YURTHABER

TKDK, Yağlıder'de Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekle Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü'nce, Yağlıdere ilçesinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekle Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü'nce, Yağlıdere ilçesinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TKDK Giresun İl Koordinatörü Özer Çoban, bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda, hibe desteklerinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu olarak 2008 yılında kurulan TKDK tarafından yönetildiğini söyledi.

Program kapsamında, 5 bin avrodan 3 milyon avroya kadar proje ile yapılan müracaatlarda, her bir proje için yüzde 50 ile yüzde 65 arasında değişen oranlarda hibe desteği verileceğini aktaran Çoban, programa 42 ilin dahil olduğunu kaydetti.

Çoban, 9'uncu çağrı dönemi için toplam hibe tutarının yaklaşık 236 milyon avro olduğunu ve il bazında herhangi bir bütçe sınırlaması bulunmadığını ifade ederek, "Yeni yatırım olanakları sağlanacak, köyden kente göç önlenecek. AB standartlarında üretim yapan işletmelerin sayısı artacak ve tarımsal ürünlerin Avrupa pazarına erişimi kolaylaşacaktır. Bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 23 Ocak 2013 tarihinde Dokuzuncu Başvuru İlanına çıkmış bulunmaktadır. Başvurular 15 Şubat'tan itibaren, Giresun İl Koordinatörlüğü'nde kabul edilecek. Son teslim tarihi ise 15 Mart olarak belirlendi" diye konuştu.

Muhabir: Aytekin Özdemir / Fatma Kalay

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön