Toyota güneş enerjili otomobil için çekimser konuştu

Dışarıdan herhangi bir ek yakıt almadan güneş panelleri ile çalışacak araçların yapımı ne yazık ki durduruldu.

Toyota güneş enerjili otomobil için çekimser konuştu

Uzun bir süredir güneş enerjisi kullanarak yoluna devam eden araçlar ile ilgili önemli araştırmalar gerçekleştiriliyordu. Toyota bu araştırmalarda başı çekiyordu ve kötü haberi de o verdi. Şirket, güneş enerjisinin aracın hareketini devam ettirmek için yeterli miktarda enerji sağlayamadığını söyledi.

Güneş enerjisi kullanılarak hareket ettirilecek olan otomobiller hiçbir şekilde yakıta ihtiyaç duymayacak. Sadece tepede bulunan güneş enerjisi panelleri yer alacak ve bu paneller sağladığı elektrik ile birlikte aracın devamlı olarak kullanılmasını teşvik edecekti.

Yapılan çalışmalar sonucunda, bu tür otomobillerin çok fazla performans sağlayamayacağı ve bu nedenden dolayı da benzinli araçlarla yarışma ihtimallerinin olmadığı belirlendi. Şu an için güneş enerjisi ile elde edilebilecek elektrik yüksek değil. Toyota bu araçlardan Birkaç tanesini deneme amaçlı tasarladı.

Toyota başkanı arabalarda güneş enerjisi kullanımının şu an için çok erken olduğunu ifade etti. Verdiği tarih bakımından da biraz karamsar olduğunu söyleyebiliriz. Ona göre muhtemelen önümüzdeki 50 yıl içerisinde bu tür araçların yapımı zar zor gerçekleştirilecektir. Araçların güneş enerjisi ile hareket ettirilmesi sizce de kullanışlı görünüyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

House Targaryen için Spin-Off geliyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Doğru karar almış bence.. en azından şu an için..Hergün hava güneşli olacak diye bir kayde yok tabii dünyada.. iklimler var olduğu sürece... birde dünya döndükçe akşam/gündüz kavramıda var olacak.. Baterya şarj süreci süresi önemli bir kavram..
bence petrol baronları durdurmuştur. niyemi araçlar elektrik veya güneş enerjisiyle olursa; petrol işi durur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler