Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Tıp dünyasını şaşkına çeviren örümcek ikizler! Çok nadir görülüyor: Pelvis bölgesinden yapışıklar... Üç bacak, dört kol

  Endonezya'da yapışık ikiz olarak dünyaya gelen kardeşler 2 milyonda bir görülen son derece nadir bir durumla doğdu. 'Örümcek' gibi birbirlerine pelvis bölgesinden bağlı olarak dünyaya gelen ikizler tıp dünyasını da şaşkına çevirdi. Üç bacağa, dört kola ve bir penise sahip olan doğan ikiz kardeşlerin birbirlerinin ayırması imkansıza yakın.

  Endonezya'da 2018 yılında ikiz erkek çocukları üç bacak, dört kol ve bir penisle birbirlerine yapışık olarak dünyaya geldi.

  5

  İkizlerin 2 milyonda bir görülen son derece nadir durumunda bir mesaneyi, rektumu ve bağırsağı paylaştıkları ifade edildi. İkizlerin sağlık durumuna ilişkin bilgiler American Journal of Case Reports'da yayınlandı.

  4

  Zor geçen bir gebelik ve doğumun sonrasında hayatta kalmayı başaran ikiz kardeşler yaşamlarının ilk üç yılında dik bir şekilde oturamadılar ve düz bir şekilde yatmak zorunda kaldılar.

  1

  Cerrahlardan oluşan bir ekip sayesinde son derece riskli bir ameliyatla ikizlerin oturur pozisyona getirilmesi sağlandı. Ameliyatta üçüncü bacakları ampüte edilen, kalça ve leğen kemikleri düzeltilen kardeşler şimdi ise oturabilecek durumda. Doktorlar, bazı hayati organlarının ortak olması nedeniyle ikizlerin ayrılmasının çok güç olduğunu söylüyor.


  Mynet Youtube

  En Çok Aranan Haberler