SPOR

Trabzonspor, transfer yasağı cezası sonrası CAS'a gidiyor!

Trabzonspor Kulübü, Matus Bero'nun transferinde son taksit ödemesinin yapılmadığı gerekçesiyle FIFA'dan gelen transfer yasağı üzerine CAS'a gitme kararı aldı. CAS'a itiraz edecek Trabzonspor, cezanın kalkması için uğraşacak.

Trabzonspor, transfer yasağı cezası sonrası CAS'a gidiyor!

FIFA, Trabzonspor'un Matus Bero transferi için kulübü Trencin'e son taksidi istenilen tarihte ödemediğini belirterek Bordo- Mavili kulübe önümüzdeki dönem için transfer yasağı getirmişti. Ancak, Trabzonspor resmi internet sitesinden Trencin'e son taksidin ödendiğini açıklamıştı.

TRENCIN BAŞKANI DA DOĞRULADI
Trencin Başkanı Robert Rybnicek de, Trabzon'un tüm borcu ödediğini açıkladı. CAS'a itiraz edecek Trabzonspor, cezanın kalkması için uğraşacak. Trencin'in son ödemeyi FIFA'ya bildirmediğini düşünen Trabzon, Slovak kulübüne tazminat davası da açabilir. Görüşünü aldığımız spor hukukçuları da cezanın ertelenebileceğini söylüyor.

ALPAY KÖSE: CEZA ERTELENEBİLİR
Spor hukukçusu Alpay Köse: "Trabzonspor, Trencin kulübüne ödemeyi yapmış ancak geç yapmış. CAS cezayı erteleyebilir. Ancak erteleme süreci önemli. Trabzonspor'un bu süreçte aynı hatayı yapmaması lazım. Trabzonspor'un avantajı oyuncuya değil de kulübe ödeme yapmaması. Ceza kalkabilir."

NADİ GÜNAL: DURUMU İYİ ANLATMALI
Spor hukukçusu Nadi Günal: "Trabzonspor, CAS'a başvuru yapmalı. Ceza kalkabilir. Verilecek dosyada Trencin'e son taksidin neden geç verildiği iyi anlatılmalı. Trabzonspor, parayı geç de olsa ödedi. Yeterli delillerle oraya başvurursa ceza kalkar. CAS, acil durumlarda 1 ayda karar alabiliyor. Umutsuz olmamak gerekir." (Takvim)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
hamsi kafalılar sizi
uefa yollları tastan sen çıkardın benı bastan... , trabdon sen ıyı bılırsın oraları bak bakalım ceza gelıyormu. ..sahtekarlar... sıke yapıp sıkeden sıkayet eden gercek sıkecıler. ALLAH buyuktur. al sana uefa fıfa cas ...fazla kasma ama......haaaaaha...
@uskudar_2016 kimden öğrendik acaba seni amerikancı fetöcü seni
@erkul0604 fetocu derken..hahaaahaa..sız fetoyle kucak kucağa otururkrken bız fetoyle mucadele edıyorduk. fetoculerın yenı taktığıde kendı bellı olmasın dıye hemen karsısındakını fetocu dıye suçlamak heralde..ama yemezler.. haaabıde su var ...nıkın ne guzel fetocu okulunun adı. ıstersen arastır. kocaelı okulun adı..haahaaha..
trapson ağlama
iyide yazıp duruyosunuz.Utanmazlar...o sezon 17de 17 yaparken iyiydi.O sezondan sonra 17de 10 yok.hadi yapın gorelim.cunku sıkar. .tarla surmek yok.ev parası gondermek yok.mactan once Emre tlf.yok. bide utanmadan konusuyosunuz .sizde ne eksik biliyomusunuz?.herşey var UTANMA YOK.
@cpt.swing ıyıde sende suna cevap ver o zaman..antep bursa karabuk buca 8tas 6s maçlarınız sıke.sende o zaman 82 puan yapmıstın. aynı mantıkla sende 82 yı bırak 75 puan yap o zaman..gercek sıkecısınız..gecen sene bursa kayserı. bu senede 8tas basasehır maçlarınız sıke... sıkecıler sızı
KUPA SAPI ALDATMASI DA TARAFTARI UYUTMA BELLİ TAKIMLARA YATMA KULÜBÜN PARALARINI İÇ ETME ARTIK KRAL ÇIPLAK UYUTACAK ALDATACAK BİR ŞEY KALMADI YAZIKLAR OLSUN SİZLERE SAYGIN TÜM ANADOLU TARAFTARLARINI KENDİNE İKİNCİ TAKIM YAPAN İNSANLARI BİLE TİKSİNDİRDİNİZ KULÜBÜ SIRADAN BİR TAKIM HALİNE GETİRDİNİZ
Diğer Haberler