The New York Times seçti: son 10 yılın en etkili 10 filmi

The New York Times yazarları, son 10 yılda sinema dünyasında en büyük etkiyi yaratan 10 filmi seçti.

2019’un son ayına girmek üzere olduğumuz şu günlere bir liste de The New York Times yazarlarından geldi. The New York Times yazarlarının derlediği liste son 10 yılda sinema dünyasına damga vuran filmler yer alıyor. Yazarlara göre son 10 yıla damga vuran en etkili filmler arasında The Avengers, Bridesmaids, The Hunger Games: Catching Fire, Star Wars: The Force Awakens gibi ana akım sinemada hafızalara kazınmış ve büyük etki yaratmış filmler yer alıyor.

SİNEMA DÜNYASINA DAMGA VURAN FİLMLER

Teknolojinin hızlı gelişiminin en çok yaradığı sektörlerden biri olan sinemada, teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanan Marvel Sinematik Dünyası filmlerinden The Avengers listede göze çarpan filmlerden.

Komedi sinemasına damgasını vuran ve Melissa McCarthy’nin ilk Oscar adaylığını elde ettiği Bridesmaids, gençlik kitaplarından uyarlanan film serilerinde başı çeken yapımlardan biri olan 2012 yapımı The Hunger Games’in devam filmi The Hunger Games: Catching Fire ile birlikte; ülkemizde Ay Işığı adıyla gösterime giren Barry Jenkins imzalı En İyi Film, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar ödülüne layık görülen Moonlight yer alıyor.

İşte son 10 yılda sinema dünyasında en büyük etkiyi yaratan 10 film…

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler