SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

TFF'nin verdiği karara Eskişehirspor isyan ediyor! Bodrumspor maçı olaylı bitti...

Eskişehirspor U19 takımı, son hafta Bodrumspor deplasmanında 4 puan önde ve play-off'u garantilemiş şekilde gitti. TFF'nin maçtan önce Bodrumspor'un silinen 1 puanını geri verdiği ve durumu Eskişehirspor'a bildirmediği iddia edildi. Durumdan habersiz olan Eskişehirspor, Bodrumspor karşısına play-off'u cepte görerek rotasyonlu bir şekilde çıktı ve sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. Bu skorun ardından play-off'a Bodrumspor kaldı.

Yaklaşık 1.5 ay önce Bodrumspor ile Eyüpspor (U19) karşı karşıya gelmiş ve Bodrum temsilcisi, yeni transferini statüye aykırı şekilde oynattığı için TFF’den hükmen mağlubiyet cezası almıştı. Normal süresinin berabere bittiği maçtan 3-0 hükmen mağlup ayrılan Bodrumspor, TFF'ye itirazda bulunmuştu. TFF, yapılan itirazı Eskişehirspor maçının hemen öncesinde kabul ederek Bodrum temsilcisine 1 puanını geri verdi.

"TFF, NEDEN BİZE BİLGİ VERMEDİ?"

51ce608d-b3fa7wwr1klycokhierbc

Eskişehirspor U19 Antrenörü Ufuk Cıbırlar: ”Bodrumspor’a yaklaşık 1,5 ay önceki itiraz sonucunda 1 puan veriliyor ve bu bize bildirilmiyor. Neden TFF bize bilgi vermedi? Bodrumspor’a 10-0’da yenilsek Play-Off’a kalıyorduk. Hem bu sebeple hem de oynayacağımız maçları düşünerek kart problemi yaşamamak için ciddi bir rotasyon yaptık. Hatta maçtan 2 gün önce Bodrum’a giderek bir nevi takımı ödüllendirdik Play-Off’a kaldık diye. Olacak iş değil. Sezon boyunca sahada verdiğimiz mücadeleyi döktüğümüz alın terini maalesef masada kaybettik. Varsın yenilen haklar bizim olsun, yapılan haksızlıklara bir şampiyonluk borcumuz olsun. Futbolcularım hayal kırıklığı yaşıyor. İl dışında olanlar memleketlerine geri döndü. TFF burada nasıl bir yıkım oluşturduğunu bilsin. Biz Play-Off’a hazırlanan bir ekiptik. Türlü sorunlar yaşadık. Bu kulübün altyapısını da ayakta tutmak için çabalıyoruz çok yazık” dedi.


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler