SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

TFF-Ülker Futbol Köyleri'nden geleceğe koşuyorlar...

Çocuklar için Futbol programı kapsamında Ülker'in desteği ile gerçekleşen Futbol Köyleri, yetenekli minik futbolcuları geleceğe hazırlarken, katılan çocukların bir çoğu büyük takımlar ve milli takımlarda oynama şansı yakalıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Ülker'in desteği ile bu yıl Erzurum, Isparta, Nevşehir, Sakarya, Sinop, Gümüşhane ve Kocaeli olmak üzere 7 ilde düzenlenen TFF-Ülker Futbol Köyleri tamamlandı. Bu yıl 12-13 yaş grubunda, Türkiye'nin dört bir yanından 160'ı kız toplam 400 çocuğu daha ağırlayan Futbol Köyleri, mezun sayısını 3.600'e çıkardı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

[

* MYNET SPOR'U FACEBOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Bu köylerden çıkan başarılı oyuncuların, futbol kulüplerinin ve milli takım alt yapısının zenginleşmesine önemli bir katkısı oluyor. TFF-Ülker Futbol Köyleri'nden çıkarak Genç Milli ve Kulüp alt yapı takımlarına transfer olan 20 erkek ve 10 kız oyuncu geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Bu oyunların bir kısmı ülkemizi Avrupa Şampiyonası ve Gençlik Olimpiyatı gibi büyük organizasyonlarda temsil ederken bir kısmı da takımlarında A takıma kadar yükselme başarısı gösterdi.

Öncelikli hedeflerden birinin bilinçli sporsever yetiştirmenin olduğu projede, çocukların kişisel gelişimine yönelik verilen eğitimler en az futbol eğitimi kadar önem taşıyor. Düzenlenen eğitim programıyla minik sporcular, futbol yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra; futbolun özünde yer alan kardeşlik, centilmenlik ve dayanışma ruhunu keşfederken, eğitmenler eşliğinde maç izleme ve sinema saati gibi eğlenceli etkinliklere de katıldı. Çocukların; fair play'i küçük yaşta öğrenmelerine, dengeli beslenme, satranç, drama gibi saha içinde ve dışında hayat boyu yararlanacakları eğitimler almalarına, sosyalleşmelerine, aktif yaşam ve dengeli beslenme anlayışı ile tanışmalarına olanak sağlayan bu proje ile ülkemizdeki potansiyelin verimli bir şekilde değerlendirilmesi ve yetenek havuzunun genişletilmesi de sağlanıyor.

7 köyde 56 eğitmen 300 saat futbol eğitimi verdi...
Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Ülker'in desteği ile gerçekleştirdiği Çocuklar için Futbol programı kapsamındaki Futbol Köyleri projesi, yetenekli minik futbolcuları geleceğe hazırlıyor. 2007'den bugüne 220.000'den fazla çocuğa ulaşan programın en önemli projelerinden biri olan Futbol Köyleri'nin Nevşehir ayağı, yetenekli futbolcuların yanı sıra önemli konukları da ağırladı. Projeye destek vermek amacıyla, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, holding ve federasyon yetkilileri çocukların misafiri oldu.

Köydeki çocukların eğlenmesi için düzenlenen 'Ülker - Mutlu Bir An' saatinde çocuklarla yaptığı sohbetten ve tesisteki eğitim programından çok etkilendiğini belirten Murat Ülker, çocuklara yönelik projelere yatırım yapmayı çok önemsediklerini belirtti.

Her bir futbol köyünde 8 olmak üzere toplam 56 futbol eğitmeni görev alırken, her köyde 39 saat futbol eğitimi ve 3 saat futsal eğitimi veriliyor. Drama eğitiminin yanı sıra 9 saat satranç eğitimi de alan çocuklar, Ülker Mutlu Bir an saatinde eğlenmeyi de unutmadı. Çuval yarışı, dart atma, halat çekme gibi oyunlarla eğlenip yeni dostluklar edinen çocuklar, çevre bilinci eğitimi çerçevesinde de toplam 120 fidan dikti.

TFF - Ülker Futbol Köyleri'nden çıkan başarılı sporcular:

lisst.jpg

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler