SPOR

CANLI

Trabzonspor UEFA'ya gidiyor!

TFF Başkanı Yıldırım Demirören yönetiminin aldığı kararlar Trabzon yönetiminin tepkisine neden oldu.

Trabzonspor UEFA'ya gidiyor!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, "Sahaya yansımadı" açıklaması yapan Demirören'i "Şikenin sahaya yansımadığını hangi aletle ölçmüşler" sözleriyle eleştirdi..

"Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmiş bir takımız. Fenerbahçe ile bizi aynı kefeye koyup PFDK'ye sevk etmeleri yanlış" diye konuşan Şener, "UEFA'ya gideceğiz" diye konuştu.

Çıkan sonuçta Trabzon'un PFDK'ya sevkedilmesinin "sportmence bir davranış" olmadığını söyleyen Şener, "Ben neden disiplin kurulunda olacağım. Etik kurul yazmış, savcı yazmış yeterli bilgi belge yok. Neden gidiyoruz disipline" dedi.

58. Maddenin değiştirilmesini yanlış bulduklarını vurgulayan Şener sözlerini şöyle sürdürdü:

"UEFA her türlü cezayı verir. Bir hafta önce mektup yazdım. Bir karar vereceklerini söylediler yine gideceğim. UEFA'ya rağmen bu iş bitmez, mümkün değil. Şimdi biz UEFA'ya gideceğiz. Neye dayanarak değiştiriyorsun 58. maddeyi"

[*\ İŞTE TFF'NİN TARİHİ KARARI / TIKLAYIN

**](http://spor.mynet.com/haber/dusme-yerine-puan-silme/49231)

[*\ AYDINLAR: BU KARAR UEFA'DAN DÖNER! / TIKLAYIN

**](http://spor.mynet.com/haber/aydinlar-bu-karar-uefadan/49244)

Galatasaray ve Trabzonspor'da olağanüstü toplantı

Galatasaray ve Trabzonspor yönetimi olağan üstü toplanma kararı aldı. TFF'nin aldığı son kararları değerlendirecek olan her iki kulüp yönetimi nasıl bir tavır belirleyeceklerini konuşacak.

BUCASPOR, TFF VE ETİK KURUL KARARLARI SONRASI İSYANLARDA Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in, Etik Kurulu'ndan gelen rapora dayanarak, "Şike sahaya yansımamış" açıklaması ve 58. maddenin değiştirilmesi, geçen sezon Süper Lig'den küme düşen Bucaspor'da büyük tepki yarattı.
Konuyla ilgili süreçte hem Mehmet Ali Aydınlar, hem de Yıldırım Demirören'le yapılan toplantılarda İzmir ekibini temsil eden 2. Başkan Hüsnü Kaya, "Türk futbolu bir güneş ise resmen balçıkla sıvadılar" dedi. "Madem şike sahaya yansımadı, o zaman Demirören "Sizin mağduriyetinizi maddi-manevi gidereceğiz' diyerek bize neyin sözünü verdi?" diye soran Kaya, "Ortada Etik Kurulu'ndan gelen ilk rapor var. Ne değişti de ikinci raporda birden şike sahaya yansımamış oldu?" şeklinde konuştu. Demirören'in kendilerine büyük ihtimalle, "Kusura bakmayın, sizin mağduriyetiniz yokmuş. Çünkü şike sahaya yansımamış" diyeceğini tahmin ettiğini vurgulayan Kaya şunları söyledi:
"Bizi resmen oyaladılar. Sözün bittiği yerdeyiz. Mahkeme sürecine zaten müdahil olduk. TFF'nin karar sürecine de müdahil olacağız. UEFA'ya, CAS'a kadar gidip hakkımızı arayacağız."

İşte Demirören'in açıklaması

demiroren-play.jpg

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 153 yorum
SAYIN SADRİ ŞENER BAŞKAN SAMİMİYSENİZ LÜTFEN KENDİ FUTBOLCUNUZ CAMPBELL İÇİN YAMYAM DİYEN ESKİ BAŞKANINIZ M. ALİ YILMAZ İÇİNDE UEFA YA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUN.O ZAMAN SİZİ AVUÇLARIMIZ KIZARINCAYA KADAR ALKIŞLAYALIM.YA DA ARTIK SUSUN VE HİÇ KONUŞMAYIN
valla kardeşim onu yapsa bile alkışlamazsınız siz şike bahçeniz ezik taraftarısınız
ne biçim bir yaratıksın lan sen?... konuyu ancak senin gibi bir kafasız bu noktadan ele alabilir..yazıklar olsun şu beyin denilen nesneyi taşıyan kafatasına
cehenneme kadar yolun var trabrum defol git bir daha da gelme
rum senin babandır soysuz köpek....
ermeni döneği. ananı yolla da türkleştirelim sizi
arkadaş akıllı ol almıyalım aklını karadeniliyizalırım aklını şikeciler sizi
Git git sen İki defa UEFAYA 2 defa da Şampiyonlar ligine git....Paralar cugka Transfere gelince yok.
Takım
O
Av
P
Geri Dön