SPOR

TFF'den, Etik Kurulu Talimatı'nın 12. maddesinde flaş değişiklik

Değişiklikle futbol camiasındaki tüm gerçek ve tüzel kişilere basın ile yayın organları veya sosyal medya aracılığıyla etik davranış ilkelerine aykırı beyan ve açıklamalarda bulunmama yükümlülüğü getirildi.

TFF'den, Etik Kurulu Talimatı'nın 12. maddesinde flaş değişiklik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Etik Kurulu Talimatı'nın 12. maddesinde değişiklik yaptı.

TFF'nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre, yönetim kurulunun yaptığı değişiklikle, futbol camiasındaki tüm gerçek ve tüzel kişilere basın ile yayın organları veya sosyal medya aracılığıyla etik davranış ilkelerine aykırı beyan ve açıklamalarda bulunmama yükümlülüğü getirildi.

Etik Kurulu Talimatı'nın "tahrik edici davranış ve etik ilkelerine aykırı açıklamalardan kaçınma" başlığındaki 12. maddesi, değişikliğin ardından şu şekilde oldu:

Futbol camiasındaki tüm gerçek ve tüzel kişiler;

a) Heyecanlı, kontrol dışı, ön yargılı ve suçlayıcı,

b) Kulüpler arasında çatışmaya yol açacak, dostane duyguları zaafa uğratacak,

c) Taraftarların ve izleyicilerin –çirkin ve kötü tezahürat da dahil olmak üzere- olumsuz tüm davranışlarını özendirecek, tahrik ve teşvik edecek beyan ve davranışlar ile,

d) Basın ve yayın organları veya sosyal medya aracılığıyla etik davranış ilkelerine aykırı beyan ve açıklamalardan bulunmaktan, kaçınmak zorundadır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
haydaaaaaaa
TFF.... BATTI...
TV yorumcularına yaptırım şart, bilirkişi olarak konuşanların gördüklerini bizde gözümüzle görüyoruz. Bazıları görüntüyü de göstermeden yorum yapıyor, bir de görüntü olsa yandık. Oynat bakalım. İş bittikten sonra sonra yorum yapsan neye yarar, gazetelerin kapandığı gibi bu tür kanallar da kapanacak. Oynatamayanlar kafayı oynatacak zamanla.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler