SPOR

CANLI

Türkiye İslambek Kuat'ı konuşuyor!

Türkiye'ye Fransa yolunu açan İslambek Kuat gündeme hızlı bir giriş yaptı...

Türkiye İslambek Kuat'ı konuşuyor!

Euro 2016 elemelerinde son maçta Konya'da İzlanda'yı ağırlayan Türkiye, Selçuk İnan'ın frikik golüyle 90 dakikayı 1-0 önde tamamaldı.

Kazakistan'ın da Letonya'yı yenmesi ile beraber Milliler, en iyi 3. olarak Fransa'da düzenlenecek olan Euro 2016'ya direkt katılma hakkı elde etti.

Kazakistan'ı Letonya karşısında galibiyete 65. dakikada attığı golle İslambek Kuat taşımayı başardı. Bu tek gol, İzlanda karşısında 1-0 kazanan Türkiye'nin de en iyi üçüncü olmasını sağlamış oldu.

DEFANS FAKAT...

22 yaşındaki İslambek Kuat, defansta forma giymesine rağmen Kazakistan Milli forması ile 4. maçında 2. golünü atmayı başardı. Kuat, 10 Ekim'deki Hollanda maçında da 2-1 kaybeden takımının tek golünü atmayı başarmıştı.

2010 yılında Astana forması ile profesyonel futbol yaşamına adım atan Kuat, 2014 yılında kariyerinde yükselişe geçeceği Kairat'a transfer olmuştu.

KUAT KİMDİR?

12 Ocak 1993 tarihinde dünyaya gelen genç futbolcu, milli formayı ilk kez 2015 yılında giydi. Sadece 4 kez Kazakistan adına sahaya çıkan İslambek Kuat, futbol hayatına Astana’da başladı. Ön libero mevkinde görev alan Kuat şu anda Kazakistan’ın Kairat Almaty takımında forma giyiyor.

Konya’da galibiyeti daha önemli hale getiren adam; İslambek Kuat adına sosyal medyada yüzlerde paylaşım yapıldı. Kullanıcılar, 22 yaşındaki futbolcuyu göklere çıkarırken, özellikle Twitter’da İslambek Kuat adına gerçek dışı (feyk) hesaplar açılmaya başlandı.

İşte sosyal medyadan Kuat yorumları:

KUAT İÇİN YAZILAR ŞİİR:

Kafalardan seken topu alarım
Defansı ortan ikiye yararım
Letonya'ya golümü çakarım
Türkiye'ye gurban olarım #islambekkuat

KUAT: TÜRKİYE VE TÜRK HALKI İÇİN DE ÇOK MUTLU OLDUM

İslambek Kuat, maç sonrası Kazak basınına yaptığı açıklamada, "Bu zafer için çok mutluyum. Öncelik kendi problemlerimizi çözmek ve gruptaki ilk galibiyetimizi almaktı ama maç sonu Türkiye'nin direkt gittiği yönünde almış olduğum haber beni çok mutlu etti. Türkiye ve Türk halkı için de çok mutlu oldum. Bizim için kardeş halk olan Türkiye'nin EURO 2016'ya katılması beni çok memnun etti. Umarım Fransa'da başarılı olurlar. Zaten çok iyi bir kadroları var" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler