Tüm dünya Wings for Life World Run’la omurilik felçlileri için koştu

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla tüm dünyada aynı anda koşulan Wings for Life World Run, 5 mayısta tüm dünyada 120 bin kişinin katılımıyla Wings for Life World Run’ın Türkiye’deki koşusunun ev sahibi yine İzmir oldu. İzmir'de erkeklerde birinci olan Rus sporcu Ivan Motorin, aynı zamanda dünya birincisi unvanını da elde etti.

‘‘Koşamayanlar için koş’ sloganıyla 12 ülkede aynı anda gerçekleştirilen Wings for Life World Run’da renkli görüntüler de vardı.
Dünyanın en büyük iyilik koşusunda Ford Kuga Yakalama araçlarından birini 5 kez Türkiye Ralli Şampiyonu olan Red Bull sporcusu Yağız Avcı, diğerini de Red Bull Racing espor takım sürücüsü Cem Bölükbaşı kullandı.

İsviçre’deki yakalama aracının direksiyonunda ise bir Formula 1 efsanesi David Coulthard yer aldı.

Dünya genelinde 72 ülkede 323 lokasyonda toplam 120 bin kayıtlı koşucunun yer aldığı Wings for Life World Run sayesinde omurilik felci araştırmalarına 3.5 milyon Euro fon sağlandı.

Tekerlekli sandalyeli koşucular dahil olmak üzere koşuya katılanlar 1 milyon 103 bin 276 kilometre yol kat etti.

Wings for Life World Run’ın resmi koşu lokasyonlarının dışında akıllı telefonlara yüklenen uygulama ile yapılan resmi uygulama koşuları da gerçekleştirildi.

Wings for Life World Run İtalya’da karlar altıda koşulurken, Tayvan’da ve Melbourne’de ise hava karanlıktı.

Brezilya’daki koşu aşırı sıcak havada gerçekleştirilirken tüm dünya tek bir amaç için aynı anda koştu.

Tüm dünya Wings for Life World Run’la omurilik felçlileri için koştu

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler