SPOR

Trabzonspor, Pereira ile resmen anlaştı!

Trabzonspor, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Joao Pereira ile yeni kontrat imzalanacağını açıkladı.

Trabzonspor, Pereira ile resmen anlaştı!

Trabzonspor, 36 yaşındaki sağ bek oyuncusu Joao Pereira ile yeni sözleşme imzaladı.

Düzenlenen imza töreninde Başkan Ahmet Ağaoğlu da yer aldı. Bordo mavililerin başkanı, Bilal Başacıkoğlu ve Hosseini'nin de opsiyonlarını kullandıklarını duyurdu.

TRABZONSPOR 3 FUTBOLCU KAP'A BİLDİRDİ

Trabzonspor, Pereira, Hosseini ve Bilal Başakçıoğlu’nun sözleşmelerini uzattığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Bordo-mavili kulübün 3 futbolcu için KAP’a yaptığı açıklamalar şöyle:

"Profesyonel futbolcumuz Joao Pedro Da Silva Pereira ile bir yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya; 2020/21 futbol sezonu için 500 bin Euro garanti ücret ödenecektir. Ayrıca, menajerlik hizmet bedeli olarak 25 bin Euro ödenecektir."

"Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Seyedmajid Hosseini arasındaki mevcut sözleşmeye istinaden, opsiyon hakkı kullanılmış olup, profesyonel futbolcu sözleşmesi 2020/21 futbol sezonu sonuna kadar uzamıştır.
Buna göre futbolcuya; 2020/21 futbol sezonu için 600 bin Euro garanti ücret ödenecektir."

"Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Bilal Başacıkoğlu arasındaki mevcut sözleşmeye istinaden, opsiyon hakkı kullanılmış olup, profesyonel futbolcu sözleşmesi 2021/22 futbol sezonu sonuna kadar uzamıştır.
Buna göre futbolcuya; 2020/21 futbol sezonu için 2 milyon 750 bin TL garanti ücret, 2021/22 futbol sezonu için 2 milyon TL garanti ücret ödenecektir. Sözleşme uzaması dolayısıyla herhangi bir menajerlik bedeli ödenmeyecektir."

AHMET AĞAOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Ahmet Ağaoğlu açıklamasında, "Joao Pereira futbolu Trabzonspor'da bırakmak istediğini söyledi, 1 yıllık anlaştık. Kontrat ücreti konusunda bizi hiç üzmedi. Her iki tarafı da mutlu edecek sözleşme imzaladık. Taraftarın tabiriyle bizim küçük eniştemiz. Geçtiğimiz hafta Bilal ve Majeed Hosseini ile olan opsiyonumuzu da kullandık. Önümüzdeki sezon devam edecekler." dedi.

"SOSA DEVAM ETMEK İSTİYOR"

Jose Sosa konusunda konuşan Ağaoğlu, "Jose Sosa bizimle devam etmek istiyor, bizim kaptanımız. Bizimle birlikte sıkıntılı süreçte çok önemli sorumluluklar aldı. Hakkındaki spekülasyonlara herhalde bu sözlerle nokta koymuş oluyoruz. Sosa bizim için sadece bir futbolcu değil. Futbolu burada bırakmaları en büyük arzumuz, bıraktıktan sonra da bu kulüpte alabilecekleri görev varsa burada devam etmeleri en büyük arzumuz. Pereira'yı yakından tanıyoruz, onun 1 lirası başka futbolcunun 10 lirası... Finansal olarak ona çok güvendiğimiz için büyük ihtimal CFO olarak burada görev alacak. Kulübün kasasını ona emanet edeceğiz şaka bir yana." ifadelerine yer verdi

Pereira'ya teşekkür eden başkan, "Kendisiyle burada başarılara imza atacağız. Önümüzde kupa maçları ve 8 final maçı var. Bu şehrin insanlarının hayali var, inşallah o hayal için mücadele edip o noktaya ulaşacağız." açıklamasını yaptı

"BU SENE TARİH YAZABİLİRİZ"

Joao Pereira ise açıklamasında şöyle konuştu;

"Herkese bana güvendikleri için teşekkür ederim. Trabzonspor'a ilk geldiğimde bu kadar 3.5 yıl süreceğini düşünmemiştim açıkçası. Geldiğimden beri en iyisini vermeye çalıştım. Takımımız yıllardır daha iyisini yapmaya çalışıyor. Bu sene tarih yazmaya çok yakınız. Kalan 8 maçı alırsak yıllardır beklediğimiz ana ulaşacağımıza inanıyorum. Taraftarımıza ve Trabzon insanına çok teşekkür ederim, aileme inanıılmaz sevgi gösterdiler. Ailem burada mutluysa ve ben burada kalıyorsam onların sayesinde. Belki kupalar sözü veremem ama sözünü vereceğim şey burada elimden geleni yapacağıma ve terimin son damlası için koşacağımın sözünü verebilirim"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
az vereyim deme başkan aman haa kabine arkanızda rahat ol. vatandaş olarak bir kuruş param bile bunlara gittiyse haram olsun. millet sefalet içinde takımlara her yerde stat yapildi. ts ye deniz doldurup yapıldı. yazık milletin parasina
yazık ts bayağı yara açmış size kapanmıyor
Trabzon gibi takımlar kümeye düşsün hak etmiyorlar barbar taraftarı başka forma giyen bayanlar a bile saldırıyorlar
36 yaşındaki adamı ne yapacan pırıl pırıl gençler varken para senin olmayınca ver tabi
trabzonspor şampiyonluğu rüyasında görür bu kafa ile
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler