SPOR

Trabzonspor UEFA'ya gidiyor!

TFF Başkanı Yıldırım Demirören yönetiminin aldığı kararlar Trabzon yönetiminin tepkisine neden oldu.

Trabzonspor UEFA'ya gidiyor!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, "Sahaya yansımadı" açıklaması yapan Demirören'i "Şikenin sahaya yansımadığını hangi aletle ölçmüşler" sözleriyle eleştirdi..

"Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmiş bir takımız. Fenerbahçe ile bizi aynı kefeye koyup PFDK'ye sevk etmeleri yanlış" diye konuşan Şener, "UEFA'ya gideceğiz" diye konuştu.

Çıkan sonuçta Trabzon'un PFDK'ya sevkedilmesinin "sportmence bir davranış" olmadığını söyleyen Şener, "Ben neden disiplin kurulunda olacağım. Etik kurul yazmış, savcı yazmış yeterli bilgi belge yok. Neden gidiyoruz disipline" dedi.

58. Maddenin değiştirilmesini yanlış bulduklarını vurgulayan Şener sözlerini şöyle sürdürdü:

"UEFA her türlü cezayı verir. Bir hafta önce mektup yazdım. Bir karar vereceklerini söylediler yine gideceğim. UEFA'ya rağmen bu iş bitmez, mümkün değil. Şimdi biz UEFA'ya gideceğiz. Neye dayanarak değiştiriyorsun 58. maddeyi"

[*\ İŞTE TFF'NİN TARİHİ KARARI / TIKLAYIN

**](http://spor.mynet.com/haber/dusme-yerine-puan-silme/49231)

[*\ AYDINLAR: BU KARAR UEFA'DAN DÖNER! / TIKLAYIN

**](http://spor.mynet.com/haber/aydinlar-bu-karar-uefadan/49244)

Galatasaray ve Trabzonspor'da olağanüstü toplantı

Galatasaray ve Trabzonspor yönetimi olağan üstü toplanma kararı aldı. TFF'nin aldığı son kararları değerlendirecek olan her iki kulüp yönetimi nasıl bir tavır belirleyeceklerini konuşacak.

BUCASPOR, TFF VE ETİK KURUL KARARLARI SONRASI İSYANLARDA Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in, Etik Kurulu'ndan gelen rapora dayanarak, "Şike sahaya yansımamış" açıklaması ve 58. maddenin değiştirilmesi, geçen sezon Süper Lig'den küme düşen Bucaspor'da büyük tepki yarattı.
Konuyla ilgili süreçte hem Mehmet Ali Aydınlar, hem de Yıldırım Demirören'le yapılan toplantılarda İzmir ekibini temsil eden 2. Başkan Hüsnü Kaya, "Türk futbolu bir güneş ise resmen balçıkla sıvadılar" dedi. "Madem şike sahaya yansımadı, o zaman Demirören "Sizin mağduriyetinizi maddi-manevi gidereceğiz' diyerek bize neyin sözünü verdi?" diye soran Kaya, "Ortada Etik Kurulu'ndan gelen ilk rapor var. Ne değişti de ikinci raporda birden şike sahaya yansımamış oldu?" şeklinde konuştu. Demirören'in kendilerine büyük ihtimalle, "Kusura bakmayın, sizin mağduriyetiniz yokmuş. Çünkü şike sahaya yansımamış" diyeceğini tahmin ettiğini vurgulayan Kaya şunları söyledi:
"Bizi resmen oyaladılar. Sözün bittiği yerdeyiz. Mahkeme sürecine zaten müdahil olduk. TFF'nin karar sürecine de müdahil olacağız. UEFA'ya, CAS'a kadar gidip hakkımızı arayacağız."

İşte Demirören'in açıklaması

demiroren-play.jpg

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler