SPOR

Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye cevap

Trabzonspor Kulübü, Yeni Malatyaspor maçının ertelenmesiyle ilgili Fenerbahçe'nin yaptığı açıklamaya cevap verdi. Erteleme talebinin TFF'den geldiği belirtilen açıklamada "Fenerbahçe Spor Kulübü’nün maçta çıkacak kartların, 90 dakika-120 dakika gibi hesapların peşinde koşmasının yorumunu toplumumuzun vicdanına bırakıyoruz. Büyük bir hezeyan ve çaresizlik içerisinde bulunan Ali Koç’un gerginlikten sonuç çıkarmaya çalıştığını çok iyi anlıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye cevap

Trabzonspor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Elazığ ve Malatya’da 24 Ocak Cuma günü meydana gelen ve can kayıplarına yol açan 6.8 şiddetindeki deprem nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun 27 Ocak Pazartesi günü oynayacağımız Btc Türk Malatyaspor karşılaşmasını ileri bir tarihe ertelemesi kararına yönelik kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan spekülasyonlara yönelik açıklama yapma gereği doğmuştur. Öncelikle; Trabzonspor Kulübü olarak Elazığ ve Malatya’da hayatını kaybeden 38 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dilerken, yaralanan 1466 vatandaşımızın da biran önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz. Bize ait olmayan sebeplerden ötürü aşağıdaki açıklamayı yapmamız nedeniyle de Elazığ ile Malatya halkından ve tüm Türkiye kamuoyundan özür diliyoruz!."

"FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ’NÜN MAÇTA ÇIKACAK KARTLARIN, 90 DAKİKA-120 DAKİKA GİBİ HESAPLARIN PEŞİNDE KOŞMASININ YORUMUNU TOPLUMUMUZUN VİCDANINA BIRAKIYORUZ"

"Ülke olarak adeta seferberlik başlattığımız, kurtulacak her bir can için dualar ettiğimiz bu günlerde tek gündemleri ‘ertelenen maçın oynanması’ olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün açıklamasını insanlık adına büyük bir utançla takip ettik. Kadınların, çocukların, ailesinin üstüne siper olan babaların cenazeleri enkaz altından çıkarken bir spor kulübünün bu denli küçülebileceğini tahayyül edemezdik. Yüzlerce insan, enkaz altından gelecek bir ses, bir nefes için çırpınırken Fenerbahçe Spor Kulübü’nün maçta çıkacak kartların, 90 dakika-120 dakika gibi hesapların peşinde koşmasının yorumunu toplumumuzun vicdanına bırakıyoruz!."

"ERTELEME TALEBİ TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU’NDAN GELMİŞTİR"

"Btc Türk Malatyaspor-Trabzonspor karşılaşması öncesi Türkiye Futbol Federasyonu yetkileri Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu’nu arayarak Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem nedeniyle müsabakanın ileri bir tarihte oynanmasının uygun olacağını dile getirmişlerdir. Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu da, rakip takımın görüşünün ne olduğunu sormuş ve TFF yetkilileri tarafından Adil Gevrek ile yapılan görüşmede, Gevrek’in de müsabakanın ileri bir tarihte oynanmasının uygun olacağı yönünde görüş bildirdiği ifade edilmiştir. Bunun üzerine Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu, Teknik Direktörümüz Sayın Hüseyin Çimşir’in görüşünü almış ve Sayın Çimşir, “Biz hazırız ancak her türlü karara da saygı duyarız” demiştir. Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu, bu görüşmenin ardından Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine “Hassasiyetinizi anlıyoruz, vereceğiniz karara saygı duyacağız” diyerek görüşümüzü belirtmiştir. Kulübümüzün internet sitesinden de bu yönde açıklama yapılmıştır. Bir kez daha belirtmek isteriz ki kulübümüzün ne resmi ne de şifahen Türkiye Futbol Federasyonu’ndan müsabakanın ertelenmesine dair hiç bir talebi olmamıştır! Söz konusu talep; Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelmiştir. Tüm bu gelişmelerin ardından Btc Türk Malatyaspor Başkanı Gevrek, akşam saatlerinde bir televizyon programına bağlanarak, sebebini bilemediğimiz bir biçimde kendi sözlerini inkâr yolunu seçmiş, karşılaşmanın kulübümüzün talebiyle ertelendiğini ifade etmiş, tek taraflı alınan bu kararın adaletle bağdaşır hiçbir tarafı olmadığı şeklinde şaşkınlık verici açıklamalarda bulunmuştur."

"ERSUN YANAL'IN AÇIKLAMASINI 24 SAAT GEÇMEDEN YALANLAMAKTAN ÇEKİNMEMİŞLERDİR"

Gevrek’in açıklamalarından hareketle Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ilk etapta öğle saatlerinde organik ve inorganik olarak beslediği sosyal medya trolleri tarafından daha sonra da kulüp resmi sitesinden yaptığı açıklamayla konu ahlaki sınırları aşan bir boyuta taşınmıştır. Trabzonspor camiası gibi Türkiye’nin gözü ve kalbi 788 artçı depremin olduğu, binlerce vatandaşın çadırlarda sabahladığı Elazığ ve Malatya’da atarken, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kalbinin maçta çıkacak kartlarda atması, kamuoyunun da takdir edeceği şekilde büyük bir insaniyet sorunudur! Öyle bir insaniyet sorunu ki teknik direktörleri Ersun Yanal’ın “Trabzonspor maçının iptali doğru. Orada böyle bir ortamda maç oynamak doğru değildi” şeklindeki açıklamasını 24 saat geçmeden yalanlamaktan çekinmemişlerdir."

"ALİ KOÇ'UN AMACI MAÇI SAHA DIŞINA TAŞIYARAK ORTAMI GERMEK"

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, önce Antalya’da kulübümüzü hedef alan saldırgan açıklamaları bugün de sosyal medya – resmi medya organları üzerinden devam eden operasyonel faaliyetleri bize şunu göstermektedir! Trabzonspor – Fenerbahçe karşılaşmasını saha dışına taşıyarak ortamı germek, geçmiş yıllarda olduğu gibi maçı tamamlatmamak ve masa başında kazanmaktır! Ancak hiçbir şey artık dün değildir! Trabzonspor Kulübü olarak, büyük bir hezeyan ve çaresizlik içerisinde bulunan Ali Koç’un gerginlikten sonuç çıkarmaya çalıştığını çok iyi anlıyor, hiçbir şart ve koşulda camiamızla beraber bu gerginliğin bir parçası olmayacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 84 yorum
Rezil şikeci hamsiler.. bursa unutulmadı...kepazeler...
bizde unuymadık polis arabaları yaktığınızı devlet malına zarar verip terör estirdiğinizi futbolculara muz gösterip ırkçılık yaptığınızı 2010-2011 nasıl şike yaptıpınızı önce aynaya bakın adammıyız diye
@serhan_demir_1975 Allah Malatya da ve Elazığ da yaşanan felaketi başınıza versin.bakalim macmi dusunuyorsunuz
@serhan_demir_1975 hamsi kafa
En rezil klüp ve taraftarının Siz olduğu dün tekrar tescillendi
@ulas_erturk benim hakkımda ne düşünüyorsan milyon katı senin olsun densiz..
Ali Koç Türk futboluna girmiş bir virüstür.
yazıklar olsun fenere Allah sizi bildiği gibi yapsın
asıl size yaziklar olsun depremden firsat bilip 10 gun yatmayi kar bilen zihniyet. ne hikmetse malatya oynamak isterken federasyon erteliyo. goruyoz kime calistiklarini. Allah belasini versin her türlü kasitla is ceviren bu insanlarin
@eray0007 Olmayan beynine birşey sokmaya çalışmıyacam ama sizin gibi beyinsizler yüzünden herkes yorumcu oldu hem hırsız hem arsızsınız yaptığınız ve başkanınızın yaptığı karaktersizliktir depremden mağdur olan bir ilde siz futboldan bahsediyorsunuz korkunuzu anlıyorum ama korkmayın titreyin içinizden geçiçez merak etmeyin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler