsle mücadele ederken, Fatih Terim'in Beşiktaş maçında söylediği sözler suratınıza balyoz gibi inmişken hepsini unutup 2 Nisan olsun bakalım diyecek kadar arsız ve utanmaz olmanızı tarih affetmeyecek...
onur yok ki bu nihat'ta.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler